0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.06.21 Posledný dip dokupovali najmä inštitúcie

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Včerajší dip určite prekvapil nejedného kryptomenového obchodníka či investora. Aj napriek tomu, že situácia okolo Bitcoinu nie je v poslednej dobe ani zďaleka najpriaznivejšia, tak hlboko, ako bol Bitcoin včera tento rok ešte nebol (ak nepočítame začiatok roka, kedy sa BTC dostával práve z takýchto cien na svoje nové ATH). Z toho ale stratil už viac ako 50% svojej hodnoty, a je pravdepodobné, že keby inštitúcie vo veľkom nedokupovali, tak by možno stratil ešte viac.

Cathie Wood a Ark

Spoločnosť Ark, ktorej hlavnou tvárou je Cathie Wood, sa už dlhší čas pozitívne vyjadruje o kryptomenách. Spomínaný je často najmä Bitcoin či blockchain technológia, pričom Cathie Wood už niekoľkokrát ukázala, že nepatrí medzi ľudí, ktorí niečo vychvaľujú a nakoniec do toho neinvestujú. Aj preto spoločnosť Ark využila posledný dip na to, aby opätovne dokúpila Bitcoin, aj keď to nespravila tak, ako napríklad Michael Saylor s MicroStrategy.

Prečítajte si tiež: Amber Group získava 100 miliónov dolárov na rozšírenie platformy pre kryptomeny

Cathie Wood sa totižto rozhodla do Bitcoinu investovať cez Grayscale Bitcoin Trust, v ktorom nakúpila viac ako 1 milión akcií. Tie pridala do svojho portfólia prostredníctvom Next Generation ETF. Celkovo je tak v tomto ETF výška GBTC už viac ako 4,5%. Navyše sa ešte Ark Innovation ETF „obohatilo“ v posledných dňoch celkovo o 214 718 akcií spoločnosti Coinbase, čím bolo záujem zo strany Ark o investície do kryptomien iba podčiarknutý.

Dip dokupoval už tradične aj Michael Saylor

Toto rozhodnutie asi nikoho neprekvapí. Áno, Michael Saylor a jeho spoločnosť MicroStrategy sa aj v poslednom dipe rozhodli nakúpiť ďalšie bitcoiny. Tentokrát to bolo viac ako 13 000 BTC, za ktoré zaplatili dokopy 489 miliónov dolárov pri priemernej cene približne 37 617 dolárov aj so všetkými transakčnými poplatkami.

Aj vďaka tejto kúpe sa tak celkovo podarilo tejto spoločnosti nakúpiť a aktuálne držať viac ako 105 085 BTC, pri priemernej cene 26 080 dolárov. Napriek tomu, že sa zdá, že pri tomto dipe sa Michaelovi Saylorovi nepodarilo nakúpiť za najnižšiu cenu, jeho spriemerovaná cena vôbec nie je zlá.

Opäť sa tak potvrdilo, že Michael Saylor sa snaží vykúpiť každý jeden dip. Potvrdil to už niekoľkokrát najmä za posledných pár mesiacov, kedy oznámil prikupovanie bitcoinov zo strany MicroStrategy takmer pri každej jednej možnej príležitosti.

Zdroje: https://cryptoslate.com/, https://bitcoinist.com, https://u.today/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart