0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

29.04.21 Binance Smart Chain

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Pravdepodobne ste už počuli o Binance Chain, ktorý je domovom kryptomeny BNB. Je optimalizovaný pre ultrarýchle obchodovanie. Aby to dosiahol, museli sa urobiť určité kompromisy. Jedným z nich je, že nie je taký flexibilný z hľadiska programovateľnosti ako iné blockchainy. Binance Smart Chain je tu na to, aby to zmenil. Nový blockchain s plnohodnotným prostredím pre vývoj vysoko výkonných decentralizovaných aplikácií. Bol navrhnutý pre cross chain kompatibilitu s Binance Chain aby zabezpečil, že používatelia dostanú to najlepšie z oboch svetov.

Úvod

Spoločnosť Binance Chain spustila spoločnosť Binance v apríli 2019. Jej hlavným zameraním je uľahčenie rýchleho, decentralizovaného (alebo neväzobného) obchodovania. Asi nie je prekvapením, že najväčšou decentralizovanou aplikáciou (alebo DApp) je Binance DEX, jedna z „najpriateľskejších“ decentralizovaných búrz. Môžete ju použiť prostredníctvom webového rozhrania na adrese binance.org alebo prostredníctvom jeho natívnej integrácie s Trust Wallet.

Z dôvodu obmedzení, ktoré sú vlastné blockchainovým systémom, však reťazec nemá veľkú flexibilitu. Inteligentné zmluvy v systéme optimalizovanom na rýchle obchodovanie by mohli sieť výrazne preťažiť.

Škálovateľnosť zostáva jednou z najnáročnejších prekážok vývoja blockchainu. A tu prichádza na rad smart chain od Binance.

Čo je to Binance Smart Chain?

Binance Smart Chain (BSC) možno najlepšie opísať ako blockchain, ktorý beží paralelne s Binance Chain. Na rozdiel od Binance Chain sa BSC môže pochváliť funkčnosťou inteligentného kontraktu a kompatibilitou s virtuálnym strojom Ethereum (EVM). Cieľom návrhu bolo ponechať vysokú priepustnosť Binance Chain neporušenú a zároveň zaviesť inteligentné zmluvy do svojho ekosystému.

V podstate obidva blockchainy fungujú vedľa seba. Stojí za zmienku, že BSC nie je riešením takzvanej škálovateľnosti na úrovni dvoch alebo viacerých reťazcov. Je to nezávislý blockchain, ktorý by mohol bežať, aj keby bol Binance Chain offline. To znamená, že oba reťazce sa silne podobajú z hľadiska dizajnu.

Pretože BSC je kompatibilný s EVM, bol uvedený na trh s podporou bohatého sveta nástrojov Ethereum a DApps. To teoreticky uľahčuje vývojárom preniesť svoje projekty z Etherea. Pre používateľov to znamená, že aplikácie ako MetaMask je možné ľahko nakonfigurovať na prácu s BSC.

Ako funguje Binance Smart Chain?

Konsenzus

Binance Smart Chain dosahuje ~ 3 sekundové blokové časy pomocou konsenzuálneho algoritmu Proof of Stake. Konkrétne používa niečo, čo sa nazýva Proof of Staked Authority (alebo PoSA), kde účastníci vkladajú BNB, aby sa stali validátormi. Ak navrhnú platný blok, dostanú transakčné poplatky z transakcií v ňom zahrnutých.

Upozorňujeme, že na rozdiel od mnohých protokolov neexistuje žiadna bloková dotácia na čerstvo vyťažené BNB, pretože BNB nie je inflačný. Naopak, ponuka BNB časom klesá, pretože tím Binance pravidelne praktikuje pálenie mincí.

Cross-chain kompatibilita

BSC bol predstavený ako nezávislý, ale doplnkový systém k existujúcemu Binance Chainu. Používa sa dual-chain architektúra s tým, že používatelia môžu bezproblémovo prenášať aktíva z jedného blockchainu do druhého. Týmto spôsobom si môžete na Binance Chain vychutnať rýchle obchodovanie, zatiaľ čo na BSC je možné vybudovať výkonné decentralizované aplikácie. Vďaka tejto interoperabilite sú používatelia vystavení rozsiahlemu ekosystému, ktorý dokáže uspokojiť nespočetné množstvo prípadov použitia.

Tokeny BEP-2 a BEP-8 od spoločnosti Binance Chain je možné vymeniť za tokeny BEP-20, nový štandard zavedený pre Binance Smart Chain. BEP-20 používa rovnaké funkcie ako jeho náprotivok Ethereum ERC-20.

Na presun tokenov z jedného reťazca do druhého (t.j. BEP-2 na BEP-20 alebo naopak) je najjednoduchšou metódou použitie peňaženky Binance Chain Wallet dostupnej v prehliadačoch Chrome a Firefox.

Prečítajte si aj : Nestála strata

Decentralizované financie na BSC

Možno viete, že množstvo digitálnych aktív, napríklad BTC, LTC, ETH, EOS alebo XRP už v Binance Chain existuje ako „Peggyho mince“. Jedná sa o tokeny, ktoré sú viazané na aktíva v ich natívnych reťazcoch. Môžete sa napríklad rozhodnúť zamknúť 10 BTC, aby ste dostali 10 BTCB v Binance Chain. Svojich 10 BTCB môžete kedykoľvek obchodovať za 10 BTC, čo znamená, že cena BTCB by mala úzko sledovať cenu pôvodných BTC. Týmto spôsobom efektívne prenesiete tieto aktíva do Binance Chain.

Kvôli flexibilite, ktorú poskytuje Binance Smart Chain, je možné v rastúcom priestore DeFi použiť aktíva z mnohých rôznych reťazcov. Napríklad aplikácie ako PancakeSwap umožňujú používateľom dôveryhodne si vymieňať aktíva (podobne ako Uniswap), zaoberať sa farmárčením výnosov a hlasovať o návrhoch.

Na záver

BSC významne rozširuje funkčnosť pôvodného reťazca Binance Chain a pripája sa k rade špičkových protokolov určených na prekonanie medzier medzi rôznymi blockchainami. Aj keď je ešte len v začiatkoch, prísľub BNB vkladu spolu s kompatibilitou EVM robí z platformy ideálny motor pre vývojárov, ktorí vytvárajú výkonné decentralizované aplikácie.

Zdroje: academy.binance.com, binance.org,

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart