0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

26.10.21 Spolupráca Mastercard a Bakkt môže priviesť kryptomeny do mainstreamu

Tak ďalší týždeň nám začal pomerne zhurta hneď niekoľkými zaujímavými správami spojenými s kryptomenami. Nepochybne tá najpodstatnejšia z nich bola ale spojená so spoločnosťou Mastercard, ktorá sa podľa včerajšieho oznámenia mala do kryptomenového sveta zapojiť oveľa výraznejšie, ako tomu robila doteraz. 

Spolupráca so spoločnosťou Bakkt

Podľa včerajšej oficiálnej správy, ktorá bola zverejnená prostredníctvom CNBC, sa Mastercard naplno púšťa do kryptomenového sveta tým, že uzavrel spoluprácu so spoločnosťou Bakkt. Okolo nej bol obrovský „šum“ okolo roku 2018, avšak najmä v roku 2021 sme o tejto spoločnosti nejako extra veľa nepočuli až do minulého týždňa, kedy sa oficiálne dostala prostredníctvom SPAC na verejne obchodovanú burzu.

Prečítajte si tiež: Ocean Protocol

Ani to ale nebolo pre kryptomenový svet tak podstatné, ako správa o spojení síl týchto dvoch spoločností. Podľa ich spoločného oficiálneho oznámenia dôjde v najbližšom čase ku veľmi zaujímavému prepojeniu medzi službami Mastercard a kryptomenami. Mastercard má totižto v pláne prostredníctvom Bakktu umožniť hneď niekoľko služieb a produktov spojených s touto triedou aktív.

„Chceme poskytovať našim partnerom schopnosť na jednoduchšie začlenenie kryptomenových služieb do čokoľvek, čo robia. Naši partneri, nech už ide o banky, FinTechy či obchodníkov môžu poskytovať nákup, predaj či držanie kryptomien prostredníctvom integrácie s Bakkt platformou.“

Tak znelo vyjadrenie Sherill Haymond, viceprezidentky pre digitálne spolupráce spoločnosti Mastercard. Nákup, predaj či držanie kryptomien prostredníctvom Mastercardu by tak mali byť úplnou samozrejmosťou. Ako by táto služba mala fungovať zatiaľ známe nie je, avšak treba vopred povedať, že je veľmi pravdepodobné, že nedôjde ku vlastneniu privátnych kľúčov zo strany jednotlivcov a tak treba byť pri takomto niečom veľmi obozretný.

Rovnako sa ale Mastercard chystá na sprístupneniu kryptomenových platieb pre svojich používateľov. Mastercard má mať v obehu aktuálne viac ak o 2,8 miliárd kariet, pričom služby tejto spoločnosti aktuálne využívajú tisíce bánk, FinTechov či finančných sprostredkovateľov. Podľa odhadov môže ísť až o viac ako 20 000 rôznych entít z finančného sveta.

Táto spolupráca má ponúknuť viac

Mastercard sa ale rozhodol, že pri integrácii kryptomien chce ponúknuť svojim zákazníkom či používateľom oveľa viac. Aj preto má byť prostredníctvom kryptomien umožnená aj možnosť používania kryptomien na platby (pokiaľ sa obchodníci rozhodnú kryptomeny prijímať).

Veľmi zaujímavá a pre mainstream pomerne nová služba má byť aj premenenie rôznych vernostných odmien na kryptomeny. Práve rôzne rewardy by mali byť jednoducho vymenené na kryptomeny, ktoré si môžu následne držitelia nechať na svojich peňaženkách a prostredníctvom rastu celého sektora tak držať ich kúpnu silu, či dokonca na nich zarábať.

„Snažíme sa znížiť podmienky pre vstup do kryptomien, ktoré umožnia ľuďom vymeniť vernostné body na kryptomeny. Je to jednoduchý spôsob, ako nechať pracovať vaše peniaze za vás, pretože pokiaľ ich nechávate iba v hotovosti, tak vám iba nečinne sedia na vašej súvahe.“

Tak zneli slová CEO Bakktu, Gavina Michaela. Bakktu sa pravdepodobne aj vďaka tejto novinke včera extrémne darilo. Akcie tejto spoločnosti totižto vyleteli od piatku o viac ako 235 %, keďže sa včera otvorili na sume 13.8 doláru a zavreli na 30.6 doláru, pričom v piatok daná akcia uzavrela dokonca „iba“ na hodnote pod 10 dolárov.

Táto spoločnosť si tak veľmi polepšila, keď jej vstup na burzu bol ohodnotený približne na sume 2,1 miliardy dolárov, avšak aktuálne je celková trhová hodnota tejto spoločnosti už viac ako 4 miliardy dolárov. A to sa Bakkt dostal na burzu prostredníctvom SPAC (Special Purpose Acquisition Company) iba minulý týždeň.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://finbold.com/, https://bitcoinist.com/,

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart