0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.03.20 Kurz Bitcoin – Bitcoin, dominancia, kapitalizácia. Prichádza ďalší pád?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Ahojte trejderi,

pozrime sa na pravidelnú Pondelkovú analýzu Bitcoinu, dominancie a altcoinového market capu.

Bitcoin

Minulý týždeň sa nám zo začiatku niesol v podobe pohybu do strany. V strede týždňa sa ale situácia začala meniť a začali sme pomaly stúpať hore. Z hodnoty približne 5350 dolárov sme začali rásť a graf začal od posledného strmého pádu retracement. Počas tohto rastu sme sa dostali v Piatok takmer na hodnotu 7000 dolárov, kde prišlo ale zamietnutie a cena začala znovu padať.

Keď sa pozrieme na 4H graf, mohli sme posledné dni sledovať pohyb v stúpajúcom kanáli. Tu bolo dôležité sledovať dve veci. Buď príde pumpa hore a prerazíme channel zhora, čo by predstavovalo bullish variantu, alebo sa výraznejšie odrazíme v zvýraznenom obdĺžniku a pôjdeme dole. Zamietnutie ceny na hladine tesne pod 7000 tisíc dolárov momentálne teda považujem za dokončenie ABC korekcie, kde sme došli do bodu C, ktorý mimochodom prišiel krásne na ,,one to one,, fibonacci extension a vzhľadom nato predpokladám pokračovanie ceny smerom dole.

Momentálne je dôležitá ale ešte jedna vec a to prerazenie spodnej trendovky, po ktorej sa momentálne pohybujeme. Ako náhle ju výraznejšie prerazíme, budeme pokračovať v ceste dole. Dovolím si tvrdiť, že minimálne na predchádzajúce low.

Myslím, že ako náhle dnes otvoria trhy v USA, budeme môcť v priamom prenose sledovať, ktorým smerom sa BTC vydá. Myslím, že dnešok rozhodne kam bude Bitcoin pokračovať zvyšné dni tohto týždňa.

Osobne očakávam ďalší prepad.

Dominancia

Čo sa týka dominancie Bitcoinu, tu je situácia trošku obtiažnejšia.

Na 1D časovom pásme môžeme sledovať, že sa z dlhodobejšieho horizontu pohybujeme v stúpajúcom modrom kanáli.

Pokiaľ nevypadneme z tohto kanála a neprerazíme spodnú trendovú líniu mali by sme nasledujúce dni pokračovať v naberaní dominancie na sile a teda pokračovať v raste.

Keď si prepneme graf na 4H časové pásmo, vieme si tam nakresliť pohyb v kanáli, ale vidíme že nedávne sviece extréme prepaľujú hornú aj spodnú trendovku, preto je dosť ťažké predikovať najbližší pohyb. Situácia na trhu je aktuálne veľmi nejasná a vzhľadom nato si netrúfam odhadnúť ďalší pohyb. Vzhľadom nato, čo sa aktuálne deje vo svete ohľadom koronavírusu, môžeme kedykoľvek čakať akýkoľvek zvrat. Musíme si teda počkať na jasné prerazenie a hlavne potvrdenie tohto prerazenia či už hornej alebo dolnej trendovej čiary. Na základe toho budeme vedieť ďalej predpokladať nasledujúci pohyb.

Altcoin market cap

Na 4h grafe altcoinového market capu môžeme podobne ako na grafe BTC sledovať ABC korekciu, ktorá by už podľa všetkého mala byť dokončená. Grafy BTC a TOTAL2 (altcoinový market cap) sa momentálne veľmi podobajú.

Preto očakávam rovnaký scenár aj sem. Akonáhle prerazíme spodnú trendovku, po ktorej sa aktuálne pohybujeme, mali by sme pokračovať minimálne na predchádzajúce low.

Ako som spomínal vyššie, dnešný deň by nám mal rozhodnúť, ktorým smerom sa budú uberať ceny altcoinov a taktiež aj cena BTC na nasledujúce dni.

Osobne aj sem očakávam prepad a preto by som bol pri altcoinoch opatrný.

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s členstvom Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/jakub_kralovansky/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart