0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27.06.21 Steve Hanke kryptomeny v posledných týždňoch vôbec nešetrí - jeho vyjadrenia ale "stoja za to"

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Aj napriek tomu, že sa na prvý pohľad môže zdať, že kryptomenám sa v poslednom čase nedarí, tak opak je pravdou. Stále väčšia popularita, cena ktorá je stále o stovky percent vyššia ako minulý rok, či dokonca oficiálne schválenie Bitcoinu ako legálneho platidla v Salvádore sú jasnými znakmi toho, že kryptomeny nám majú čo ponúknuť aj v tomto bullrune. A práve to sa samozrejme nepáči množstvu odporcov týchto aktív, medzi ktorých patrí už dlhé roky aj Steve Hanke. Profesor ekonómie na Johns Hopkins University sa ale najmä v posledných dvoch týždňoch extrémne často vyjadruje na tému Bitcoinu, pričom často spomína hlavne Salvador a to nie v práve najlepšom svetle.

Korelácia s kriminalitou a korupciou?

Iba tento týždeň sa Steve Hanke rozhodol prostredníctvom svojho Twitteru opäť „zaútočiť“ na kryptomeny a ich aktuálne postavenie v spoločnosti, ktoré sa aj vďaka Salvádoru zmenilo. Podľa jeho názoru sa ku Salvádoru kľudne môže pridať hneď niekoľko ďalších krajín z tohto kontinentu, pričom hlavnými favoritmi sú napríklad Brazília, Argentína, Panama, Paraguaj či Mexiko.

A tu práve Steve Hanke poukazuje na problém. Podľa grafu, ktorý zverejnil na svojom Twitteri ukazujú údaje z Transparency International na fakt, že práve tieto krajiny patria medzi najviac skorumpované štáty na svete, pričom miera kriminality je podľa Steva Hankeho v daných oblastiach tiež veľmi vysoká. A práve preto si myslí, že Bitcoin z časti koreluje s kriminalitou.

Krajiny plánujúce adopciu Bitcoinu a ich miera korupcie. Zdroj: finbold.com

Kritika voči Salvadoru

Nie je to pritom prvýkrát za posledné obdobie, kedy sa tento profesor ekonómie snažil poukázať na negatíva kryptomien. Naopak, v poslednom období je jeho hlas počuť stále viac a viac, pričom ide takmer v každom prípade o nejaké prepojenie medzi kryptomenami a krokom Salvadoru.

Prečítajte si tiež: Brave sa zameriava na Google pomocou beta verzie vyhľadávača na ochranu súkromia

Pred dvoma týždňami sa napríklad vyjadril, že celkovo vníma toto rozhodnutie zo strany prezidenta Nayiba Bukeleho a takisto aj parlamentu, ktorý toto rozhodnutie schválil, za hlúpe. Podľa jeho slov je Salvador jedným z mála úplne dolarizovaných štátov, čo znamená, že nemá žiadnu vlastnú menu, na ktorú by sa mohol spoliehať. Naopak, doteraz jediným oficiálnym platidlom bol iba dolár, ktorému narástla konkurencia v podobe Bitcoinu. A v tom vidí Hanke problém.

„Toto rozhodnutie má potenciál úplne zruinovať ekonomiku, pretože všetky doláre v Salvádore môžu byť zo systému vysaté, čo by znamenalo, že v krajine neostanú žiadne peniaze. Salvádor nemá vlastnú menu.“

Za všetkým sú "temné sily"

Samozrejme, že už klasicky ako hater kryptomien nezabudol pripomenúť, že o toto „vysatie“ dolárov z krajiny by sa mali postarať najmä kriminálnici či podvodníci. Tí si podľa neho budú chcieť v Salvádore zameniť Bitcoin za doláre, čím by práve malo dôjsť ku vysatiu meny z daného štátu do rúk kriminálnikov. Aby toho nebolo málo, tak si navyše Hanke myslí, že práve tieto strany sú zodpovedné za zavedenie Bitcoinu ako legálneho platidla v krajine, pričom verí, majú v pláne to spraviť aj v ostatných, vyššie spomínaných, krajinách.

„Je jasné, že za týmto sú temné sily, pozostávajúce z kriminálnikov, ktorí sa pokúšajú spraviť takýto krok aj v iných krajinách.“

Aj tak znelo ďalšie z mnoha vyjadrení, ktoré nedávajú takmer žiadny zmysel. Medzi jedno z nich patrí napríklad fakt, že si myslí, že kryptomeny majú budúcnosť, ale Bitcoin nie. Aj tento názor tak jasne potvrdzuje, že Hanke určite nepatrí ku sčítaným ľuďom v tomto odbore a preto treba brať jeho názory s extrémnym odstupom. Okrem toho všetci dobre vieme, že tradiční ekonómovia kryptomeny vôbec nemajú v láske. A Hanke medzi takých určite patrí, čo bude pravdepodobne potvrdzovať aj naďalej najmä v spojení s témami Latinskej či Južnej Ameriky a adopcie či legalizácie Bitcoinu v týchto oblastiach.

Zdroje: https://cryptopotato.com, https://bitcoinist.com/, https://cointelegraph.com/, https://finbold.com/, u.today

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart