0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

25.05.21 Ray Dalio drží BTC - Max Keiser správne "predpovedal" budúcnosť

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Ray Dalio je známym a extrémne rešpektovaným investorom, ktorý je zakladateľ a najznámejší predstaviteľ hedžového fondu Bridgewater Associates. Táto osobnosť je svojím postavením, skúsenosťami a vplyvom na trhy takmer na takej istej úrovni, ako Warren Buffett, čo už samo o sebe naznačuje, že akékoľvek slová voči kryptomenám z jeho strany, môžu v kryptomenovom sektore vyvolať rozruch. Jeho najnovšie vyjadrenia tak aj spravili, pričom boli veľmi objektívne a rozumné, čo nie je úplne často vidieť medzi tak tradičnými investormi, akými je napríklad Ray Dalio.

„Držím Bitcoin“

Pravdepodobne najpodstatnejšou správou spojenou s kryptomenami, ktorú sa Ray Dalio rozhodol zdieľať s účastníkmi alebo poslucháčmi CoinDesk pri poslednej ročnej konferencii, ktorá sa uskutočnila včera. Počas nej sa Ray Dalio vyjadroval pochopiteľne najmä na tému kryptomien a ich budúcnosti, avšak akoby „mimochodom“ povedal, že aj on patrí medzi ľudí, ktorí držia časť svojich financií aj v Bitcoine. Uviedol pritom aj niekoľko dôvodov. Nezabudol však ale hneď poukázať aj na isté risky spojené s touto kryptomenou.

„Osobne, by som radšej držal Bitcoin ako dlhopis. Povedzme, že ľudia chcú predávať svoje dlhopisy a budú chcieť kupovať Bitcoin a vo veľkom. Ako nakupovanie zlata, alebo čohokoľvek iného, pokiaľ ide o nákupy vo veľkom,  vlády týmto strácajú kontrolu. A to je pre nich existenčný risk.“  

A práve v tom má podľa Raya Dalia spočívať najväčší problém Bitcoinu. V jeho úspechu. Pokiaľ by sa Bitcoinu začalo až príliš dariť, financie by do tejto kryptomeny začali vo veľkom prúdiť nielen z hotovosti, ale takisto sa dá predpokladať, že iné triedy aktív by zažili odliv práve voči najväčšej kryptomene. Práve na to ale Ray Dalio upozorňuje a hovorí, že pokiaľ bude Bitcoin priveľmi veľký, vlády sa ho môžu pokúsiť zastaviť.

Prečítajte tiež: Čínski ťažiari bitcoinu hľadajú nové miesta pre svoje operácie v zahraničí 

Napriek tomu, že s týmto stanoviskom nebude súhlasiť väčšina podporovateľov Bitcoinu, Ray Dalio sa nechal počuť, že pokiaľ si vlády zaumienia Bitcoin zakázať alebo obmedziť, môžu to spraviť pomerne jednoducho. Poukázal pritom najmä na centralizované burzy. Práve tam sa dá napadnúť celý proces investovania do kryptomien a veľmi tak sťažiť nakupovanie BTC.

Na druhú stranu je ale viac ako jasné, že na takéto niečo by bola potrebná kooperácia vlád po celom svete, čo je viac ako nepredstaviteľné. Stačí sa pozrieť iba na to, ako by sa asi vlády ako USA, Nemecko, Rusko a Čína dohodli na niečom tak kľúčovom, ako je Bitcoin, a musí nám byť viac ako jasné, že ku celosvetovej kooperácii a zákazu kryptomien určite nepríde.

Max Keiser mal pravdu

Zaujímavá je pri tom ešte jedna vec. A to „predvídanie“ budúcnosti Maxa Keisera, ktorý na to, že Ray Dalio nakúpi Bitcoin, upozorňoval približne pred 6 mesiacmi. Vtedy práve hovoril, že osobnosti ako Warren Buffett či Ray Dalio budú nakupovať bitcoiny v čase, kedy sa táto kryptomena dostane nad 50 000 dolárov.

Ray Dalio samozrejme nezverejnil ani to, koľko BTC vlastní, ani kedy a za koľko ich nakúpil. Ešte v októbri a v novembri minulého roku sa ale vyjadroval, že Bitcoinu nerozumie a že žiadny nemá. Ani zďaleka však nemal tak negatívny postoj aký má Warren Buffett či Charlie Munger, keďže hovoril, že rád by sa o Bitcoine dozvedel viac. Práve tento jeho postoj je pravdepodobne tým, čo mu umožnilo nielen sa o Bitcoine naučiť, ale takisto aj do neho investovať.

Zdroje: https://www.forbes.com/, https://www.theblockcrypto.com/, https://bitcoinist.com/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart