0
 0,00 0 items

No products in the cart.

23.09.20 Miliardár Chamath Palihapitiya: Investovanie do Bitcoinu je mojim najlepším finančným rozhodnutím

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Miliardárov, ktorí by aktívne investovali do BTC a ešte o tom aj otvorene rozprávali, nie je naozaj veľa. Aj napriek tomu, že ich číslo pomaly pribúda, určite ich nie je extrémne veľa. Chamath Palihapitiya, zakladateľ a CEO spoločnosti Social Capital je však jedným z nich, čo opäť potvrdil svojím tweetom dnes ráno.

Chamath Palihapitiya navyšuje svoju BTC investíciu

Chamath Palihapitiya, kanadsko-americký investor, zakladateľ spoločnosti Social Capital a podnikateľ s hodnotou majetku viac ako 1,2 miliardy amerických dolárov, dnes ráno zverejnil na Twitteri pomerne dlhšie vlákno, v ktorom sa so svojimi followermi podelil o rôzne názory a postoje na investovanie. Niekoľko z nich sa pritom či už priamo alebo nepriamo týkalo aj najväčšej kryptomeny, ktorú Chamath Palihapitiya z času na čas vychváli. Tak sa stalo aj dnes ráno.

„V minulosti som spravil niekoľko výborných rozhodnutí, avšak žiadne z nich sa nedá porovnať s Bitcoinom v roku 2012, odkedy postupne navyšujem svoju investíciu. P.S. HODL.“

Okrem iného sa na svojom Twitteri ale taktiež podelil o niekoľko rád, ktoré by mali pomôcť investorom s finančnými rozhodnutiami. Podľa neho je investovanie len o tom, koľko dolárov do niečoho vložíte a koľko ich vyberiete naspäť. Svojim followerom sa ale tiež snažil zdôrazniť rozdiel medzi skúsenými investormi a tými, ktorým sa tak dobre nedarí.

Prečítajte si tiež: Takmer polovica DeFi farmárov nerozumie smart kontraktom, napriek tomu už zarobili cez 500%

Podľa neho je najväčší rozdiel v tom, že skúsení investori vedia, kedy predať a vystúpiť z investície, kedy sa nebáť risku a vstúpiť agresívnejšie do trhu a kedy sa držať radšej stranou. Rovnako sa podľa neho skúsení investori snažia vlastniť radšej väčšiu časť veľkého winneru (víťaznej investície – niečoho, čo výrazne narastie na hodnote) ako viacerých menších winnerov. Takisto aj upozornil na dôležitosť vzdelávania a študovania svojich investícii:

„Venujte dostatok času tomu, aby ste pochopili svoje investície. Snažte sa ich mať prečítane na toľko, že by ste do nich mohli ísť „all in,“ ak by to bolo potrebné. Samozrejme, že to by ste nikdy nemali spraviť, avšak s takým veľkým presvedčením, budete stále dokupovať svojich winnerov.“

Slugging percentage ako finančný koncept

Slugging percentage (spomalené/pomalé percentá) je koncept prebraný z bejzbalu, ktorý Chamath Palihapitiya použil ako príklad toho, ako by mali ľudia investovať. Na základe jeho príkladu, by sa mali investori sústrediť viac na konzistenciu svojich absolútnych ziskov a správny výber  zopár veľkých winnerov, ako na extrémne diverzifikované portfólio. Podľa neho je totižto pravdepodobné, že veľké množstvo aj malých looserov (investícii, ktoré stratia hodnotu), spraví veľkú škodu na celkovom portfóliu.

Na lepšie vyobrazenie tohto príkladu použil práve Bitcoin. Podľa neho ide o jeho najlepšiu investíciu, pričom to neustále potvrdzuje tým, že dokupuje viac a viac BTC. Svoj prvý BTC si mal pritom kúpiť v roku 2013, pričom ho ale študoval už od 2012. Rovnako potvrdil, že investovanie do BTC bolo jeho najväčším investičným výdajom v roku 2018, avšak celkový počet svojich BTC z pochopiteľných dôvodov nikdy nezverejnil.

Zdroj: https://u.today/, https://twitter.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart