0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

26.08.21 Čo je to sentiment na krypto trhu?

Sentiment trhu zohľadňuje myšlienky, pocity a nálady investorov týkajúce sa investičných aktív. Tieto pocity nie vždy odrážajú fundamenty assetu alebo projektu, ale môžu výrazne ovplyvniť cenu. Analýza sentimentu na trhu je formou výskumu, ktorý pomocou týchto informácií skúša predpovedať pohyby cien. Sledovaním dynamiky trhu s celkovým prístupom jeho účastníkov môžete porozumieť množstvu humbuku alebo strachu okolo konkrétnej kryptomeny.

Úvod

Rovnako ako ostatné aktíva, cena kryptomeny priamo súvisí s ponukou a dopytom na trhu. Tieto trhové sily sa môžu zmeniť z niekoľkých dôvodov, vrátane verejnej mienky, tlače a sociálnych médií.

Mnoho obchodníkov analyzuje sentiment trhu, aby predpovedalo krátkodobý a strednodobý potenciál kryptoaktíva. Spolu s technickou a fundamentálnou analýzou môže byť skúmanie sentimentu na kryptotrhu cenným doplnkom súboru nástrojov obchodníka.

Čo je to sentiment na trhu?

Trhový sentiment je kolektívny postoj obchodníkov a investorov k finančnému majetku alebo trhu. Tento koncept existuje na všetkých finančných trhoch vrátane kryptomien. Trhový sentiment má silu ovplyvniť trhové cykly.

Priaznivý sentiment na trhu napriek tomu nie vždy vedie k pozitívnym podmienkam na trhu. Niekedy môže silný pozitívny sentiment (ide sa na mesiac!) prísť pred korekciou trhu alebo dokonca pred medvedím trhom.

Okrem poskytnutia prehľadu o dopyte na trhu môžu obchodníci tieto nálady analyzovať a predpovedať potenciálne výnosné trendy. Trhový sentiment nie vždy berie do úvahy základy projektu, ale niekedy môže byť prepojený.

Zoberme si Dogecoin ako príklad. Veľa dogecoinového dopytu v jeho býčom behu pravdepodobne pochádza z humbuku sociálnych médií (čo viedlo k pozitívnemu sentimentu na trhu). Mnoho obchodníkov a investorov ho kúpilo bez toho, aby brali do úvahy napríklad ciele projektu, ale iba kvôli aktuálnemu sentimentu na trhu. Dokonca aj jeden tweet od postavy ako Elon Musk niekedy stačí na to, aby vyvolal pozitívny alebo negatívny sentiment na trhu.

Prečo je analýza sentimentu trhu dôležitá?

Analýza sentimentu na trhu je základnou súčasťou mnohých obchodných stratégií. Rovnako ako technická alebo fundamentálna analýza je zvyčajne dobré rozhodnúť sa pomocou zmesi všetkých dostupných informácií.

Analýza sentimentu trhu vám napríklad môže pomôcť zistiť, či je FOMO odôvodnené alebo je to len dôsledok mentality stáda. Kombinácia technickej a fundamentálnej analýzy so štúdiami sentimentu na trhu vám celkovo umožňuje získať lepšiu predstavu o krátkodobých a strednodobých cenových akciách a rozvíjať lepšiu kontrolu nad svojim emocionálnym stavom.

Ako vykonať analýzu sentimentu na trhu

Aby ste pochopili sentiment trhu, musíte zozbierať nápady a názory účastníkov trhu. Aj keď to môže byť užitočné, nemali by ste sa spoliehať iba na analýzu sentimentu na trhu. Skôr než vyvodíte závery, ktoré je možné uplatniť, môžete radšej použiť informácie zhromaždené v kombinácii s vašimi existujúcimi znalosťami a skúsenosťami.

Aby ste získali základný pocit, môžete zvážiť preskúmanie príslušných stránok a kanálov sociálnych médií, aby ste pochopili, čo si komunita a investori myslia o tomto konkrétnom projekte. Môžete sa tiež pripojiť k oficiálnym fóram, serverom Discord alebo telegramovým skupinám a hovoriť priamo s tímom projektu a členmi komunity. Ale treba byť opatrný. V týchto skupinách je veľa podvodníkov. Nedôverujte náhodným ľuďom a pred riskovaním si urobte vlastný prieskum.

Sociálne kanály sú len prvým krokom. Na získanie širokého prehľadu o sentimente na trhu môžete použiť mnoho metód. Okrem monitorovania sociálnych kanálov (najmä Twitteru, vzhľadom na jeho popularitu medzi fanúšikmi kryptomien) môžete zvážiť nasledujúce skutočnosti:

  1. Sledujte softvérové nástroje na zber sociálnych zmien.
  2. Zostaňte v obraze s najnovšími správami z odvetvia prostredníctvom mediálnych portálov a blogov.
  3. Nastavte si upozornenia alebo sledujte veľké transakcie uskutočnené veľrybami. Tieto pohyby pravidelne sledujú niektorí kryptoinvestori a niekedy môžu mať vplyv na sentiment na trhu. Bezplatných robotov s upozornením na veľryby nájdete na Telegrame a Twitteri.
  4. Skontrolujte ukazovatele sentimentu trhu a cenové signály na CoinMarketCap. Tieto indexy analyzujú množstvo rôznych zdrojov a poskytujú ľahké zhrnutia súčasného sentimentu na trhu.
  5. Zmerajte úroveň humbuku okolo kryptomeny pomocou služby Google Trends. Napríklad veľký objem vyhľadávania „Ako predávať kryptomeny“ môže naznačovať, že sentiment na trhu je negatívny.

Prečítajte si aj : Ako investovať do Bitcoinu a kryptomien?

Indikátory trhového sentimentu

Investori sa môžu pozrieť na ukazovatele sentimentu trhu, aby získali predstavu o vzostupnom alebo medvedom dojme z trhu alebo aktíva. Indikátory predstavujú tieto pocity buď graficky, alebo v určitom rozsahu. Tieto nástroje môžu byť súčasťou vašej sady na analýzu sentimentu, ale nemalo by sa na ne výlučne spoliehať. Najlepšie je použiť viacero ukazovateľov na získanie vyváženejšieho pohľadu na trh.

Väčšina indikátorov sentimentu na trhu je zameraná na Bitcoin, ale nájdete aj indexy sentimentu Ethereum. Bitcoin Crypto Fear & Greed Index je možno najznámejším ukazovateľom nálady na krypto trhu. Index zobrazuje strach alebo chamtivosť na škále od nuly do 100 analyzovaním piatich rôznych zdrojov informácií: volatilita, objem trhu, sociálne médiá, dominancia a trendy.

Bull & Bear Index od Augmenta je iný indikátor sentimentu, ktorý sa zameriava na sociálne médiá. Softvér umelej inteligencie (AI) analyzuje 93 pocitov a tém pomocou konverzácií na Twitteri, Reddit a Bitcointalk. Tvorcovia tiež podsúvajú metodiku svojich ukazovateľov dostupnými údajmi za rok. Nula je na stupnici extrémne medvedia a jedna extrémne býčia.

Dávať to všetko dokopy

Analýza kanálov sociálnych médií, onchain metrík a ďalších krypto indikátorov môže poskytnúť pohľad na sentiment mince alebo projektu. S lepším porozumením súčasných postojov trhu je väčšia pravdepodobnosť, že urobíte lepšie obchodné alebo investičné rozhodnutia.

Aby sa maximalizovala účinnosť analýzy sentimentu, je zvyčajne najlepšie kombinovať ju s technickou analýzou. Tá vám môže pomôcť urobiť lepšie predpovede, pokiaľ ide o krátkodobé cenové akcie. Fundamentálna analýza pomôže určiť, či sú kontroverzné informácie opodstatnené, alebo zhodnotiť dlhodobý potenciál mince.

Na záver

Aj keď mnoho obchodníkov používa analýzu sentimentu trhu na investičných trhoch, môže byť obzvlášť užitočná na trhu s kryptomenami. Pretože priemysel blockchainu a kryptotrhy sú stále relatívne malé, verejné vnímanie a sentiment môžu spôsobiť kolísavé výkyvy cien.

Použitím uvedených metód môžete začať rozumieť sentimentu na trhu a robiť lepšie investičné rozhodnutia.

Zdroje: academy.binance.com, investopedia.com, en.wikipedia.com

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart