0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27/09/22 Robinhood uvádza USDC ako prvý Stablecoin na obchodnej platforme

Robinhood oznámil, že pridá druhý najväčší stablecoin v tomto odvetví ako súčasť svojho "crypto push".

Zalistovanie USDC

Populárna aplikácia na obchodovanie s akciami Robinhood zalistovala USD Coin (USDC), prvý stablecoin dostupný pre maloobchodníkov na jej platforme.

Robinhood prvýkrát otvoril dvere obchodovaniu s kryptomenami na svojej platforme v roku 2018. Postupom času neustále pridáva tokeny. V súčasnosti existuje 17 rôznych kryptomien, ktoré môžu používatelia obchodovať pomocou aplikácie Robinhood s pridaním USDC.

Tento krok signalizuje zvýšené zameranie na obchodovanie s kryptomenami, ako súčasť obchodného modelu Robinhoodu.

Tiež si prečítajte: Problém EÚ a eurozóny - Prečo budeme na infláciu trpieť oveľa dlhšie?

Počas svojej poslednej konferencie o výnosoch, generálny riaditeľ Robinhood, Vladimir Tenev, označil obchodovanie s kryptomenami za jedno z troch hlavných zameraní podnikania spolu s maklérskymi a peňažnými službami.

„Naša vízia s kryptomenami je byť najdôveryhodnejšou platformou pre zákazníkov na investovanie do kryptomien, ako aj najdôveryhodnejšou platformou na decentralizovanom webe," povedal Tenev podľa správy o zisku firmy. „Zákazníci nám hovoria, že chcú, aby sme na platformu zaviedli viac mincí."

Nie je však jasné, ako by pridanie stablecoinu spoločnosti Circle, ktorého cena je naviazaná na hodnotu dolára, mohlo byť v rozpore s tým, že Robinhood sa spolieha na platbu za tok objednávok pri zarábaní peňazí.

Robinhood, tok objednávok a stablecoiny

Spoločnosť zarába väčšinu svojich príjmov smerovaním objednávok k tvorcom trhu. Napríklad ako je Citadel Securities, ktorá platí spoločnosti Robinhood za informácie o prichádzajúcich obchodných príkazoch ľudí.

Podľa jej posledného 10-Q podania u SEC, 68 % príjmov spoločnosti pochádza z platieb za tok objednávok. Tieto praktiky kritizovali niektorí zákonodarcovia vrátane predsedu SEC Garyho Genslera ako potenciálne nespravodlivé voči maloobchodníkom v dôsledku konfliktu záujmov medzi tvorcami trhu a maklérmi.

Obchodný model však umožňuje spoločnosti Robinhood ponúkať obchodovanie bez provízií investorom, ktorí využívajú ich platformu, čo mnohí využívajú ako výhodu. Je to však na úkor zlomkov centov získaných z každého obchodu, ktorý maloobchodníci zarobia.

Spoločnosť prijala 420 miliónov dolárov z platieb za tok objednávok za posledné dva fiškálne štvrťroky, z čoho 112 miliónov dolárov pochádzalo od používateľov obchodujúcich s kryptomenami, podľa SEC spoločnosti Robinhood.

To je viac, ako dostal od ľudí obchodujúcich s akciami na svojej platforme za 65 miliónov dolárov, ale menej ako obchodné opcie za 240 miliónov dolárov.

USD Coin je v súčasnosti jedným z najväčších stablecoinov podľa trhovej kapitalizácie s celkovou hodnotou 50,1 miliardy dolárov, uvádza CoinGecko. V priebehu času cena mierne kolísala na maximum 1,01 USD a minimum 0,995 USD za posledný týždeň.

Jediným ďalším stablecoinom s väčšou trhovou kapitalizáciou je Tether, ktorý bol uvedený na trh štyri roky pred USD Coinom v roku 2014. Aktuálna trhová kapitalizácia Tetheru je 68 miliárd USD, ale od pádu algoritmického stablecoinu UST od spoločnosti Terra stráca pôdu pod nohami.

Zdroj: Twitter

Zalistovanie môže byť dobré pre USDC

USDC stablecoin bude výrazne profitovať z pridania platformy Robinhood. Robinhood má obrovskú používateľskú demografickú skupinu (15,9 milióna aktívnych používateľov v roku 2022). Mnohí z nich sú menej oboznámení so stabilnou kryptomenou ako s populárnymi digitálnymi aktívami, ako sú bitcoin, éter a ďalšie. Nový zoznam tiež pomôže USDC prekonať niektoré nedávne krízy, ktorým čelil stablecoin.

V poslednom čase bol USDC v centre pozornosti médií, čo nebolo dobré pre jeho expanziu. Začiatkom minulého mesiaca spoločnosť Circle, ktorá stojí za populárnym stabilným coinom USDC viazaným na dolár, zmrazila 75 000 USDC v držbe používateľov s väzbami na Tornado Cash. Stalo sa tak po tom, čo ministerstvo financií USA zaradilo na čiernu listinu používanie Tornado Cash, open-source projektu, ktorý používateľom umožňuje skryť svoje transakcie.

V súčasnosti sa od používateľov, ktorí chcú obnoviť svoje uzamknuté USDC v súkromnej transakčnej aplikácii (Tornado Cash), očakáva, že požiadajú o licenciu OFAC, autorizáciu od Úradu pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC), ktorá im to umožní.

Začiatkom tohto mesiaca USDC tiež čelil určitej neistote s kryptoburzou Binance. 6. septembra Binance oznámila plány na konverziu držby zákazníkov v konkurenčných stablecoinoch, ako je USDC, na svoj vlastný stablecoin (BUSD). Tento krok sa považoval za spôsob, akým sa Binance pokúsila získať podiel na trhu USDC v prospech vlastného stablecoinu BUSD.

Pridružená spoločnosť Binance WazirX, najväčšia indická kryptomenová burza, tiež oznámila plány na zastavenie vkladov stablecoinov USDC, USDP a TUSD a automatickú konverziu existujúcich zostatkov používateľov na stablecoiny BUSD kryté USD Binance.

Zdroje: https://decrypt.co/, https://blockchain.news/, https://u.today/

Mohlo by ťa zaujímať

cart