0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

25.08.2021 Likvidity protokol na Avalanche: BENQI

Požičanie kryptomeny je dôležitou službou pre tých, ktorí práve začínajú ako aj pre skúsených obchodníkov. Pôžičky medzitým umožňujú užívateľom s kryptomenami zarobiť si pasívny príjem na svojom HODL.

Čo je BENQI?

BENQI je decentralizovaný protokol o trhu bez likvidity, ktorý nie je depozitný, postavený na spoločnosti Avalanche.

Protokol umožňuje používateľom bez námahy požičiavať, požičať si a zarábať na úrokoch so svojimi digitálnymi aktívami. Vkladatelia poskytujúci likviditu podľa protokolu a môžu získať pasívny príjem, zatiaľ, čo dlžníci si môžu požičiavať spôsobom, ktorý je nadmerne zabezpečený kolaterálom.

Ako funguje ?

Protokol funguje tak, že umožňuje používateľom vkladať svoje aktíva, ktoré potom budú pridané do fondu, ktorí si môžu požičať iní. Používatelia, ktorí poskytujú protokolu likviditu, sú schopní si tvoriť pasívny príjem.

Prostriedky na BENQI sú spravované inteligentnými zmluvami. Zatiaľ bude riadenie BENQI viesť zakladajúci tím projektu, ale nakoniec bude delegovaný na DAO riadený komunitou pomocou tokenov QI.

Aký má ciel ?

Decentralizované financie (DeFi) za posledné 2 roky výrazne vzrástli. Pretože väčšina aktivít spoločnosti DeFi sa v súčasnosti vykonáva na serveri Ethereum, v sieti sa začali objavovať problémy s preťažením, ktoré mali za následok vysoké poplatky za sieť. Ukázalo sa, že to je významná bariéra pre starých aj nových používateľov s menším kapitálom.

Cieľom BENQI je zmierniť tieto problémy poskytnutím protokolu o trhu likvidity na vysoko škálovateľnej a decentralizovanej platforme. So zameraním na prístupnosť, jednoduché použitie a nízke poplatky bude spoločnosť BENQI demokratizovať prístup k decentralizovaným finančným produktom tým, že poskytne pôžičky a pôžičky bez povolenia.

Prečítajte si tiež: Spark a Flare Network

Ukladanie finančných prostriedkov a riziká

Prostriedky sú spravované inteligentnými zmluvami.

Vkladateľom alebo veriteľom budú poskytnuté  tokeny nesúce výnos (QiTokens), ktoré budú podľa potreby použité na výber finančných prostriedkov zo skupiny. QiTokens je možné prevádzať a obchodovať s nimi ako s akýmkoľvek iným kryptoaktivom na serveri Avalanche.

Žiadny protokol v rámci blockchainu nemožno považovať za úplne bez rizika. Riziká súvisiace s protokolom môžu potenciálne zahŕňať riziká inteligentnej zmluvy a riziká likvidácie. Tím prijal potrebné opatrenia na maximálne zníženie týchto rizík tým, že sa podrobí auditom a ponechá protokol verejný a otvorený.

BENQI token

Token QI je natívnym aktívom spoločnosti Avalanche a dohliada na celý ekosystém protokolu BENQI.

QI je povinný hlasovať a rozhodovať o výsledku návrhov prostredníctvom návrhov na zlepšenie BENQI (BIP). Protokol sa bude spočiatku riadiť zakladajúcim tímom a nakoniec prejde na decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO). V rámci DAO budú môcť držitelia tokenu QI iniciovať návrhy a hlasovať o problémoch, ktoré budú riadiť smerovanie protokolu.

Zdroj: https://morioh.com/p/fc353e4e3223 , https://m.kucoin.com/blog/en_US/what-is-benqi-and-how-does-it-work

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart