0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.08.21 Bude Kuba nasledovať Salvádor v krypto adopcií?

Iba pred niekoľkými dňami sme vám priniesli správu o tom, ako sa vyvíja situácia v Salvádore, krajine, ktorá ako prvá oficiálne prijala Bitcoin ako platidlo. Podľa vyjadrení Nayiba Bukeleho, prezidenta Salvádoru, sa táto krajina má na čo tešiť. Už o dva týždne totižto príde ku oficiálnemu spusteniu Bitcoin peňaženky Chivo, ktorá má pomôcť Bitcoin adopcii v krajine. No a podľa najnovších vyjadrení iného štátu z Latinskej Ameriky, sa môžeme čoskoro tešiť na veľmi podobný vývoj aj tu.

Centrálna banka Kuby chce regulovať kryptomeny

Touto krajinou je Kuba, ktorej centrálna banka sa tento týždeň vyjadrila, že má v pláne čoskoro prijať kryptomeny ako legálne platidlá v krajine. Plány tejto krajiny sú aktuálne iba „vo vývoji,“ keďže zatiaľ ku žiadnym oficiálnym krokom zo strany tejto centrálnej banky nedošlo.

Tie sa ale pripravujú pravdepodobne v najbližšom čase, keďže sa ohľadom tejto správy vyjadrilo hneď niekoľko popredných postáv, politikov, úradníkov či ekonómov a to pomerne pozitívne. Krok tejto centrálnej banky si prekvapujú. Dáta analytik Boaz Sobrado sa napríklad vyjadril, že tieto správy sú historické pre danú krajinu. Rovnako vyzdvihol, že vláda tejto krajiny je veľmi konzervatívna a tak samotný fakt, že sa aktuálne zamýšľa nad tým, že by začala regulovať kryptomeny poukazuje na to, že si plne uvedomuje benefitov, ktoré môžu kryptomeny pre túto krajinu priniesť.

Úplne z iného pohľadu sa pozrel na túto správu manažér Centra pre Migráciu a Ekonomickú stabilitu pre spoločnosť Creative Associates International, Manuel Orozco. Ten vyzdvihol najmä fakt, že v posledných rokoch to Kuba nemala ani zďaleka jednoduché čo sa týka medzinárodných platieb a služieb. Doteraz „najlepším“ poskytovateľom takýchto služieb je Western Union, ktorý je v celom regióne veľmi populárny aj napriek nevýhodným službám a produktom.

Avšak najmä pod tlakom predošlého prezidenta USA, Donalda Trumpa, sa spoločnosť Western Union rozhodla zavrieť až 407 pobočiek v Kube, čím sa situácia v Kube ešte zhoršila. No a práve na toto reagoval Manuel Orozco nasledovne:

„Problém nie je zatvorenie Western Union, ale Western Union je prakticky jediným poskytovateľom platieb medzi Kubou a Amerikou. Dopad bude veľmi cítiť.“

Navyše, ku vyriešeniu tejto situácie kryptomeny už dokonca aj pomáhajú. Podľa odhadov aktuálne používa kryptomeny minimálne 100 000 Kubáncov na platby do zahraničia či zo zahraničia, dotácie na protesty či online platby. Najviac majú pritom používať Bitcoin, Ethereum či prekvapujúco Dogecoin.

Prečítajte si tiež: Ethereum London Hard Fork

Tento krok by mal mať aj podporu prezidenta Kuby, Miguela Díaza Canela. Ten sa údajne už v máji vyjadril, že skúma všetky možnosti ako by mohlo prísť ku adopcii kryptomien v krajine. Podľa neho má byť Kuba aktuálne nie v ideálnej situácii nielen kvôli Western Union či reštrikciám zo strany USA, ale takisto aj kvôli finančným problémom, ktoré priniesla pandémia Covidu-19.

Zdroje: https://bitcoinist.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://ambcrypto.com/, https://finbold.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

 

Mohlo by ťa zaujímať

cart