0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.11.2021 Velas blockchain

Sieť Velas je ekosystémom komunitou riadený decentralizovaný blockchain, ktorý poskytuje produkty a služby poháňané AI.

Blockchainová sieť Velas je super rýchla a bezpečná s podporou inteligentných zmlúv, ktorá dokáže hostiť tisíce decentralizovaných aplikácií (dApps). Ako fork blockchainovej kódovej základne Solana ponúka Velas jedny z najrýchlejších potvrdení transakcií. Používatelia platformy navyše profitujú z minimálnych transakčných poplatkov za zlomok ceny iných populárnych blockchainov.

Okrem toho sa Velas snaží vyriešiť blockchainovú trilemu na vytvorenie škálovateľnej a bezpečnej decentralizovanej platformy. Sieť Velas pomocou pokročilej kryptografie vyvíja rôznorodú sadu technológií Web3 a blockchain pre vývojárov, podniky a bežných používateľov.

Cieľom platformy je realizovať sociálne potreby a stať sa odvetvovým štandardom ako jedna z najrýchlejších a najrobustnejších platforiem v odvetví vytváraním a integráciou účinných produktov a služieb, ktoré menia životy ľudí na celom svete a robia internet opäť slobodným.

Každá služba v sieti Velas sa zameriava na používateľskú skúsenosť. Tieto nástroje kombinujú niektoré z najlepších prvkov decentralizovaných financií (DeFi) a tradičných finančných riešení. Blockchain Velas je tiež vysoko výkonný a konkuruje mnohým špičkovým blockchainom s podporou inteligentných zmlúv.

Platforma navyše rieši problém škálovateľnosti doplnením riešenia založeného na Solane o inovatívne funkcie a podporu virtuálneho počítača Ethereum (EVM). Vďaka tomu dosahuje platforma mimoriadnej všestrannosti a poskytuje funkcie naprieč reťazcom, ktoré umožňujú aplikáciám založeným na Ethereu fungovať na blockchaine Velas.

Ako funguje?

Blockchain Velas využíva jedinečný, inovatívny mechanizmus konsenzu, ktorý nazýva artificial intelligent delegated proof of stake (AIDPOS). Framework AIDPOS je jadrom blockchainu Velas, pokiaľ je podporovaný teoretickým procesom s názvom Artificial Intuition (Umelá intuícia).

Po ďalšom skúmaní protokolu umelej intuície sa phoneonom snaží nájsť dokonalú rovnováhu medzi umelým softvérom a ľudským vedomím.

Laicky to znamená, že základná technológia sa snaží zhromaždiť, identifikovať a posúdiť vzory a vzťahy naprieč všetkými súbormi údajov, ktoré vstupujú do siete Velas a cez ňu. To umožňuje, aby blockchain fungoval mimoriadne efektívnym spôsobom.

Ak a, keď protokol umelej intuície narazí na potenciálnu neefektívnosť siete, sieť môže vykonať úpravy bez potreby prekonfigurovania výstupných kritérií.

Pokiaľ ide o základy, tím spoločnosti Velas tvrdí, že tieto parametre umožňujú blockchainu overiť a spracovať až 30 000 t/ps. To predstavuje rýchlosť bloku za sekundu od 1 sekundy do 2 minút. V konečnom dôsledku to určí algoritmus umelej intuície na základe faktorov, ako je dopyt po sieti.

Velas AIDPoS

Blockchain Velas je vysoko výkonný a komplexný systém. Jeho vysoký výkon obmedzuje čas, ktorý majú uzly v rámci siete k dispozícii na synchronizáciu.

Vo všeobecnosti to môže byť problematické, pokiaľ ide o problémy so sieťou, alebo útoky, pretože to môže spôsobiť výpadok viacerých uzlov a následkom toho zníženie výkonu. Sieť Velas však rieši tento problém pomocou konsenzuálneho algoritmu artificial intelligent delegated proof of stake (AIDPoS). Algoritmus AIDPoS proaktívne upravuje konfiguráciu blockchainu a to umožňuje zachovanie bezpečnosti, decentralizácie a výkonu. Súčasťou tohto systému je odporúčajúci algoritmus, ktorý slúži ako strážca AI siete Velas.

Odporúčajúci algoritmus zisťuje anomálie medzi uzlami a odporúča optimálne hodnoty parametrov blockchainu. Algoritmus obsahuje aj modul analýzy. Tento modul je trénovaný pomocou historických údajov, ktoré modelujú scenáre s vopred definovanými parametrami, pričom identifikujú a vyhodnocujú korelácie, vzťahy a vzory medzi všetkými súbormi údajov. Modul analýzy navyše odporúča nové parametre a úpravy, ktoré by mohli zlepšiť efektivitu siete.

Tieto informácie sa zaznamenávajú pomocou inteligentnej zmluvy a nadobúdajú účinnosť počas nasledujúcej epochy blockchainu Velas. Tento systém navyše využíva AI v spojení s technológiou blockchain na zabezpečenie najvyššieho výkonu v celej sieti.

Prečítajte si tiež: Projekt NFT podporovaný Elijahem Woodem je v nesouladu s umělcovými „rasistickými“ kresbami

Velas dApp Development

Vývojári blockchainu sa môžu pripojiť k prosperujúcej vývojárskej komunite Velas vybudovaním aplikácií a produktov chrániacich súkromie na blockchaine Velas. Vývojová komunita Velas ťaží z vylepšených používateľských skúseností a môže jednoducho migrovať aplikácie z Etherea, TRON a Binance Smart Chain (BSC). Vývoj Velas navyše podporuje programovací jazyk Ethereum Solidity.

Vývojový ekosystém Velas tiež umožňuje používateľom vykonávať tisíce transakcií za menej ako jeden dolár. Platforma navyše ponúka program podpory rozvoja, ktorý poskytuje financovanie a granty pre rozvojové príležitosti spoločnosti Velas, získavanie finančných prostriedkov a marketing.

Okrem toho vývojová služba Velas poskytuje simulátor transakcií vhodný pre vývojárov a konečnú platnosť transakcie do dvoch sekúnd.

Velas EVM

Pretože veľa existujúcich decentralizovaných aplikácií (dApps) používa Solidity a ďalšie komponenty technológie Ethereum, zavedenie nových programovacích jazykov a technických frameworkov môže brániť prijatiu nových dApps.

Navyše, aby bola vývojová cesta Velas pohodlná a bezproblémová, projekt využíva kombináciu Solana (eBF) VM a Ethereum Virtual Machine (EVM). Vývojári môžu nasadiť EVM dApps na blockchaine Velas s minimálnymi komplikáciami. Vykonávanie takýchto transakcií funguje tak, že sa zabalia do natívnych transakcií a pridá sa inštrukcia vyvolávajúca EVM program.

VelasPad

VelasPad je vlajková loď a platforma blockchainového ekosystému Velas. Platforma funguje v partnerstve s vývojovým tímom Velas a zaznamenáva výrazný rast a prijatie. Do grantového programu Velas vstupujú aj projekty, ktoré sa spúšťajú cez VelasPad.

Tento grantový program v hodnote 100 miliónov dolárov pomáha podporovať a financovať novú vlnu inovatívnych blockchain projektov využívajúcich technológiu Velas.

Okrem toho VelasPad poskytuje členom komunity príležitosť zúčastniť sa podujatí na spustenie tokenov a poskytuje novým a pripravovaným projektom včasné financovanie, aby sa produkty rýchlo dostali na trh.

Cross chain bridge

Sieť natívne podporuje cross-chain swapy aktív prostredníctvom Velas Bridges.

Používatelia môžu jednoducho vymieňať svoje krypto aktíva medzi viacerými reťazcami a spravovať ich pomocou multi-wallet.

Aby sa zabezpečila škálovateľnosť, peňaženka Velas používa systém on-chain/off-chain pre všetky podporované mince. Preto Velas odomyká úplne nový svet možností pre platformy DeFi so vstavanou interoperabilitou.

Schnorr podpisy

Väčšina blockchainových sietí umožňuje pri spracovaní transakcií iba jeden digitálny podpis. Zvyčajne ide o jednotlivcov, ktorí majú prístup k príslušnému súkromnému kľúču.

Táto technológia zaisťuje, že každý vlastník konkrétnej peňaženky podpíše transakciu predtým, ako blockchain Velas uskutoční prevod. To prináša užitočnosť najmä v situáciách, keď spoločný účet potrebuje fungovať na dôveryhodnom základe.

Velas Token (VLX)

Natívny token Velas (VLX) je token siete Velas. Token VLX je nevyhnutný pre transakcie v celom ekosystéme a je primárnou účtovnou jednotkou pre platby a poplatky.

Token VLX tiež podporuje mechanizmus konsenzu AIDPoS, ktorý umožňuje výrobcom blokov dosiahnuť konsenzus v celej sieti a získať staking odmeny za vytváranie blokov.

Okrem toho token VLX slúži ako bežný prostriedok výmeny medzi mnohými decentralizovanými aplikáciami (dApps), ktoré platforma hostí.

VLX Token Staking

Sieť Velas využíva nový mechanizmus konsenzu AIDPoS. To umožňuje každému držiteľovi tokenu VLX podieľať sa na vkladaní tokenov VLX či už priamo alebo delegovaním tokenov VLX na validátorov, ktorí spracúvajú transakcie v celej sieti.

Účastníci siete tak zdieľajú riziko aj odmenu z dlhodobého stakingu tokenov VLX. Zosúladenie finančných stimulov medzi delegátmi a držiteľmi tokenov umožňuje používateľom zarábať pasívny príjem pri podpore siete.

Okrem toho, čím vyšší počet delegátov vsadí u overovateľa, tým častejšie bude tento overovateľ spracovávať transakcie a získa viac odmien pre seba a svojich delegátov.

Validátori musia platiť za prevádzku svojich systémov. Delegáti, ako takí, musia platiť validátorom určité percento zo svojich zárobkov ako poplatok. Okrem toho si overovatelia môžu navzájom konkurovať tým, že ponúkajú najvýhodnejšie provízie pre delegátov.

Tí, ktorí sa zúčastňujú na stakingu tokenov VLX, riskujú stratu svojich tokenov prostredníctvom slashingu. Tento proces automaticky odstráni a zničí časť zamknutých tokenov, keď dôjde k úmyselne škodlivému správaniu.

Keď dôjde k škrtaniu, validátori a delegáti môžu prísť o svoj podiel. Okrem toho funkcie staking a slash poskytujú stimuly na udržanie bezpečnosti a výkonu v celej sieti.

Velas Wallet

Peňaženka Velas je základným nástrojom pre používateľov siete Velas. Účastníci siete potrebujú Peňaženku Velas, aby sa mohli zúčastniť na stakingu tokenov VLX, prevádzke uzlov a delegovaní. Peňaženka s viacerými menami je navyše dostupná, ako peňaženka webového prehliadača pre Mac, Linux a Windows a ako mobilná aplikácia pre Android a iOS. Navyše chráni používateľov pred sledovaním a cenzúrou.

Rozšírené ovládacie prvky zabezpečenia

Zatiaľ, čo tím spoločnosti Velas tvrdí, že ich natívny blockchain zvládne až 30 000 t/ps, poskytuje aj záruky na vylepšené bezpečnostné postupy. Najmä vďaka základným charakteristikám algoritmu Delegated Proof of Stake má sieť účinnú ochranu pred obávaným 51% útokom.

Aby bol nový blok označený ako platný, vyžaduje konsenzus aspoň 80 %. Aj, keď to technicky nie je nemožné, získanie prístupu k novému bloku cyklu s väčšinou 80% škodlivého uzla je prakticky za hranicami možností.

Okrem toho tieto ochranné kontroly zaisťujú, že hrozby dvojitého útoku na platforme neexistujú.

Zdroj: https://academy.moralis.io/blog/what-is-velas-blockchain-and-the-vlx-token , https://dexplain.com/what-is-velas-ai-powered-smart-contract-platform/ , https://blockonomi.com/what-is-velas/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart