0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.03.2022 Ukrajinské múzeum NFT tokenov

Ministerstvo pre digitálnu transformáciu na Ukrajine spustilo online Ukrajinské múzeum NFT tokenov. Cieľom je zachovať časovú os hlavných udalostí počnúc inváziou ruskej armády do krajiny.

Keďže krajina je stále pod útokom ruských síl, ukrajinské ministerstvo pre digitálnu transformáciu oznámilo spustenie Meta History Museum of War, ktoré obsahuje iba NFT diela.

Ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychailo Fedorov v piatkovom tweete uviedol, že vláda od 24. februára spustila projekt s NFT umeleckými dielami zobrazujúcimi kľúčové momenty z ukrajinskej perspektívy. NFT obsahujú udalosti začínajúce v deň konfliktu, keď Rusko oznámilo špeciálnu vojenskú operáciu v oblasti Donbasu na Ukrajine.

Prečítajte si tiež: Vyskúšaj si 7 dní VIP členstva Trader 2.0 úplne ZDARMA!

Jeho zbierka, vytvorená s podporou ministerstva, zaznamenáva nedávne udalosti vo vojne medzi Ruskom a Ukrajinou, vrátane osobných úvah ukrajinských a medzinárodných digitálnych umelcov.

Podľa webovej stránky múzea bude 54 NFT diel. Majú zobrazovať kľúčové momenty vo vojne medzi 24. a 26. februárom a k dispozícii budú od 30. marca. Výťažok z predaja sa použije na podporu armády a civilistov. Umelecké diela zahŕňajú rôzne udalosti a zdroje. Zdroje zakladajú na príspevkoch vládnych úradníkov na Twitteri, fotografiách zo spravodajských kanálov a odpovediach svetových lídrov sprevádzaných osobnými úvahami.

Všetko na stránke je k dispozícii na nákup, pričom každý obrázok je pripojený k NFT tokenu vyrazenému platformou Fair NFT, ktorá využíva blockchain Ethereum a sieť Polygon. Všetky obrázky však zostanú skryté, kým sa nepredajú, čo znamená, že, kým si to nekúpite, neviete, čo kupujete.

Každé NFT v zbierke Warline bude stáť 0,15 ETH (približne 468 USD). Aktíva sa predávajú v chronologickom poradí podľa zobrazených dátumov. Podpredseda vlády Ukrajiny a minister pre digitálnu transformáciu Mychailo Fedorov nazýva novú platformu miestom na uchovanie spomienky na vojnu a oslavovaním ukrajinskej identity a slobody.

Šírenie pravdivých informácií

Okrem získavania finančných prostriedkov pre ukrajinskú armádu sa kampaň NFT zdá byť zameraná na opozíciu voči ruským štátnym médiám. Mnohí po celom svete kritizovali za šírenie ruskej propagandy a dezinformácií, najmä v súvislosti s udalosťami na Ukrajine po 24. februári. Projekt uviedol, že jedným z jeho cieľov je šíriť pravdivé informácie medzi digitálnou komunitou vo svete.

Ukrajinská vláda naznačila projekt NFT po tom, čo 3. marca zrušila plány na nešpecifikovaný token airdrop. Námestník ministra pre digitálnu transformáciu Alex Bornyakov neskôr v správe britského spravodajského portálu The Guardian uviedol, že plánuje vydať kolekciu NFT, ktorá by bola ako múzeum rusko-ukrajinskej vojny. Ministerstvo pre digitálnu transformáciu sa spojilo s členmi tímu z platformy NFT Fair.xyz pre blockchainovú infraštruktúru projektu.

Ukrajinská vláda od 26. februára prijala kryptodary priamo cez adresy peňaženiek, ktoré poskytlo Ministerstvo pre digitálnu transformáciu. K 9. marcu mnohé charitatívne organizácie, humanitárne organizácie a vládne peňaženky dostali v kryptomenách zhruba 108 miliónov dolárov na humanitárne a vojenské účely.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/ukraine-launches-nft-museum-to-keep-the-memory-of-war,https://decrypt.co/96044/ukraine-launches-nft-museum-war-ethereum-polygon,https://cryptopotato.com/ukraine-launches-nft-museum-to-remember-the-war-against-russia-and-raise-funds/

Mohlo by ťa zaujímať

cart