0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

23.02.21 Viac ako dvojročná Tether kauza sa skončila pokutou 18,5 milióna dolárov a zákazom činnosti v New Yorku

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kryptomenový trh sa po niekoľkých týždňoch ponoril do červených čísel. Tie sme v takomto rozsahu nevideli už istý čas a tak sa všetci začínajú pozerať na to, čo prepad na kryptomenovom trhu spôsobilo alebo to, kam až môže ísť. Dokonca sa začínajú ozývať aj hlasy, ktoré hovoria o tom, že sa skončil bull market a nastáva bearish obdobie, čo je však trošku urýchlené konštatovanie. Aj keď sa aktuálne v kryptomenách asi nehovorí o ničom inom, ako o tomto prepade, dnes uzrela svetlo sveta aj jedna veľmi zaujímavá správa, ktorá sa týkala najväčšieho stablecoinu, Tether, a jeho takmer dvojročného súdneho sporu, ktorý sa dnes oficiálne skončil.

Pokuta 18,5 milióna dolárov a prísnejšie  sledovanie

Podľa oficiálnych vyhlásení, ktoré boli zverejnené dnes zo strany predstaviteľov spoločnosti Tether, iFinex a takisto aj zo strany NYAG (New York Attorney General), musia obžalované strany v tomto prípade (Tether a iFinex) zaplatiť pokutu v hodnote 18,5 milióna dolárov. Takisto budú aj oveľa prísnejšie sledované a monitorované, pričom sa okrem štvrťročných previerok musia zmieriť aj s tým, že nebudú môcť poskytovať služby v New Yorku.

Prečítajte si tiež: Ako si naťažiť kryptomeny aj doma? Návod v článku!

Celý prípad sa pritom začal ešte v apríli 2019, kedy boli iFinex, reprezentujúca kryptomenovú burzu Bitfinex a Tether obvinené z ilegálnej spolupráce, ktoré mala pomôcť burze Bitfinex zakryť straty v hodnote 850 miliónov dolárov. Okrem toho bola spoločnosť za najväčší stablecoinom obvinená aj z toho, že jej USDT tokeny neboli kryté v pomere 1 ku 1 s americkým dolárom.

„Aj napriek špekuláciám nebolo potvrdené, že Tether niekedy vydal nové USDT bez toho, aby boli kryté alebo že by manipuloval trhové ceny.“

Tak znelo vyjadrenie jedného z popredných právnikov zastupujúcich iFinex a Tether, Jasona Weinsteina. Navyše sa Tether a Bitfinex vyjadrili, že z ich strany nebolo nikdy vykonané nič mimozákonné a že pokuta je zaplatená len kvôli tomu, aby sa mohol celý tento prípad uzavrieť a aby sa mohli tieto spoločnosti sústrediť na svoj biznis.

Protistrana trvá na svojom

S ich vyhláseniami a taktiež aj interpretáciou rozsudku ale nesúhlasí protistrana, ktorú zastupovala Letitia James. Tá vyhlásila, že Tether nielenže nebol vždy krytý dolárom v pomere 1 ku 1, ale že takisto extrémne riskoval a hazardoval s financiami svojich klientov. Jej slová boli pritom ešte o čosi ostrejšie:

„Bitfinex a Tether nezodpovedne a nezákonne zakryli veľké finančné škody, aby sa im podarilo udržať svoju schému pri živote. Tether vyhlasuje, že ich virtuálna mena bola vždy plne krytá dolárom, čo je však klamstvo. Tieto spoločnosti ignorovali risk svojich investorov a spolupracovali s nelicencovanými a neregulovanými jednotlivcami a entitami pochádzajúcimi z tých najtmavších rohov finančného systému.“

Obe strany tak majú veľmi odlišnú interpretáciu toho, ako daný súdny spor dopadol. Zatiaľ čo si generálna prokurátorka New Yorku myslí, že Tether má toho na rováši viac ako dosť, táto spoločnosť a s ňou aj burza Bitfinex sa obraňujú a tvrdia, že chcú celú kauzu iba čo najrýchlejšie uzatvoriť. Podľa všetkého však tieto dve spoločnosti spolupracovali ako to len išlo, čo má potvrdiť aj viac ako 2,5 milióny strán podkladov a oficiálnych dokumentov, ktoré mali generálnej prokurátorke poskytnúť.

Neutíchajúce problémy alebo iba vymyslená bublina?

Téma krytia Tetheru pritom nie je v kryptomenovom svete žiadnou novinkou. Doteraz bol tento stablecoin takmer neustále obviňovaný z toho, že nie je krytý tak, ako sľubuje. Aktuálne sa ale zdá, že by Tether mal byť krytý tak, ako tvrdí, pričom každé 4 mesiace bude musieť toto krytie zdokumentovať a poskytnúť príslušným úradom. Aj to vyplynulo z verdiktu tohto súdneho pojednávania, ktoré tak môže pomôcť priniesť viac svetla do toho, ako operuje najväčší stablecoin a jedna z najviac obchodovaných kryptomien vôbec.

Kurzy mensi

Myslíte si, že je takýto verdikt spravodlivý alebo z toho Tether vyšiel ešte pomerne ľahko? Vnímate USDT ako hrozbu pre kryptomenový sektor práve kvôli obvineniam z trhovej manipulácie alebo ide iba o akúsi nafúknutú bublinu zo strany neprajníkov? O svoje názory a komentáre na túto tému sa neváhajte podeliť v komentároch nižšie alebo na našich sociálnych sieťach ako Telegram či Facebook.

Zdroje: https://www.theblockcrypto.com/, https://cryptopotato.com/, https://cryptobriefing.com/, https://cointelegraph.com/, https://ambcrypto.com/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart