0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.06.21 Ark Investment Management sa pokúša o svoje Bitcoin ETF

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenové ETF sa zdá byť stále behom na dlhú trať. Hneď niekoľko spoločností už požiadalo najmä u SEC (Securities and Exchange Commission) o schválenie rôznych Bitcoin ETF, pričom ku žiadnemu ešte oficiálne neprišlo. A to aj napriek tomu, že o ne žiadali aj také spoločnosti ako Fidelity, Galaxy Digital či VanEck. Práve Bitcoin ETF od VanEck už niekoľko mesiacov neúspešne čaká na schválenie, pričom neustále prichádza ku predlžovaniu termínu, kedy by k nemu malo dôjsť. Spoločnosti to aj napriek tomu nevzdávajú, pričom sa o vlastné ETF teraz pokúsila Ark Investment Management v spojení s 21Squares.

Ark Investment Management ide „tvrdo“ po kryptomenách

Ark Investment Management patrí medzi jedny z najaktívnejších spoločností mimo kryptomenového sveta, ktoré sa snažia naplno angažovať a pomáhať  s adopciou v tomto sektore. Cathie Wood, hlavná tvár tejto spoločnosti, sa verejne vyjadruje veľmi pozitívne o budúcnosti kryptomien, pričom práve jej presvedčenie o skvelej budúcnosti kryptomien je určite jedným z dôvodov, prečo ide Ark Investment tak zostra do kryptomenového sveta.

Okrem veľkých investícii do Grayscale Bitcoin Trustu, či do rôznych startupov a projektov z tohto odvetvia sa teraz táto spoločnosť rozhodla do kryptomien vstúpiť aj prostredníctvom vlastného ETF. Žiadosť o vytvorenie vlastného Exchange Traded Fund podala Ark Investment v spojení so spoločnosťou 21 Squares, ktorá vytvorila už niekoľko ETF fondov. Ide o Švajčiarsku spoločnosť, v ktorej predstavenstve sa nachádza aj práve Cathie Wood, čo určite celú spoluprácu veľmi uľahčilo.

Prečítajte si tiež: Decentralizovaná platforma pre pomoc sľubným projektom DuckDAO

Tento ETF fond bude v prípade schválenia obchodovaný na BZX Exchange, ktorá spadá pod CBOE (Chicago Board Options Exchange) pod tickerom ARKB. Jeho cena sa bude odvíjať od S&P BTC Indexu, ktorý priemeruje ceny na takých burzách ako Bitfinex, Kraken či Gemini. Okrem toho by ale v celom procese mali byť zapojené aj iné firmy či platformy z tohto prostredia. Napríklad Coinbase by mala byť hlavných uchovávateľom bitcoinov zakúpených do tohto ETF fondu. Naopak Bank of New York Mellon (BNY), ktorá postupne prichádza kryptomenám na chuť, by mala byť sprostredkovateľom a administrátorom transakcií.

Boj stále pokračuje

Je tak jasné, že boj o ETF sa určite nekončí. Naopak, pomaly ale isto sa zintenzívňuje, keďže stále viac spoločností pridáva svoje oficiálne žiadosti o ETF prepojené na kryptomeny. Podľa Craiga Sala, popredného právnika pre Grayscale, je zatiaľ tento boj najmä o SEC.

Myslí si, že tento regulátor aktuálne nechce vyhovieť rôznym návrhom na Bitcoin ETF práve kvôli veľkej volatilite či nedostatku regulácii v tomto sektore. Sám Graig Sal sa pritom vyjadril, že si myslí, že predseda SEC, Gary Gensler, chce najprv v kryptomenovom svete vidieť regulácie a až potom schváli rôzne Bitcoin ETF. S určitosťou ale vieme povedať, že tento boj nie je o tom, či ku schváleniu Bitcoin ETF príde, ale kedy ku nemu príde.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://beincrypto.com/, https://cryptobriefing.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart