0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.10.21 Shiba Inu je na nezastavenie

Kryptomenový svet je jednoducho unikátny. O tom nemôže pochybovať určite nikto. To nám teraz opäť dokazuje aj prostredníctvom prinajmenšom nelogického rastu mnohých kryptomien, ktoré sú takpovediac iba meme coinami. Samozrejme, že hovoríme o „psích“ coinoch ako Dogecoin, Samoyedcoin či Shiba Inu. Práve posledná kryptomena predvádza v posledných týždňoch takpovediac nereálny rast, ktorý viedol nielen ku vytvoreniu nového ATH, ale takisto aj prerazenie dokonca do TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

Shiba v TOP 10

Shiba Inu, ďalšia meme kryptomena, ktorá má byť „Dogecoin killerom,“ zažíva bezpochyby najlepší mesiac vo svojej histórii. Od jeho začiatku totižto narástla cena tejto kryptomeny o viac ako 1 000%, pričom si aj vytvorila nové ATH a to na cene 0.000088 doláru. Iba včerajšia sviečka nám napríklad priniesla rast až o 65 %, ktorý je už ale dnes čiastočne spomalený. Napriek tomu ide o najlepší mesiac pre túto kryptomenu, keďže sa vďaka tomuto rastu dostala až do TOP 10.

Prečítajte si tiež: Nigéria spúšťa pilotné testovanie svojej CBDC

Trhová kapitalizácia tejto kryptomeny je aktuálne približne na hodnote 40 miliárd dolárov, pričom už Shiba dokonca predbehla aj jej úhlavného nepriateľa – Dogecoin. Tieto dve kryptomeny aktuálne zvádzajú súboj o 9.priečku z pohľadu trhovej kapitalizácie kryptomien, keďže Dogecoin sa nachádza na 10.mieste s celkovou trhovou kapitalizáciu 39,5 miliardy, teda iba o pol miliardy nižšie, ako Shiba.

Možno aj práve kvôli rastúcej konkurencií sa aktuálne prebudil aj Dogecoin. Ten je práve po Shibe druhým najziskovejším tokenom v TOP 10 s viac ako 30 % za posledných 24 hodín. V priamom prenose tak môžeme sledovať akúsi bitku týchto dvoch „psích mincí.“

Oprávnený rast?

Nech už sú fundamenty tejto „kryptomeny“ akékoľvek, tak aktuálny rast sa zdá byť oprávnený. Teda minimálne z pohľadu metrík, ktoré poukazujú na to, že o túto kryptomenu je extrémny záujem. Napríklad počet adries, ktoré vlastnia Shiba Inu sa dostal nad 800 000, pričom denne pribudne v priemere viac ako 30 000 nových. Napriek tomu je ale Shiba Inu v tieni Dogecoinu minimálne v počte adries. Dogecoin totižto drží vo svojom portfóliu minimálne 4,4 milióna peňaženiek.

Za rast určite môžu ale aj obrovské objemy, ktoré túto kryptomenu aktuálne sprevádzajú. Tá je najobchodovanejšou hneď na niekoľkých burzách, pričom sa niektorí domnievajú, že práve obrovský záujem o obchodovanie Shiba Inu spôsobil včera problémy aj takým burzám ako Coinbase či Crypto.com, ktoré mali krátke výpadky. Podľa informácii z CoinMarketCapu má byť dokonca Shiba Inu aktuálne treťou najviac obchodovanou kryptomenou vôbec (na základe zobchodovaného objemu). Radí sa pritom iba za také kryptomeny ako Bitcoin a Tether, čo už určite hovorí samo o sebe ako veľká mánia je aktuálne okolo tejto kryptomeny.

Z 8 000 na 5,7 miliardy

Tá je ale z časti spôsobená aj tým, že sme pravdepodobne zažili jeden z najlepších obchodov v histórii. A to nielen kryptomien, ale všetkých aktív vôbec. Na kryptomenovom Twitteri sa totižto rozšíril tweet, ktorý upriamuje pozornosť na peňaženku, ktorá nakúpila Shiba Inu minulý rok v auguste za 8 000 dolárov. Počas ATH tejto kryptomeny, ktoré sme zažili včera, sa hodnota tejto peňaženky dostala až na neuveriteľných 5,7 miliardy dolárov.

Dnes už je ale táto hodnota výrazne nižšia, no stále sa drží na viac ako 4 miliardách. Napriek tomu, že majiteľ danej peňaženky, ktorý je neznámy, sa určite teší, tak predaj takéhoto veľkého obnosu by určite spôsobil výrazný prepad ceny a aj to len za predpokladu, že by daná burza či burzy mali dostatočnú likviditu na to, aby jeho predaje vedeli pokryť. To je ale určite jeden z posledných problémov, ktoré človek vlastniaci danú peňaženku aktuálne rieši, pretože sa stal iba za jeden rok miliardárom vďaka jednej šikovnej či špekulatívnej investícii.

Zdroje: https://www.forbes.com/, https://cryptobriefing.com/, https://finbold.com/, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart