0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

26% inštitucionálnych investorov vlastní Bitcoin a 11% Ethereum hovorí...

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Inštitucionálni investori podľa nového prieskumu spoločnosti Fidelity zvyšujú svoju alokáciu do kryptomien z 22% v minulom roku na 27% tento rok. 

V období od novembra 2019 do začiatku marca 2020 sa uskutočnilo interview s 800 investormi v USA a Európe, z ktorých 400 bolo na každom kontinente. Prieskum zahŕňal rôzne segmenty investorov, vrátane jednotlivcov s najvyššou hodnotou, finančných poradcov, rodinných kancelárií, krypto hedge fondov a rizikové fondy, tradičné hedžové fondy a nadácie. Približne 70% odpovedí z prieskumu sa zhromaždilo online a 30% bolo vyzbieraných prostredníctvom telefónu.

Prečítajte si aj : 4 dôvody prečo trh vo štvrtok klesol!

Výsledky prieskumu

Fidelity zistilo, že takmer 80% investorov vidí v digitálnych assetoch určitú formu atraktivity. Najpríťažlivejšou charakteristikou je nízka korelácia s inými triedami aktív a vysoký potenciál nárastu. Aj keď na tú nízku koreláciu by som ja osobne mohol teraz namietať.

                                                                                                                  Americkí krypto inštitucionálni investori, jún 2020

Z tých investorov, ktorí investovali, až 59% inštitucionálnych investorov v Spojených štátoch priamo investovalo do kryptomien namiesto toho, aby investovali do futures či opcií. Hovoria:

„Za aktuálnymi nákupmi stoja najmä krypto fondy, jednotlivci a finanční poradcovia.

V tomto prehľade sú spomíname „krypto fondy“, avšak myslia sa tým hedžové fondy a fondy rizikového kapitálu, ktoré sa spoločne zameriavajú na digitálne aktíva, blockchain a investujú do digitálnych aktív alebo aj do spoločností digitálnych aktív."

Ako dopadol BTC a ETH?

Bitcoin vlastní až 26% inštitucionálnych investorov, zatiaľ čo 11% drží Ethereum.  Celkovo sa v prieskume zistilo, že kryptomeny sú teraz vnímané v priaznivejšom svetle, pričom Fidelity uvádza:

V USA sa vnímanie digitálnych aktív zlepšilo od roku 2019, pričom podiel amerických investorov vyjadrujúcich neutrálne alebo pozitívne vnímanie stúpol zo 43% na 58%.“

Európski inštitucionálni investori sú dokonca o niečo pozitívnejší, ale iba štvrtina z nich investovala do Bitcoinu a ešte menej do Etherea. Okrem toho zistenie, že 11% investorov drží ETH naznačuje, že druhé najväčšia kryptomena a sieť dosiahla bod zvratu. Je to teória, ktorá naznačuje, že ak niečo adoptuje 10% obyvateľstva, potom sa dané aktívum presunie do hlavného prúdu. Samozrejme tu hovoríme len o tejto malej vzorke investorov, ale každopádne je veľmi pozitívne, že inštitúcie už vedia, že existuje aj niečo iné ako Bitcoin. Ešte pred pár mesiacmi či rokmi sa zaujímali len o Bitcoin ako taký.

Autorské práva Trustnodes.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart