0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

26.10.2021 Ocean protocol

Ocean protocol je open-source protokol, ktorý sa zameriava na umožnenie podnikom a jednotlivcom vymeniť a speňažiť dáta a dátové služby.

Tento projekt je postavený na Ethereum blockchain, ktorý používa DataTokeny ako prístup k dátovým súborom. Tokeny potom používajú užívatelia, ktorí potrebujú prístup k informáciám.

Projekt sa snaží, aby súbory údajov na platforme boli k dispozícii na spustenie a pre výskumných pracovníkov, bez toho, aby údaje museli opustiť ruky tých, ktorí ich ukladajú.

Ocean je softvér postavený na uľahčenie výmeny údajov a prepojenie používateľov, ktorí potrebujú údaje alebo nemajú zdroje na ich uloženie.

Token Ocean je navrhnutý tak, aby bol viacúčelový a slúži na overenie údajov a umožnil používateľom zúčastniť sa na správe a nakupovaní a predaji údajov. Tento projekt umožňuje trhy, aby implementovali svoj protokol na prepojenie strán a uľahčili transakcie medzi nimi.

Ako funguje?

Systém Ocean opisuje celkový návrh protokolu s ekosystémom, nástrojmi a rôznymi zainteresovanými stranami, ktoré sú navzájom spojené. Vývojári sú jadrom celého systému, pretože ide o ich prácu, ktorá vedie k generácii rastu a príjmov pre ekosystém.

Ocean trh je miesto, kde môžete zarábať odmeny vo forme Ocean tokenov predajom dát alebo stakovanim údajov, aby ste získali percentuálny podiel transakcií.

Protokol používa vlastné programy smart zmluv, aby sa zabezpečilo, že každé dáta môžu byť vymeniteľný cez Ethereum v rámci svojich decentralizovaných aplikácií.

Aby sa systém fungovala pracuje cez tri hlavné komponenty:

Poskytovatelia - raziť DataTokeny a predajne právo na prístup k súborom údajov mimo reťazca

Spotrebitelia - nákup DataTokenov a uplatnenie prístupu k súborom údajov

Marketplace – pripojenie poskytovateľov, spotrebiteľov a ľahké transakcie

Ocean marketplace

Trh je automatizovaný tvorca trhu (AMM), ktorý bol postavený na uľahčenie ťažby a výmeny Datatokenov.

Na rozdiel od tradičného obchodovania s objednávkami, za ktoré zodpovedá ponuka a dopyt zúčastnených strán, AMM využívajú zbierku likvidity bazénov, podobne ako uniswap a Balancer, ktoré umožňujú každému obchodu usadiť sa prostredníctvom súboru inteligentných zmlúv.

Keď sa poskytovateľ snaží raziť a publikovať DataTokeny špecifikujú niekoľko oblastí, aby informovali spotrebiteľov o svojom produkte, vrátane titulu, popisu, ceny a adresy URL, kde možno nájsť údaje, ktoré sú potom šifrované a uložené na Ethereum.

V konečnom dôsledku, keď sa spotrebitelia rozhodnú uplatniť DataToken, údaje sú dešifrované a následne stiahnuteľné priamo z peňaženky pripojenej na trh.

Compute to data

Je to funkcia, ktorá umožňuje zdieľanie údajov pri zachovaní súkromia používateľov.

Pomocou tejto metódy umožňujú DataTokeny spotrebiteľom využiť určité časti súboru údajov na spustenie špecifických počítačových pracovných miest, čím podporujú rozvoj výskumu alebo umelej inteligencie, pričom sa zachovávajú určité informácie o používateľovi.

Poskytovatelia, preto môžu zachovať súbory na vlastných serveroch a predávať časti na konkrétne strany alebo na konkrétne použitie.

Prečítajte si tiež: Ťažba Bitcoinu sa presunula z Číny do USA

OceanDAO

Oceandao je kľúčovou zložkou rastu a udržateľnosti ekosystému oceánu.

Do OceanDao sa môžete zapojiť budovaním projektu alebo hlasovaním o návrhoch, ktoré formujú budúcnosť projektu.

Stavitelia - navrhujú svoje projekty komunite, odpovedajú na otázky v rozhovore a spoločenstvo hlasuje za to či bude financovať váš projekt. Existuje mnoho kategórií na výber.

Voliči - dozvedia sa viac o návrhoch podrobne. Hlasujú za projekty, o ktorých si myslia, že pridá najviac hodnoty. Akýkoľvek držiteľ tokenu ocean môže hlasovať a jeho váha hlasovania je založená na počte tokenov, ktoré volič vlastní.

 

Čo robí tento projekt iným?

Ocean Protocol používa jeho jedinečné údaje DataTokeny na zmenu údajov na aktíva. To poskytuje veľa výhod, ktoré predtým chýbali na trhu s údajmi. Majitelia údajov môžu nielen monetizovať svoje údaje prostredníctvom tokenizácie, ale protokol demokratizuje údaje, ktoré si môžete kúpiť na otvorenom trhu vrátane údajov, ktoré by normálne neboli k dispozícii alebo ťažko prístupné.

Projekt kladie dôraz na zlepšenie AI a šírenie jej výhod. Dátoví vedci môžu komunikovať s údajmi priamo prostredníctvom zdrojov a nástrojov knižnice Ocean Python.

Ocean staking sa líši od stakingu mnohých iných mincí. Stakeri sa stávajú poskytovateľmi likvidity a ukladajú token do bazénov AMM a pôsobí ako prostriedok na vytvorenie údajov.

DataTokeny sú tokeny ERC-20, čo znamená, že môžu premeniť peňaženky ERC-20 na dátové peňaženky a krypto burzy ako dátové trhy.

Ocean token

Je to token ERC20, ktorý slúži viacerým účelom na sieti Ocean. Napríklad s ním môžete kupovať a predávať dátové aktíva, staking údajov a správa Spoločenstva.

Okrem toho poskytovatelia údajov získavajú Ocean tokeny ako odmeny za svoje služby na platforme.

Užívatelia na Ocean Protocol môžu tiež vytvoriť svoj vlastný decentralizovaný trh. Tam si môžu vymieňať dátové aktíva a služby. Na trhu sa poskytovatelia údajov a spotrebitelia pripájajú. Odkazy na údaje sa zobrazujú aj s údajmi na reťazci detailov o údajových aktívach od toho, kto vlastní, čo si kúpilo a, čo zdieľa.

Ocean Protocol výmeny údajov nie sú uložené priamo v sieti. Namiesto toho spotrebitelia zakúpia šifrovaný odkaz na údaje, ktoré sú odomknuté po splnení určitých podmienok. Majitelia údajov, teda budú mať vždy úplnú kontrolu svojich údajov aj po predaji.

Zdroj: https://www.kraken.com/en-gb/learn/what-is-ocean-protocol , https://www.coinspeaker.com/guides/what-is-ocean-protocol-ocean/ , https://kriptomat.io/ocean-protocol/ , https://oceanprotocol.com/dao/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart