0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

24.03.21 Fyzické umenie ako NFT?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Majster zo začiatku 20. storočia, ktorý sa môže pochváliť stálym miestom v Múzeách moderného umenia, má v blockchaine dostať nový život.

Ako to bude možné?

V spolupráci s NFT marketplace Mintable, rodina Wladimíra Baranoffa-Rossineho vydá zbierku váženej práce Cubo-Futurist. K dispozícii bude niekoľko digitalizovaných obrazov a zhruba 1000 výtlačkov, tri digitalizované NFT a jedna hybridná aukcia NFT a fyzická maľba. Fyzická maľba sa pošle uchádzačovi s najvyššou ponukou na fyzický originálny obraz Baranoffa-Rossineho, ako aj NFT obraz diela.

Pokiaľ ide o podcast poskytovateľa údajov o kryptomene Brave New Coin, výkonný riaditeľ spoločnosti NFT marketplace Mintable Zack Burks poznamenal:

"Nadchádzajúca aukcia môže byť najvýznamnejším príkladom tokenizácie fyzického maliarstva. Je to historické, nikdy sme v ekosystéme NFT nič také nemali."

NFT existuje už tri roky, prinajmenšom na Ethereu, a nikdy tu nebolo tokenizované umelecké dielo. Vždy to bolo niečo, o čom sme diskutovali v ekosystéme NFT, ale nikdy sa to nepodarilo skutočne dosiahnuť, najmä nie od niekoho, kto má také dedičstvo ako Rossine.

Vnuk Rossineho, tiež menom Wladimír, uviedol, že mashup fyzického umenia a blockchainu dobre zapadá do ruského dedičstva. Wladimír Baranoff-Rossine bol vynálezcom, sochárom, maliarom a bol známy avantgardnými experimentmi a kúskami, ktoré spájali zvuk, farbu a technológiu.

Tiež poznamenal, že Mintable očakáva záujem zberateľov výtvarného umenia, novo bohatých veľrýb Etherea a neformálnych zberateľov. Avšak, vzhľadom na absurdnú cenu spoločnosti Beeple, ktorú spoločnosť nedávno priniesla v aukčnom dome Christie's je cena 69 miliónov dolárov.

Burks verí, že dražba skončí vojnou medzi zberateľmi NFT a zberateľmi výtvarného umenia, vzhľadom na to, ako sa môže mashup odvolať do oboch svetov:

"Pre mňa, samozrejme, prevádzkujem trh NFT, mám rád NFT, zbieram NFT a keď ich vidím, chcem si ich kúpiť. Chcem to zavesiť na svoju stenu, chcem mať vo svojom dome kúsok historického umenia a mať NFT.“

Prečítajte si tiež: Minca Theta: Srteamovanie na Blockchaine!

Kritici sa stali zberateľmi

Mnoho ľudí v umeleckom svete bolo znepokojených nedávnym vpádom kryptomien, ktoré digitálny umelci a umelci NFT vytvorili.

Je to reakcia, ktorá má významné historické paralely, okrem iného aj s Rossinom , zatiaľ čo kritici a tlač v tom čase pochybovali o jeho tvorbe. Jedna z jeho sôch je teraz súčasťou stálej zbierky MoMA.

Na otázku, či by sa Rossine zúčastnil súčasnej umeleckej revolúcie NFT, keby bol dnes nažive, odpovedal jeho vnuk nadšene a kladne:

"Absolútne. Je to niečo, čo robil celú svoju kariéru, takže áno, absolútne si myslím, že práve to je na blockchaine vzrušujúce."

"Ďalšia rovnako dôležitá vec ako umelec je vec, ktorú chcete, aby vás ľudia videli robiť, či už ste mŕtvi alebo nažive, takže celá umelecká scéna v technológii blockchain a priestor NFT prináša oveľa viac oči do zbierky.“

Táto aukcia bude obsahovať rôzne kúsky v rôznych cenových reláciách. Primárnou aukciou bude fyzická maľba viazaná na NFT, ako aj ďalšie tri aukcie digitalizovaných diel a šesť „otvorených vydaní“.

Ďalšie experimenty, ako napríklad spálené Banksyho umelecké dielo, ktoré bolo znovu oživené na reťazci ako NFT dielo. Zahŕňali zničenie fyzického diela alebo hľadanie spôsobov, ako spojiť fyzické a digitálne diela dohromady, napríklad pomocou mikročipu.

Burks sa však domnieva, že jednoduché vytvorenie NFT voľne spojeného s fyzickým kusom prináša výhody v podobe zníženia administratívy.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][nectar_blog layout="std-blog-sidebar" blog_standard_style="inherit" category="all" load_in_animation="none" order="DESC" orderby="date"][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart