0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27.01.22 Putin: Rusko má výhody v ťažbe Bitcoinu

Iba minulý týždeň sme sa dozvedeli, že centrálna banka Ruska pozerá po možnosti celoplošne zakázať kryptomeny. Napriek tomu, že žiadny konkrétny zákon nebol zatiaľ vytvorený, tak táto inštitúcia odporúča, aby politici schválili úplný zákaz používania či ťažby kryptomien v krajine. S tým zdá sa nesúhlasí prezident Vladimir Putin. Jeho vyjadrenie iba spred pár dní totižto nehovorí o celoplošnom zákaze, ale maximálne o regulácii, ktorá by mala pomôcť Rusku s využitým výhod, ktoré má oproti iným štátom vrámci kryptomenového sektoru.

Výhody  oproti konkurencii

Počas utorkovej videokonferencie s členmi ruského parlamentu sa Vladimir Putin vyjadril, že regulácia kryptomien je jednou z popredných tém, ktoré musia spolu vyriešiť. Dokonca to mala byť aj jedna z jeho úplne úvodných viet, čo len naznačuje, ako veľkú prioritu tomu ruský prezident má dávať.

„Nepochybne máme isté výhody, najmä v takzvanej ťažbe. Hovorím najmä o prebytku elektriky či veľmi skúsenú pracovnú silu v našej krajine.“

To majú byť hlavné dve výhody v kryptomenovej ťažbe, ktoré má podľa Putina Rusko oproti ostatným štátom. A určite má pravdu, keďže cena elektrickej energie je výrazne nižšia ako v krajinách Európy. Napríklad cena elektrickej energie pre biznisy v krajine sa odhaduje v prepočte na doláre na 0.08 kWh, čo je v porovnaní s Francúzskom menej o takmer polovicu (v prepočte 0.14 doláru).

Rovnako určite Putin trafil klinec po hlavičke aj spomenutím pracovnej sily, ktorá je v Rusku extrémne skúsená, čo sa ťažby týka. Niekoľko obrovských mining poolov či fariem sa totižto nachádza v krajine už niekoľko rokov. No a najmä vďaka minuloročnému zákazu kryptomenovej ťažby v Číne, sa toto číslo len navýšilo.

To potvrdzujú aj dáta z Cambridge University, ktorá skúma práve ťažbu Bitcoinu. Podľa ich CBECI (Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index) sa aktuálne v Rusku nachádza približne 11 % hash ratu. Táto krajina sa tak radí na tretie miesto v ťažbe hneď za USA (38 %) a Kazachstan (18 %).

Putin ale tiež uviedol, že si je vedomý riskov, ktoré sú s kryptomenami spojené. Najmä vysoká volatilita môže podľa neho prinášať na trh istú formu neistoty. Aj napriek tomu ale poukázal, že by bol rád, keby sa centrálna banka a parlament zhodli na vhodných krokoch ku regulácii. Parlament mal pritom ubezpečiť, že centrálna banka nebude prekážať v technologickom pokroku.

Konsenzus medzi centrálnou bankou a parlamentom

Putin aj týmto svojim vyjadrením chcel poukázať na to, že centrálna banka a parlament musia nájsť spoločnú reč v tom, ako sa k danej problematike postaviť. Zatiaľ čo centrálna banka volá stále po tvrdom zákaze kryptomien, parlament nie je ani zďaleka taký kritický.

Prečítajte si tiež: IMF tlačí na Salvádor - nepáči sa im používanie Bitcoinu v krajine

Napríklad minister financií Ivan Chebeskov sa vyjadril, že celoplošný zákaz nie je vhodný. On sám si pritom vraj myslí, že oveľa väčší zmysel ako celkové reštrikcie by boli rozumné regulácie. Je tomu tak vraj najmä preto, že pokiaľ by prišlo ku úplnému zákazu, tak by Rusko mohlo ostať pozadu čo sa týka celosvetového technologického priemyslu.

„Musíme dať týmto technológiám priestor na napredovanie.“

Aj tak znelo jeho vyjadrenie na túto tému. Rovnako ako Putin, aj on si je ale vedomý toho, že kryptomeny stále nesú so sebou istý risk. Naráža tým napríklad na vysokú volatilitu, ktorá podľa neho môže spôsobiť problémy. Nemyslí si ale, že by to mal byť dôvod na to, aby prišlo ku celoplošnému zákazu kryptomien v krajine, ktorej kryptomenový sektor je pomerne dobre rozvinutý.

Zdroje: https://bitcoinmagazine.com, https://finbold.com, https://bitcoinist.com, https://cointelegraph.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

Mohlo by ťa zaujímať

cart