0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

24.01.2022 Platforma virtuálneho sveta: Decentraland

Decentralizovaný svet kryptomien je pomerne mladý a rýchlo sa rozvíjajúci ekosystém, ktorý prináša ľudom možnosti, ku ktorým by sa dnes len veľmi ťažko dostali. S tým ako sa tento svet rozvíja vznikajú rôzne platformy aj v hernom prostredí s virtuálnymi pozemkami.

Úvod

Decentraland je softvér fungujúci na Ethereum, ktorý sa snaží podnietiť globálnu sieť používateľov k prevádzke zdieľaného virtuálneho sveta.

Používatelia v Decentralande môžu nakupovať a predávať digitálne nehnuteľnosti a zároveň skúmať, komunikovať a hrať hry v tomto virtuálnom svete. Postupom času sa platforma vyvinula tak, aby implementovala interaktívne aplikácie, platby vo svete a komunikáciu typu peer to peer pre používateľov.

Operácie v Decentraland riadia dva rôzne typy tokenov, a to LAND a MANA.

LAND - token NFT používaný na definovanie vlastníctva pozemkových parciel reprezentujúcich digitálnu nehnuteľnosť.

MANA - Kryptomena, ktorá uľahčuje nákupy LAND ako aj virtuálneho tovaru a služieb používaných v Decentralande.

Ako funguje?

Decentraland je online sieť spájajúca virtuálnu realitu s technológiou blockchain. Na rozdiel od väčšiny online hier majú hráči priamu kontrolu nad pravidlami online sveta. DAO umožňuje držiteľom tokenov hlasovať priamo o pravidlách v hre a organizačných pravidlách. Tento mechanizmus ovplyvňuje všetko, od typov povolených položiek až po investície do pokladnice DAO.

Tokeny NFT predstavujú zberateľské predmety v hre vrátane oblečenia, predmetov a virtuálne nehnuteľnosti hry LAND. Používatelia ukladajú tieto tokeny do svojich krypto peňaženiek a predávajú ich iným používateľom na Decentraland Marketplace.

Okrem obchodovania s predmetmi a majetkom môžu hráči vyplniť svoj osobný čas hrami a aktivitami. Je tu aj možnosť speňažiť svoj pozemok.

Decentraland má veľa prípadov použitia vrátane reklamy a správy obsahu. Ale pre nových hráčov, ktorí chcú začať s NFT, sú prekážky vstupu vysoké. Poplatky na Ethereum za gas spôsobujú, že nákup niektorých NFT je takmer dvojnásobný. Ceny pozemkov sa pohybujú aj v tisíckach dolárov, vďaka čomu je vlastníctvo pre niektorých hráčov príliš drahé.

Prečítajte si tiež: Čína přes všechny „zákazy“ podporuje NFT

Decentraland pozemky

Decentraland rozdeľuje svoje virtuálne nehnuteľnosti na obmedzený počet parciel. Tieto parcely sa nazývajú LAND a tam môžu používatelia vytvárať svoje virtuálne svety. Majitelia LAND dostanú plnú tvorivú slobodu. Ďalším pozitívom je, že príjem, ktorý generujú zo svojej digitálnej pôdy, ide do ich vrecka, nie do vrecka niekoho iného.

LAND najlepšie opíšete tak, že ide o NFT aktívum, ktoré je rozdelené na parcely. Každý token LAND obsahuje záznam o jeho vlastníkovi, jeho súradnice x, y a odkaz na súbor s popisom jeho obsahu.

Kde sú najlepšie pozemky digitálnej krajiny?

Tvorcovia obsahu budú chcieť kúpiť pozemky v digitálnej oblasti, ktoré im najlepšie pomôžu osloviť ich cieľovú vrstvu. Land je možné zakúpiť s výmenným kurzom 1000 MANA = 1 POZEMOK. Keďže sú však digitálne pozemky jedinečné, môžu sa na sekundárnom trhu obchodovať za rôzne ceny.

LAND ležiaci vedľa obľúbeného influencera bude hodnotnejší ako oblasť s nízkymi príjmami, kde sa nedeje nič zaujímavé. Priznajme si to, oblasti so skvelým obsahom a vysoko kvalitnou návštevnosťou budú mať vyššie ceny.

Distribúcia vrstiev Decentraland

Protokol Decentraland ma tri vrstvy protokolu, a to Konsenzus, distribúcia obsahu a vrstva reálneho času.

Konsenzus

Inteligentné zmluvy poháňajú vrstvu konsenzu na účely vlastníctva LAND. Používatelia si môžu kúpiť nové LAND s tokenom MANA a zmluva o LAND spáli MANA vždy, keď vytvorí nový záznam v registri.

Distribúcia obsahu

Táto vrstva je decentralizovaný úložný systém. Decentraland ho používa na distribúciu obsahu pre svoj virtuálny svet. Inteligentná zmluva ukladá súbory s popisom každej parcely digitálnej pôdy. V prípade potreby môže tieto súbory obnoviť. Jeho funkciou je poskytnúť platforme všetky relevantné informácie, ktoré potrebuje na vykreslenie pozemku. To môže zahŕňať položky ako zvukové súbory, 3D siete, textúry atď.

Tento decentralizovaný systém odstraňuje potrebu centralizovaného servera. Používatelia Decentraland tak môžu využívať výhody odolnosti voči cenzúre. Znamená to tiež, že sa vyhnú nepríjemným veciam, ako je zmena pravidiel bez varovania.

Reálny čas

Používatelia medzi sebou komunikujú prostredníctvom pripojení typu peer to peer na tejto vrstve. Bez centralizovaného servera sú tieto pripojenia nevyhnutné na vytvorenie sociálnej interakcie. Decentraland tiež poskytuje hlasový chat s avatarmi. A svojim používateľom poskytuje širokú škálu ďalších funkcií, ako napríklad SDK.

S ním môžu stavitelia vyvíjať druhy interaktívnych 3D scén, aké chcú. Obsah môžu presúvať myšou do interaktívnych scén bez potreby kódovacích zručností. Všetko, čo potrebujete, je možnosť presúvať položky do scény a následne konfigurovať ich správanie.

MANA Token

MANA je token ERC-20, takže je k dispozícii množstvo peňaženiek, ktoré ho môžu uložiť. Okrem toho má pevné množstvo tokenov. Takže čím viac používateľov kúpi tokeny, tým menej ich bude v obehu. To je dobré, ak do Decentralandu príde viac ľudí, aby si kúpili LAND. Spôsobí to zvýšenie dopytu po MANE. Rastúci dopyt spojený s klesajúcou ponukou zvyčajne vedie k vyšším cenám. A to bude vždy dobré pre držiteľov tokenu MANA.

Decentraland DAO

Decentralizovaná autonómna organizácia Decentraland kontroluje niektoré hlavné aktíva a inteligentné zmluvy na platforme. To zahŕňa servery s obsahom, zmluvu LAND, a token MANA. Tieto  funkcie  poskytujú DAO potrebné finančné prostriedky a stupeň autonómie, ktorý potrebuje na dotovanie vybraných projektov.

To by však nemalo byť prekvapením. Protokol sa vždy držal decentralizovaných hodnôt, ako je odovzdanie kontroly svojim používateľom. Týmto spôsobom môžu hráči a tvorcovia určiť, ako bude tento virtuálny svet fungovať v budúcnosti.

Rozhodovanie DAO zahŕňa čokoľvek relevantné pre platformu. Môžu zahŕňať veci, ako je to, či pridať ďalšie funkcie, ako sa prideľujú poplatky za predaj, moderovanie obsahu a aukcie LAND. Rovnako ako ostatné DAO, komunita formuje vývoj svojho virtuálneho sveta navrhovaním politických zmien a potom o nich môže hlasovať.

Decentraland využitie

Vývojári Decentraland už od návrhu platformy pamätali na jej potenciál pre nové prípady použitia v komunitách založených na blockchaine.

Aplikácie: Používatelia môžu vytvárať aplikácie a 3D pomocou programovacieho jazyka Decentraland, ktorý poskytuje bohatšie interakcie.

Správa obsahu: V Decentraland sa rozvinula komunita, ktorá priťahuje rovnako zmýšľajúcich fanúšikov a rozrastajú sa.

Reklama: Návštevnosť hráčov viedla k tomu, že reklamné značky kupovali LAND a zriaďovali billboardy.

Digitálne zberateľské predmety: Položky NFT sa zhromažďujú, vytvárajú a obchodujú na Decentraland Marketplace, čo používateľom poskytuje vlastnícke práva.

Sociálne siete: Komunity na platformách sociálnych médií alebo dokonca offline skupiny môžu zažiť interaktívnejší spôsob socializácie so svojimi priateľmi.

Ako pri väčšine hier, ktoré obsahujú blockchainové ekonomiky, aj tu je šanca zarobiť si nejaký príjem.

Zdroj: https://academy.binance.com/en/articles/what-is-decentraland,https://www.kraken.com/learn/what-is-decentraland-mana,https://academy.moralis.io/blog/what-is-decentraland-explaining-decentraland-land-and-mana

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart