0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.05.21 Kryptomenový analytik Will Clemente: Stále sme v bull markete

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Výplach, aký sme videli tento týždeň, rozdelil kryptomenový svet po dlhom čase na dve polovice. Prvá z nich je presvedčená o tom, že ide o koniec bull marketu, prirovnávajú ho ku koncu roka 2017 a očakávajú, že v najbližšom období pôjdeme ešte nižšie. Na druhej strane sú ľudia, ktorí si myslia, že aktuálna situácia je iba korekciou v bull markete, ktorý nás dostane vysoko cez 100 000 dolárov. No a medzi takýchto ľudí patrí aj kryptomenový analytik William Clemente, ktorý píše články aj pre kryptomenového edukátora a influencera Anthonyho Pompliana. Jeho posledný newsletter pritom obsahoval rozsiahlu analýzu stredajšieho výpredaju, pričom poukázal hneď na niekoľko zaujímavých grafov a štatistík, ktoré podľa neho dokazujú, že aktuálny kryptomenový bull run ešte nie je za nami. Jeho najpodstatnejšie body sme sa rozhodli pre vás rozobrať v tomto článku.

1.Predávali najmä začiatočníci?

Vo veľmi nadnesenom zmysle slova môžeme povedať, že tento výpredaj sa týkal najmä začiatočníkov alebo ľudí, ktorí sú v sektore iba krátko. Z analýzy Williama Celementeho vyplýva najmä to, že mince, ktoré boli predávané, by sa dali radiť do kategórie „mladých mincí.“ Na to, aby poukázal na túto skutočnosť, využil hneď niekoľko odlišných indikátorov či štatistík.

Napríklad ASOL (Average spent output lifespan), indikátor poukazujúci na priemerný „vek“ mincí predávaných počas tohto dipu klesol z hodnoty 54 na 44. To znamená, že mince predávané počas tohto dipu boli mladšie, čím sa ich priemerný vek prepadol o 10 bodov v tejto štatistike. Ďalší pohľad na tento fakt poskytol indikátor Entity-adjusted dormancy, ktorý sa tiež používa na „odhalenie“ veku mincí, ktoré boli predávané. Aj tento indikátor sa počas stredajšieho prepadu dostal na nižšie hodnoty, čím potvrdil trend predaja „mladých“ mincí.

2.Počet stablecoinov na burzách extrémne narástol

Zaujímavú úlohu v celom prepade zohrali stablecoiny. Táto kategória „kryptomien“ totižto zažila extrémny nárast na burzy práve počas prepadu. Vysvetlenie tohto fenoménu je pritom extrémne jednoduché. Keďže investori videli príležitosť na dokúpenie kryptomien za „lacnejšie“ ceny, tak sa rozhodli preliať svoje stablecoiny z peňaženiek na kryptomenové burzy, kde prišlo ku nákupom.

Prečítajte si tiež: Curve Finance

To sa potvrdilo nielen tým, že v stredu pritieklo na kryptomenové burzy viac ako 5 miliárd dolárov v stablecoinoch, ale takisto aj tým, že viac ako 40 000 BTC bolo v ten deň z búrz vybraných. To jednoznačne poukazuje na fakt, že napriek tomu, že Bitcoin padal na cene, tak ho pravdepodobne najmä inštitúcie dokupovali, aby ho následne mohli vybrať na bezpečnejšie miesta.

Zdroj: Cryptoquant

Podľa Williama Clementeho tiež na tento trend poukázal napríklad indikátor známy ako Stablecoin Supply Ratio (SSR). Tento indikátor je vyjadrený ako trhová kapitalizácia Bitcoinu vydelená trhovou kapitalizáciou všetkých stablecoinov a teda čím je tento pomer vyšší, tým je vyšší pomer stablecoinov voči Bitcoinu. Avšak pri stredajšom prepade sa tento pomer výrazne prepadol, čo by vysvetľovalo veľké nákupy Bitcoinu práve za stablecoiny.

3.Bull market sa neskončil

Najpodstatnejší záver, ktorý z analýzy Williama Clementeho vyplynul je, že tento bull run sa ešte neskončil. Podľa jeho vlastných slov prišlo k prepadu síce z viacerých dôvodov, to ale ešte neznamená, že sa musí kryptomenovým trhom šíriť panika. Sám si myslí, že takýto pohyb bol viac ako potrebný (s čím určite súhlasíme), pričom sa práve vďaka takémuto výplachu trh zbavil „weak hands.“ Rovnako tiež poukázal na to, že sa uzatvorilo množstvo pozícii vďaka likvidáciám (približne 9,5 miliardy dolárov), čo tiež pomohlo trhu sa prečistiť od extrémnej prepákovanosti či optimizmu.

Aj napriek tomu ale verí, že išlo iba o korekciu vrámci bull trhu a nie o začiatok bear trhu. Svoj názor pritom podporil jednoduchým argumentom a tým je objem. Koniec oboch predošlých bull marketov, v roku 2013 aj v roku 2017, bol v znamení veľmi nízkeho objemu. To sa ale nedá povedať o aktuálnej situácii, kedy sa objemy medzi 40 000 – 60 000 dolárov dajú nazvať nadpriemernými, pričom najmä medzi úrovňou 53 000 až 58 000 dolárov sa už niekoľkokrát ukázali veľmi veľké objemy.

Zdroj: Glassnode 

Práve kvôli tomuto jednoduchému indikátoru (a samozrejme aj množstvu iných) si ale William Clemente nemyslí, že sme sa dostali na koniec kryptomenového bull marketu 2021. Myslí si, že ide iba o klasickú konsolidáciu a akumuláciu, ktorá má poslúžiť ako príprava na druhú polovicu bull marketu, ktorý nás má vystreliť nad 100 000 dolárov za BTC.

Čo si myslíte o tomto názore vy? Dostali sme sa už na vrchol alebo išlo iba o distribúciu, akumuláciu či korekciu, ktorá má pomôcť trhu vychladnúť a pripraviť ho na nasledujúci rast? O svoje názory sa neváhajte podeliť v komentároch či na našich sociálnych sieťach ako Discord či Facebook.

Zdroje: https://pomp.substack.com/, https://dailyhodl.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart