0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

28.02.2022 ECB požaduje reguláciu kryptomien pre Rusko

V dôsledku konania Ruska v posledných dňoch ECB požaduje rýchlu reguláciu kryptomien pre Rusko.

Rusko v posledných dňoch napadlo Ukrajinu z rôznych dôvodov, vrátane pokračujúceho pokusu o vstup do NATO. V reakcii na túto inváziu, ktorú odsúdil celý svet, viaceré štáty vrátane Európskej únie uvalili na Rusko prísne ekonomické sankcie.

Tieto sankcie však nemusia mať ďalekosiahle účinky na krajinu, ako sa očakávalo, pretože ruská vláda by mohla použiť krypto aktíva, aby sa týmto sankciám vyhla. Preto prezidentka ECB požaduje reguláciu kryptomien pre Rusko a nalieha na tvorcov zákonov, aby schválili regulačný framework pre kryptomeny. Toto rozhodnutie môže Rusku zabrániť obchádzaniu ekonomických sankcií.

Prečítajte si tiež: Visa vykázala platby spojené s kryptoměnami v hodnotě 2,5 miliardy dolarů

Lagardeová v piatok pred novinármi na neformálnom stretnutí ministrov hospodárstva a financií uviedla, že:

Európska centrálna banka dôsledne zavedie sankcie voči Rusku, ktoré uvalili európski zákonodarcovia v reakcii na inváziu na Ukrajinu.

V odpovedi na otázku o tom, že Rusko môže potenciálne používať kryptomeny, aby sa vyhlo niektorým z týchto opatrení, prezidentka ECB naliehala na konanie v súvislosti s existujúcim návrhom regulačného frameworku pre digitálne aktíva.

Lagardová uviedla:

Vždy, keď existuje zákaz alebo mechanizmus na bojkot, alebo zákaz, vždy existujú kriminálne spôsoby, ktoré sa budú snažiť zákaz obísť. Je tak kriticky dôležité, aby sa MiCA presadila, čo najrýchlejšie, aby sme mali regulačný framework, v rámci, ktorého možno skutočne podchytiť krypto aktíva.

Markets in Crypto Assets

MiCA alebo Markets in Crypto Assets navrhli vytvorenie regulačného frameworku pre trh s krypto aktívami. Tento framework podporuje inovácie a čerpá z potenciálu krypto aktív spôsobom, ktorý zachováva finančnú stabilitu a chráni investorov.

Na legislatíve MiCA sa pracovalo niekoľko rokov s cieľom poskytnúť štruktúru pre širokú reguláciu rastúceho trhu s kryptomenami. Hlasovanie o jeho schválení sa malo uskutočniť 28. februára, ale bolo pozastavené na neurčito pre kritiku, že návrh zákona by mohol príliš obmedziť alebo dokonca zakázať energeticky náročný proces proof of work.

Prezident Spojených štátov amerických Joe Biden vo štvrtok oznámil sériu sankcií zameraných na Rusko v dôsledku útoku na Ukrajinu. Prezident oznámil, že Spojené štáty a ich spojenci uvalia sankcie. Sankcie sa majú týkať piatich veľkých bánk so sídlom v Rusku a niekoľkých elitných štátnych príslušníkov, ktorí sa obohatili na úkor ruského štátu. Ekonomické opatrenia nezahŕňali odpojenie Ruska od platobného systému SWIFT alebo krypto transakcií, ako je tomu dnes.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/ecb-president-calls-for-crypto-regulation-in-response-to-russia-potentially-evading-sanctions,https://www.coindesk.com/policy/2022/02/25/ecb-wants-quick-action-on-crypto-regulation-following-russian-sanctions/,https://beincrypto.com/russia-ecb-president-calls-for-crypto-regulation-to-prevent-sanction-evasion/

Mohlo by ťa zaujímať

cart