0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

24.03.21 Je to tu - Tesla oznámila možnosť nákupu v Bitcoine!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Správa, ktorej zverejnenie bolo iba otázkou času. Elon Musk opäť prostredníctvom svojho Twitteru oznámil, že spoločnosť Tesla začal prijímať platby v kryptomenách za svoje produkty. Konkrétne ide zatiaľ iba o najväčšiu kryptomenu, Bitcoin, pričom je možné, že časom sa pridajú aj ďalšie. Ktoré by to mali byť nie je jasné, no jasné je to, že podľa vyjadrení Muska má Tesla s Bitcoinom veľké plány.

Tesla volí HODL taktiku

Iba na začiatku februára bolo oficiálne zverejnené, že Tesla nakúpila Bitcoin v hodnote 1,5 miliardy dolárov. Do tej doby išlo pravdepodobne o najväčší nákup a takisto aj najpodstatnejšiu spoločnosť, ktoré kedy podporila Bitcoin (čo je stále pravdou aj dnes). Už vtedy sa rozprávalo o tom, že platba Bitcoinom má byť umožnená v blízkej budúcnosti, avšak asi len málokto očakával, že to bude v takto „blízkej budúcnosti.“

Prečítajte si tiež: Predseda Fedu: Bitcoin skôr nahradí zlato ako dolár

V novom vlákne tweetov sa Elon Musk trošku „rozrozprával“ o možnostiach, ktoré ešte viac prepoja jeho spoločnosť s Bitcoinom. Podľa najnovších informácii už dnes môžu obyvatelia USA zakúpiť autá Model S, Model Y, Model 3 a Model X prostredníctvom najväčšej kryptomeny. Všetky ostatné krajiny by mali dostať takúto možnosť najneskôr do konca tohto roku.

Okrem toho, že sa tak jedna z najikonickejších spoločností 21.storočia rozhodla prijímať najväčšiu kryptomenu, je jasné, že s ňou má smelé plány. Musk totižto tiež povedal, že Tesla má aj vlastné Bitcoin uzly, čím sa chcú pripojiť ku globálnej peer-to-peer sieti operátorov, ktorí synchronizujú blockchain Bitcoinu. Navyše aj dodal, že bitcoiny, ktoré má takto Tesla zarobiť, nebudú predávané a menené za fiat, ale že ich má Tesla v pláne držať.

Opatrnosť je na mieste

Už teraz pritom môžu Američania platiť za autá značky Tesla v Bitcoine, pretože má byť táto možnosť oficiálne spustená od dnešného dňa. Pri platbe Bitcoinom je v sekcií o obchodných podmienkach jasne uvedené,  že Tesla neprijme žiadne iné kryptomeny, ako napríklad forky Bitcoinu ako Bitcoin SV či Bitcoin Cash. V daných podmienkach sa napríklad píše nasledovné.

„Naša Bitcoin digitálna peňaženka nie je konfigurovaná na zistenie alebo prijímanie platieb iných digitálnych aktív ako Bitcoin.“

Aj vďaka takýmto opatreniam je jasné, že Tesla sa snaží spraviť všetko preto, aby bolo umožnenie platby Bitcoinom brané len pozitívne. Trh samozrejme na takéto bullish správy zareagoval tak ako vždy, keď Musk zverejní nejakú „bombu“ spojenú s kryptomenami. Viac ako 5 % nárast Bitcoinu a všetkých popredných kryptomien je pravdepodobne reakciou na tieto bullish správy zo strany najbohatšieho človeka na planéte a jeho spoločnosti.

Zdroje: https://u.today/,https://www.forbes.com/,https://www.theblockcrypto.com/, https://cointelegraph.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart