0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.3.21 Novozélandský investičný fond nakúpil Bitcoin za 17,5 milióna dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Bitcoin si tento týždeň pripísal veľmi zaujímavý „skalp.“ Nehovoríme teraz o obchodovaní, ale o tom, že na zoznam platobných možností spoločnosti Tesla sa práve pred pár dňami dostala aj najväčšia kryptomena. Aj napriek tomu ale Bitcoin cenovo neprerazil žiadne podstatné hladiny a drží sa stabilne okolo hranice 56 000 dolárov. Či príde ku výraznejšiemu pohybu samozrejme nikto nevie, avšak čo vieme je, že sa na jeho stranu pridala ďalšia investičná spoločnosť. Konkrétne ide o penzijný fond KiwiSaver z Nového Zélandu, ktorý potvrdil, že vo svojom KiwiSaver Growth Strategy alokoval do Bitcoin 5 % ešte v októbri minulého roku, pričom oficiálne informácie o tom boli zverejnené iba nedávno.

Investícia v hodnote 17,5 milióna dolárov

KiwiSaver Growth Strategy je penzijným fondom s veľkosťou približne 350 miliónov dolárov, ktorý je pod správou New Zealand Wealth Funds Management. Podľa najnovších vyjadrení Chief Investment Officera (CIO) tejto spoločnosti, Jamesa Grigora, bol do KiwiSaver Growth Strategy alokovaný aj Bitcoin vo výške 5 % z celkového portfólia, čo tvorí investíciu viac ako 17,5 milióna dolárov do najväčšej kryptomeny.

Ku tomuto kroku malo prísť už v októbri 2020, čo znamená, že Bitcoin táto spoločnosť nakupovala približne za 10 000 dolárov a tak sa teší viac ako 5x ziskom aj napriek menšej korekcii ceny za posledných 7 dní. James Grigor má byť z tohto nákupu pomerne nadšený, čo vyplynulo aj z jeho vyjadrení pre novozélandský denník Stuff, v ktorom stálo napríklad aj nasledovné:

„Pokiaľ ste ochotní investovať do zlata, nemôžete zabúdať ani na Bitcoin. Kúpili sme v októbri 2020 za 10 000 dolárov (14 360 NZ dolárov). Už bol takmer na 62 000 dolároch minulý víkend a dnes je na približne 56 000 dolároch.“

Rovnako sa vyjadril, že je možné, že Bitcoinu bude v najbližších 5 rokoch pribúdať aj do iných fondov alebo portfólií. Pomôcť im k tomu má Galaxy Digital Holdings, fond Mika Novogratza, cez ktorú investovalo KiwiSaver aj teraz. Dôvodom, prečo bude ivnestícii do Bitcoinu pribúdať je podľa neho najmä trhová situácia, ktorá jasne poukazuje na to, že aktuálne momentum okolo Bitcoinu hrá v prospech tejto triedy finančných aktív. Navyše, ako sám uviedol, Bitcoin má byť vnímaný ako podobná investícia ku zlatu.

Prečítajte si tiež: Je to tu - Tesla oznámila možnosť nákupu v Bitcoine!

Nie všetci investori sú spokojní

Aj keď sa táto investícia evidentne preukázala ako správna, investorom to stále nestačí. Podľa niektorých je výber Bitcoinu veľkým hazardom a ide skôr o gambling ako o investovanie. Okrem samotných investorov do tohto fondu mali byť s týmto rozhodnutím nespokojní aj niektorí správcovia či analytici v danej inštitúcii.

Podľa nich je Bitcoin stále najmä špekuláciu či extrémne volatilnou investíciou, ktorá navyše nemá veľké využitie. Aj tak zneli vyjadrenia niektorých z nich na investíciu, ktorá za menej ako pol roka spravila viac ako 5-násobok svojho počiatočného vkladu. Samozrejme, že sa takýto rast nedá očakávať donekonečna, ale myslieť si, že by sa Bitcoin mohol dostať naspäť na hranicu 10 000 dolárov je aktuálne asi viac ako nepredstaviteľné.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://www.cryptoglobe.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart