0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27.05.2021 Múzeum Crypto Art plánuje spustiť MOCA token

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Komunitné múzeum sa v období neistoty umeleckých inštitúcií pohráva s novými ekonomickými modelmi.

Podľa niektorých odhadov môžu kmene súvisiace s koronavírusmi čoskoro prinútiť viac ako jedno z ôsmich fyzických múzeí, aby sa natrvalo uzavreli, ale napriek bojom jedno metaverse-native múzeum zhromažďuje prostriedky na prechod na model riadený komunitou.

Múzeum kryptografického umenia dnes oznámilo spustenie tokenu MOCA. Token bude použitý na hlasovanie o kúskoch pridaných do zbierky múzea Genesis a budúcich exponátoch, o umožnení komunitnej korekcie majetku múzea a zriadení dráhy pre múzeum prostredníctvom navýšenia o 1,5 milióna dolárov.

Organizácia MoCA, ktorú je možné navštíviť vo virtuálnej realite prostredníctvom Somnium Space, v minulosti zaznamenala úspech v oblasti podpory a predvádzania kultúry kryptomien.

Spoluzakladateľ MoCA Colborn Bell uviedol, že múzeum prostredníctvom inkubátora zdôraznilo sedem prehliadok samostatných umelcov a dúfa, že s rozšírenými zdrojmi sa nadácia MoCA môže stať spoločnou pre umelcov, ktorí pomôžu definovať štandardy NFT a politiky inštitútu, napríklad povinné licenčné poplatky za sekundárny predaj a súčasť širšej snahy o využitie múzea a jeho umenia na lepšie vymedzenie krypto priestoru.

Súčasťou tejto definičnej práce je zhromaždenie a predstavenie umenia, ktoré z NFT urobilo to, čím je dnes.

Uvidí sa však či a ako môže múzeum organizované komunitou prežiť nehovoriac o tom, že bude prekvitať.

Ideály a ideológia

Aj, keď sa 1,5 milióna dolárov môže javiť ako mizerná vojnová truhlica , múzeum má neobvyklý akvizičný model 50% z celkového množstva tokenov MOCA bude určený výhradne na rast kolekcie.

Zberatelia požiadajú o predaj umenia do zbierky múzea Genesis výmenou za žetóny. Príspevky skontroluje Bell ako aj dva sedemčlenné výbory umelcov a zberateľov za zásluhy. Keď bude schválený, tím na Nonfungible.com vykoná konečné zhodnotenie hodnoty diel.

MoCA, ktorá má ako právnická osoba neziskovú organizáciu v Caymans, má výslovnú povinnosť nikdy nepredávať diela prijaté do zbierky a nakoniec bude nemožnosť predaja pevne zakódovaná do DAO.

Je to idealistická vízia, ktorá je v rozpore s prístupom k šialeným peniazom. Spoluzakladateľ Bell sa chce vyhnúť tomu, aby sa token stal špekulatívnym majetkom a to čiastočne preto, že zberatelia NFT zväčša nepotrebujú viac špekulácií.

Bell uviedol:

"Celá hodnota, ktorú chcem projektu priniesť, bude prostredníctvom samotného tokenu.  V tejto komunite bolo dosť bohatstva, že neexistuje šanca, že by ľudia nechali tento projekt zlyhať."

Nakoniec sa chce Bell vzdialiť od príbehov o tom, že kryptomena sa používa na drogy, a namiesto toho vyzdvihnúť umenie, ktoré používa Ethereum ako systém prístupu na otvorený trh, ktorý umožňuje slobodu identity, súkromia a suverenity údajov. Skorí umelci a zberatelia NFT pracovali v rámci týchto predstáv, keď sa umelci snažili vyjadriť ich vlastnými slovami organickým a spoločným úsilím.

Prečítajte si tiež: Fyzické umenie ako NFT? 

Kritici komunity

Zatiaľ čo systém hodnotenia sa začne u semi-centralizovaných výborov, token MOCA sa nakoniec použije na umožnenie trvalej decentralizovanej kritiky a nápravy. Reneil, vedúci technológie a stratégie v MoCA, poznamenal, že blockchain je možné použiť na trvalé zaznamenanie toho, ako komunita reaguje na umenie, nielen za samotné umenie.

Zatiaľ, čo špecifiká sú stále vo fázach plánovania, tím plánuje systém založený na reputácii, ktorý zohľadňuje účasť na udalostiach, pozornosť venovanú umeniu a držanie tokenov MOCA, aby používateľom umožnil zapisovať históriu jednotlivých častí do zbierky a múzeum spravované komunitou.

Projekty so silnými kultúrami a nasledovaniami budú schopné rozprávať svoje príbehy podľa svojich vlastných podmienok. V projektoch môžu experimentovať s parametrami riadenia špecifickými pre ich zbierku.

Bell nakoniec verí týmto experimentálnym snahám založeným na spolupráci, a preto virtuálne múzeá budú naďalej prekvitať zatiaľ, čo zbierky mäsového priestoru budú chradnúť.

Ako NFT funguje ?

NFT existujú na blockchaine. NFT sú typicky držané na Ethereum blockchaine, aj keď ich podporujú aj iné blockchainy. NFT sú tiež všeobecne jediné svojho druhu alebo aspoň veľmi obmedzené, a majú jedinečné identifikačné kódy.

Napriek tomu, že existujú od roku 2014, NFT si získali slávu, pretože sa stávajú čoraz populárnejším spôsobom nákupu a predaja digitálnych umeleckých diel.

NFT znamená nestriedateľný token (non-fungible token). Všeobecne sa vyrába pomocou rovnakého druhu programovania ako kryptomena, ako napríklad Bitcoin alebo Ethereum, ale tým podobnosť končí.

NFT sú rôzne. Každý z nich má digitálny podpis, ktorý znemožňuje vzájomnú výmenu alebo rovnocennú výmenu NFT

Zdroje: https://cointelegraph.com/news/museum-of-crypto-art-to-launch-moca-token-plans-acquisition-spree , https://www.forbes.com/advisor/investing/nft-non-fungible-token/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart