0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

25.07.20 Čo je kryptomenový testnet?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ľudia, ktorí sa aktívne zapajajú do fungovania Bitcoinu a ostatných kryptomien, počúvajú vývojárov, ktorí viackrát odkazujú na „testnet“. Mnoho ľudí si však stále neuvedomuje, čo je taká testovacia sieť alebo prečo je dokonca užitočná. Človek by nikdy nemal podceňovať výkon testovacej siete akýmkoľvek spôsobom, pretože poskytuje hodnotný testovací základ pre budúce zmeny konkrétnej kryptomeny.

Čo je testnet?

Testnet je skratka pre testovaciu sieť, je presnou replikou pôvodného blockchainu s rovnakou technológiou, softvérom a funkciami. Jediným rozdielom je, že transakcie na testnete sú simulované (alebo „falošné“) a mince v testnete nemajú žiadnu skutočnú hodnotu mimo prostredia testovacej siete.

Testnet je simulované prostredie, v ktorom vývojári aplikácií a testeri neustále testujú a vylepšujú funkčnosť a schopnosti (pôvodného) blockchainu. Účelom je vyvinúť mainnet blockchainu pred jeho uvedením do prevádzky alebo na prebiehajúce testovanie jeho funkčnosti v prostredí karantény, ktoré je oddelené od skutočného blockchainu. Transakcie v sieti sú „falošné“, pretože ide o testovacie transakcie, pričom vývojári nevyžadujú žiadne transakčné náklady ani náklady na nasadenie. V súhrne možno povedať, že aktivity nasadené v sieti slúžia ako simulácia fungovania protokolu v samotnej sieti.

Prečítajte si aj : ERC-20 tokeny

Dôležitosť testnetu

Testnet slúži na rôzne dôležité funkcie, ktoré zahŕňajú:

Trvalý rozvoj - Technológia Blockchain je stále v počiatočných fázach a je potrebné obrovské množstvo testovania a vývoja, aby sa umožnilo prijatie a používanie hlavného prúdu. Napríklad jedným z hlavných problémov, ktorým sa venuje komunita okolo blockchainu je škálovateľnosť. Intenzívny výskum a vývoj sa uskutočňuje v širokej škále projektov na zlepšenie schopnosti blockchainu spracovať viac transakcií. Na neustále zlepšovanie schopností blockchainu je potrebné vykonať početné testovanie funkčnosti inteligentných kontraktov, transakcií a procesu ťažby. Testnet slúži ako simulácia toho, ako bude skutočný blockchainový protokol (mainnet) fungovať v reálnych podmienkach.

Predchádzanie narušeniu - Testnet umožňuje testerom a vývojárom aplikácií experimentovať o vlastnostiach a funkciách protokolu v samostatnom prostredí bez obáv z narušenia hlavného blockchainu. Vykonanie testov v sieti by bolo nočnou morou, pretože zložité interakcie medzi komponentmi protokolu by mohli ohroziť sieť alebo prerušiť hlavný reťazec. To by spôsobilo masívne narušenie blockchainu a mohlo by to narušiť protokol. Je preto bežnou praxou, že projekty najprv spustia prototyp na testovacej sieti, aby sa odstránili technické problémy a zabezpečilo sa, že je všetko v poriadku.

 

Voľné testovanie - V prípade blockchainov, ktoré umožňujú inteligentnú zmluvnú funkčnosť sa vyžaduje, aby sa na vykonávanie inteligentných zmluvných transakcií vynakladali pôvodné mince. Napríklad ETH je potrebné na zaplatenie výpočtov, ktoré sa vyskytujú v blockchaine Etherea (nazývanom „virtuálny počítač Ethereum“). Testnety poskytujú testovaciu pôdu pre vývojárov, ktorí chcú vytvárať aplikácie na blockchaine alebo testovať určité funkcie bez utrácania reálnych mincí. Pre vývojárov by bolo mimoriadne nákladné vyskúšať si vlastnosti aplikácií alebo experimentovať v mainnete, pretože potom by museli hromadne kupovať mince s reálnou hodnotou.

Zdroje: masterthecrypto.com, themerkle.com

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart