0
 0,00 0 items

No products in the cart.

26.01.21 Pri najbližšom testovaní v Číne sa budú rozdávať digitálne yuany v hodnote miliónov dolárov

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Čínske testovania digitálneho yuanu, digitálnej meny centrálnej banky (CBDC), napredujú takmer neustále. Každý mesiac sa pridávajú ďalšie mestá alebo obchody, v ktorých je CBDC testované, pričom pribúda vo veľkom aj počet ľudí, ktorí sa hlásia do lotérii, z ktorých následne náhodne vyberajú výhercov, ktorí dostanú CBDC na minutie. Najbližšie a zároveň aktuálne aj jedno z najväčších testovacích kôl bude v Chengdu a má byť pi ňom obyvateľom rozdaných približne 30 miliónov digitálnych yuanov (v hodnote 4,6 milióna dolárov).

Testovať sa bude už vo februári

Všetky potrebné informácie o ďalšom testovaní digitálneho yuanu zverejnila mobilná platobná sieť Mpaypass. Podľa nej má dôjsť koncom januára ku výberu výhercov, ktorí budú môcť následne v dňoch 4. až 26. februára možnosť minúť digitálne yuany v obchodoch po celom meste. Oficiálna registrácia do lotérie má pritom začať už o 27.1.

Na to, aby sa mohli zúčastniť danej lotérie nepotrebujú občania Chengdu takmer nič. Stačí čínske mobilné telefónne číslo a nejaký typ overenia ID, pričom jediná podmienka je, že číslo užívateľa musí byť v čase prihlasovania do lotérie v meste Chengdu. Takýto typ distribúcie digitálnych yuanov pri testovaní pritom funguje už od októbra 2020, kedy došlo ku prvým väčším testovaniam, ktoré sa odvtedy dejú takmer nepretržite.

Prečítajte si tiež: Scam Warning - Je Tycoon69 Ponzi schémou?

Následne by mali pokračovať aj ďalšie testovania v mestách ako Suzhou či Shenzhen, mestá, v ktorých sa už CBDC testovala. Suzhou si však prejde rovnako ako Chengdu jedným z najväčších testov, aké Čína doteraz zažila. Podľa predbežných informácii by sa malo opätovne udiať testovanie v tomto meste, avšak na oveľa väčšej škále. Tento krát by malo dôjsť v Suzhou ku rozdaniu viac ako 40 miliónov digitálnych yuanov (v hodnote 6,1 milióna dolárov).

Zapojí sa aj JD.com

Ku testovaniu, ktoré sa udeje v Chengdu sa pridá aj e-commerce spoločnosť JD.com (známa ako Jingdong či 360buy), ktorá má pomôcť nielen s distribúciou, ale taktiež aj s dotáciou takmer 20 miliónov yuanov (3,1 milióna dolárov). Tie budú vo forme digitálneho yuanu, ktorý majú byť používatelia schopní minúť vo forme online nakupovania práve u daného obchodníka.

JD.com pritom javí o digitálny yuan záujem už istý čas. Už v decembri minulého roku sa táto spoločnosť vyjadrila, že má v pláne rozdistribuovať 100 000 voucherov vo forme digitálnych yuanov, ktoré budú mať hodnotu 20 miliónov digitálnych yuanov. Avšak v pôvodnom pláne malo dôjsť ku skúšaniu tejto formy peňazí v meste Suzhou, teraz ale JD.com plánuje podporiť testovanie v Chengdu.

Pomôcť digitálnemu yuanu môže aj nová spolupráca

Blockchain Service Network (BSN) je čínskym ekosystémom, ktorý má v pláne vytvoriť univerzálnu platformu pre digitálne meny. BSN navyše po novom uzavrela spoluprácu so spoločnosťou ConsenSys na použitie Quorum – open source protokolu. To môže pomôcť vývojárom s vytvorením aplikácií pre BSN China založených na Ethereu.

BSN zatiaľ nepodporuje verejnú sieť, avšak podľa aktuálnych informácii má viac ako 100 rôznych uzlov celkovo až v 80 rôznych mestách po celej Číne. Navyše, BSN má podporu aj takých organizácii či inštitúcii ako napríklad China UnionPay, China Mobile či China Merchants Bank. BSN zatiaľ predstavuje najväčší blockchainový ekosystém, ktorý je kontrolovaný vládou.

Práve v spolupráci s ConsenSys, ktoré je známe aj vďaka takým kryptomenovým osobnostiam ako Joseph Lubin, spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum, má BSN šancu opäť sa posunúť vpred. ConsenSys je celkovo veľmi známou spoločnosťou vo svete kryptomien a tak je jej spolupráca s BSN pomerne prekvapivá práve preto, čo by CBDC mohli predstavovať pre budúcnosť finančného a taktiež aj kryptomenového sveta.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptopotato.com/, https://forkast.news/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart