[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Tento týždeň sa nám začal pomerne netradične, keď sme mohli vidieť oveľa červenšie čísla, ako tomu bolo za posledných niekoľko týždňov. Bitcoin a všetky altcoiny sa prepadli o dvojciferné percentuálne čísla, no ani zďaleka nešlo o nejakú nevídanú či dokonca extrémnu korekciu. Pohyb, ktorý sme videli, by sa skôr dal nazvať výplachom, kedy sa väčšina kryptomien po výraznom prepade veľmi rýchlo dostala naspäť a na grafoch sa vytvoril akýsi Včkový tvar. Stále však platí, že za posledných 7 dní sa takmer všetky kryptomeny nachádzajú na nižších sumách, avšak nejde o nič výrazné. Dôvody, prečo ku výplachu došlo nie sú známe, avšak dôvody, prečo sa tak rýchlo dokázala väčšina kryptomien dostať naspäť sú pravdepodobne o čosi jasnejšie.
Spoločnosť Square, ktorá bola vytvorená CEO Twitteru, Jackom Dorseym, využila tento výplach na to, aby si dokúpil do svojich rezerv Bitcoin. A prikúpila ho poriadne veľa. Podľa oficiálnych informácii zverejnených práve spoločnosťou Square, mala táto spoločnosť počas výplachu nakúpiť presne 3 318 BTC za priemernú cenu približne 53 000 dolárov. Celkovo tak na túto investíciu minuli kapitál v hodnote 170 miliónov dolárov. Celkovo má mať Square už v Bitcoine približne 5 % zo svojich všetkých hotovostných rezerv (spolu s 50 miliónmi dolárov v BTC, ktoré nakúpili ešte v októbri minulého roku).
„Myslíme si, že kryptomeny sú nástrojom, ktorý môže pomôcť vyrovnať silu vo finančnom svete a takisto umožniť jednotlivcom byť súčasťou jednotného, bezpečného monetárneho systému, pričom si rovnako budú môcť lepšie zabezpečiť svoju budúcnosť. Táto investícia je iba potvrdením nášho záujmu o Bitcoin, pričom je našim cieľom dlhodobé investovanie na pravidelnej báze.“
Tak znel úryvok z oficiálneho stanoviska zo spoločnosti Square, pričom sa k danej téme vyjadril aj priamo jej CEO, Jack Dorsey. Na rôzne otázky o dôvodoch investovania do BTC odpovedal nasledovne:
„Pýtate sa prečo to robíme? Jednoducho veríme, že internet potrebuje svoju vlastnú menu a my veríme, že Bitcoin ňou je.“
Jednoduché vysvetlenie, ktoré sme z úst Jack Dorseyho počuli už niekoľkokrát. On sám je veľkým fanúšikom najväčšej kryptomeny už od jej počiatkov, pričom to takýmito nákupmi iba potvrdzuje. Rovnako sa má spoločnosť viac a viac sústreďovať na služby a produkty spojené s kryptomenami, pričom sa najmä v roku 2021 chystá zverejniť hneď niekoľko noviniek. Ako však ukázal tento dip/výplach/korekcia či panic sell (každý si tento pohyb nazve asi po svojom), Bitcoin dokupovala aj iná, už veľmi tradičná spoločnosť.
Prečítajte si tiež: Viac ako dvojročná Tether kauza sa skončila pokutou 18,5 milióna dolárov a zákazom činnosti v New Yorku
Tou spoločnosťou nie je nikto iný ako MicroStrategy. Tá je aktuálne azda najväčším kryptomenovým bullom spomedzi všetkých verejne obchodovaných spoločností, pričom sa zdá, že voči BTC a kryptomenovému trhu ide akýsi „vabank.“ Spolu so Square sa aj MicroStratgy chopilo šance pri prepade a nakúpili bitcoiny v priemernej hodnote 52 765 dolárov.
Celkovo sa podarilo MicroStrategy ukoristiť ďalších 19 453 BTC, čím sa celková výška tejto investície dostala na 1,026 miliardy dolárov. Aj vďaka tejto kúpe sa tak celkový počet BTC, ktoré MicroStrategy vlastní (a drží či už sama alebo prostredníctvom tretích strán ako napríklad Grayscale Bitcoin Trust) dostala už na závratných 90 530 BTC.
Práve takéto vstupy spoločností do kryptomenového trhu počas korekcií môžu znamenať, že sa Bitcoin v skutočnosti už nikdy nemusí dočkať 40 – 50 % korekcie, ktorá by prišla ostrým pohybom počas pár hodín či dní. Samozrejme ma nechápte zle, nehovorím tým že Bitcoin nemôže zažiť bear market alebo prepady na cene. Skôr je iba možné to, že inštitúcie, ktoré čakajú na svoj ideálny vstup do kryptomien si počkajú na prepad približne 15 – 20 % a následne vo veľkom vstúpia do trhu, čím hĺbku alebo aj dĺžku daných korekcií alebo výplachov môžu vo veľkom obmedziť. Ide ale iba o úvahu, ktorá vôbec nemusí byť realitou, pretože ako nám kryptomenový trh neustále ukazuje, to, čo si ľudia myslia, vie byť veľmi ďaleko od toho, čo kryptomeny skutočne spravia.
Zdroje: https://zycrypto.com/, https://bitcoinist.com/, https://ambcrypto.com/, https://www.cryptoglobe.com/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber