0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27.07.21 Goldman Sachs vytvára vlastné DeFi ETF – s decentralizovanými financiami ale nemá nič spoločné

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Banky po celom svete sa vo veľkom snažia angažovať do kryptomien. To v posledných mesiacoch potvrdzuje napríklad BNY Mellon, ktorá aktívne investuje do rôznych kryptomenových či FinTech startupov. Jej kroky evidentne nasleduje aj banka Goldman Sachs, ktorá sa snaží nezaostávať, čo sa angažovanosti v kryptomenovom svete týka. Svedčiť o tom má aj nový „DeFi“ ETF fond, o ktorý sa táto banka rozhodla požiadať prostredníctvom SEC. Na prvý pohľad ide o veľmi zaujímavý krok, ktorý by umožnil jednoduché investovanie do DeFi sveta. Pokiaľ by ste sa ale hlbšie pozreli do zloženia portfólia daného ETF, boli by ste veľmi sklamaní minimálne z jeho názvu.

Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF

Oficiálny názov tohto produktu, ktorého znenie malo dostať aj SEC, je Goldman Sachs Innovate DeFi and Blockchain Equity ETF. Ten by mal nasledovať pohyby poskytovateľa finančných indexov z Nemecka, Solactive. Konkrétne by malo ísť o kopírovanie pohybov Decentralized Finance and Blockchain Index, indexu, ktorého rozdelenie nájdete tu.

Cieľom tohto ETF, tak ako to uviedla banka Goldman Sachs, by malo byť uvedenie na trh takého indexu, ktorý umožní investovanie do blockchain technológie a digitalizácie peňazí. Až 80 % z tohto ETF, ktoré by malo mať minimálnu hodnotu 500 miliónov dolárov, by ale malo byť v akciách známych spoločností či FinTech startupoch. No a presne tu je ten najväčší problém s daným "DeFi Indexom."

Prečítajte si tiež: Čo je Axie Infinity? 

Pokiaľ sa totižto podrobne pozriete na zloženie daného "DeFi Indexu" od Solactive, zistíte, že tento index nemá s decentralizovanými financiami nič spoločné. Najväčšie zastúpenie v tomto fonde majú spoločnosti ako Nokia, Facebook, Google či Accenture, pričom v ňom rovnako nájdete ešte aj také spoločnosti ako Visa, Microsoft, Alibaba, Baidu či PayPal.

Napriek tomu, že z pohľadu akcií môže ísť o pomerne zaujímavo zložené portfólio zamerané na technologický a finančný sektor, tak s kryptomenami, blockchain technológiou či decentralizovanými financiami nemá nič spoločné. Áno určite je pravda, že niektoré z daných spoločností sa blockchainu čiastočne venujú. Ale žiadna z nich nemá blockchain či DeFi ako prioritu a neposkytuje ani žiadne produkty či služby spojené s týmito technológiami. Aj preto sa určite dá povedať, že z pohľadu Goldman Sachs je toto ETF, a hlavne jeho názov, najmä marketingovým ťahom, ktorý má investorov uchlácholiť na pocit, že investujú do ETF zameraného na svet decentralizovaných financií.

Grayscale DeFi ETF

Iný postoj k poskytovaniu fondov na DeFi má spoločnosť Grayscale. Tá iba minulý týždeň oznámila, že má v pláne umožniť investorom investovať do fondu, ktorý bude zameraný hlavne na decentralizované financie. Okrem iných by sa v danom portfóliu mali nachádzať aj také projekty ako Aave či Uniswap.

Podľa CEO Grayscalu, Michaela Sonnensheina, má byť tento fond ďalšou možnosťou pre investorov, ako sa bezpečne dostať ku investícii do decentralizovaných financií. Má ísť pritom už o 15 produkt zo strany Grayscalu. Narozdiel od Goldman Sachs má ale tento fond a index od Grayscalu skutočne aj investovať do DeFi riešení.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://cryptopotato.com/, https://forkast.news/, https://www.theblockcrypto.com/, https://blockworks.co/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart