0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

27.01.21 Guvernér Bank of England si myslí, že kryptomeny v aktuálnej forme neprežijú

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Nie je žiadnym tajomstvom, že centrálne banky nemajú s kryptomenami ako takými veľmi pozitívny vzťah. To potvrdzujú takmer neustále svojimi komentármi a pravdepodobne čoskoro aj zvýšenými reguláciami. Okrem toho však ale pracujú taktiež na svojich vlastných digitálnych menách (CBDC), ktoré pochopiteľne budú mať za cieľ nielen priniesť konkurencie schopnosť vo finančnom svete, ale takisto aj postupne vytlačiť kryptomeny z trhu.

Guvernér Bank of England kryptomenám neverí

Hlavný predstaviteľ centrálnej banky Spojeného Kráľovstva, guvernér Andrew Bailey, sa iba v pondelok vyjadril, že si nemyslí, že kryptomeny v ich aktuálne podobe majú šancu na prežitie. Svoj názor vyjadril počas online konferencie organizovanej World Economic Forum, ktorá sa tradične deje v Davose.

Kryptomeny a ich „reštart“ boli avizované ako jedna z hlavných tém, ktoré sa majú preberať a tak nie je žiadnym prekvapením, že si zo strany bankárov, ekonómov či politikov vypočujeme najmä negatívne komentáre. Tie v pondelok prichádzali najmä zo strany guvernéra Bank of England.

„Podarilo sa nám už vytvoriť alebo špecifikovať dizajn, governance alebo pravidlá pre digitálne meny, ktoré pretrvajú? Nie, nemyslím si, že sa nám to už podarilo. Taktiež si nemyslím, že pôvodné kryptomeny to prinesú.“

Tak zneli slová Andrewa Baileyho počas virtuálne konferencie na WEF. Okrem toho sa tiež vyjadril, že samozrejme aktuálne dochádza ku sledovaniu toho, ako by mohli digitálne meny fungovať, pričom sa banky po celom svete majú pozerať nielen na rôzne CBDC, ale takisto aj na stablecoiny a ich začlenenie do spoločnosti v prípade ich vhodnosti. Rovnako povedal, že si myslí, že ľudia nebudú chcieť využívať kryptomeny ako napríklad Bitcoin, ktoré sú volatilné, pretože to má nevýhody pri transakciách či platbách.

Prečítajte si tiež: Pri najbližšom testovaní v Číne sa budú rozdávať digitálne yuany v hodnote miliónov dolárov

Okrem toho poukázal aj na iný dôvod, prečo by mal mať Bitcoin problém prepracovať sa na medzinárodne uznávané platidlo či dokonca svetovú rezervnú menu. To, čo považujú Bitcoin maximalisti za jednu z najväčších výhod a úplný fundamentálny základ tejto kryptomeny, limitovanú a vopred určenú ponuku, Andrew Bailey vníma ako jeden z významných problémov, prečo nemôže dôjsť k jeho dlhodobému úspechu a používaniu vo finančnom sektore.

„Ďalší problém s Bitcoinom je, že jeho ponuka je fixná. Jeho počet nemôže byť zväčšený. Naopak celková ponuka peňazí má šancu narásť, čím podporí rast ekonomiky v časoch ekonomickej expanzie.“

To ale neznamená, že Andrew Bailey je odporcom inovácie či kryptomien (možno trošku). Ku regulovaniu tohto sveta povedal iba toľko, že to bude extrémne náročné a sám presne nevie, kde by sa malo začať. Vysvetlil pritom, že podstatné bude si určiť to, čo bude najviac pomáhať ľuďom a čo im poskytne najväčšiu pridanú hodnotu a na základe toho konať.

Je CBDC riešením?

Nielen guvernér Bank of England, ale takisto aj množstvo popredných bankárov či panelistov, ktorí sa zúčastnili danej konferencie opäť upozornili na rastúci potenciál CBDC. Taktiež poukázali na to, že potreba pomalého implementovania a testovania spojeného s dostatočným prieskumom a tvorením modelov je kľúčom k tomu, aby boli CBDC implementované správne a aby tak nespôsobili ekonomické problémy.

Nie všetky štáty však majú takýto prístup. V Číne sa napríklad vo veľkom testuje už od októbra 2020, pričom najmä február tohto roku má byť v znamení veľkých testov v mestách Chengdu a Sizhou (o tejto správe sme informovali na tomto linku). Tento prístup je v porovnaní napríklad so samotným Spojeným Kráľovstvom pomerne odlišný, pretože Bank of England nie je ani zďaleka tak ďaleko vo vývoji digitálnej libry. To isté sa ale dá povedať aj o Európskej centrálnej banke či Federal Reserve, ktorým vývoj vlastných digitálnych mien bude trvať určite dlhšie ako Číne.

Digitálny yuan tak uvidíme pravdepodobne skôr, ako digitálne euro či digitálny dolár. Pokiaľ však budú implementované všetky tieto digitálne meny centrálnych bánk, bude veľmi zaujímavé sledovať, aké regulácie nastanú v kryptomenovom sektore alebo ako veľmi sa v ňom budú využívať stablecoiny ako Tether či USDC.

Zdroje: https://www.coindesk.com/, https://cryptoslate.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart