0
 0,00 0 items

No products in the cart.

23.02.21 Ako si naťažiť kryptomeny aj doma? Návod v článku

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

Objavili ste krypto svet a myslíte, že vám uniká ťažba kryptomien? Nemáte peniaze na zakúpenie ťažobných rigov ale máte počítač či notebook? Chcete si mining len vyskúšať a zistiť ako to funguje? 

Máte prístup k lacnej el. energii alebo zdarma? Chcete vyskúšať či Váš PC alebo notebook niečo vyťaží? Pre vás je tento článok.

Chcete si naťažiť aj mince, ktoré sa priamo ťažiť nedajú? (Dogecoin, Ravencoin...)

V tomto článku, zobrazím postup, ako si viete pomocou jednoduchého a intuitívneho softvéru začať ťažiť kryptomeny. Pýtate sa či to má zmysel?

Ťažba bude prebiehať prostredníctvom ťažobného algorytmu RandomX (XMR), ktorý vznikol ako jeden z posledných efektívnych algorytmov pre ťažbu Monera. Keď si nastavíte ťažbu Dogecoinu tak v podstate budete ťažiť Monero len s tým, že prevádzkovateľ poolu Vám bude vyplácať odmenu v Dogecoinoch alebo iných coinoch, ktoré chcete hromadiť a ktoré si zvolíte. A to celé za nie príliš vysoké poplatky. Výhodou oproti priamej ťažbe Monera sú odmeny z poolu, ktoré sú nastavené na nižšiu hranicu a vy tak nemusíte vyťažiť značnú časť Monera, aby ste si ju vybrali. Napr. Dogecoin vypláca už od cca 150-200Doge coinov.

Zdôrazňujem, že sa jedná o ťažbu prevažne pre tých, ktorí hľadajú alternatívu. Prevažne je to pre nováčikov, ktorí si chcú "osahať" ťažbu naplno. 

Poplatky sú vyššie ako pri ťažbe cez NiceHash, ale minimálna suma na výplatu je nízka a nemusíte sa báť, že ju nedosiahnete. Druhou výhodou je, že celý program je jednoduchý a po pár kliknutiach už reálne ťažíte. Nejedná sa o žiadny Scam ani Cloud ani podobný mining. Refferal odkaz Vám pomôže skresať poplatky o 0,75%. Táto ťažba je stále efektívnejšia a lacnejšia ako ťažba napr. cez MinerGate.

Kurzy mensi

Ako na to?

1. Stiahnite si program pre mining do PC odkaz (pozn. antivir môže hlásiť trojan rovnako ako pri NiceHash alebo MinerGate - je potrebné len pridať výnimku, alebo ak sa bojíte stiahnuť verziu na linux a pustiť na Linux Live distribúcii)

2. Po stiahnutí a spustení vám zapne tutorial, kde sa jednoduchými krokmi dostanete k nastaveniu ťažby, kde si vyberiete aj či chcete využívať výkon CPU (procesor) alebo GPU (Grafika).

3. Bude po vás žiadať aj Miner Location (xmrig.exe). Ten stiahnete TU: odkaz

Tento xmrig.exe nepúšťajte! Stačí len k jeho súboru xmrig.exe odkázať len cestu. 

4. Následne vyberiete mincu, ktorú chcete ťažiť a zadáte jej adresu penaženky.

5. Ťažíte! Defaultne je v základom nastavení ťažba optimálna, aby sa dalo s počítačom popri ťažbe pracovať. Viete zapnúť aj vyšší výkon, vtedy však už ostáva len nechať počítač ťažiť a na nič iné ho nepoužívať.

Čo je to DoS útok? Čítajte viac...

Po dosiahnutí minimálnej sumy Vám odíde na penaženku automaticky výplata. Podľa adresy penaženky si viete nájsť na stránke poolu v akom stave sú odmeny a to zde: odkaz

Vyberiete mincu, ktorú ťažíte a skopírujete adresu penaženky. To by bolo čo sa týka návodu na ťažbu všetko. Penaženku doporučujem voliť klasickú napr. Trezor, Ledger, Coinomi, Exodus a nie walletku burzy. Nemal by byť problém ani s tou, ale pre istotu.

Ak budete chcieť nejaký coin zmeniť, využite jednu z anonymných rýchlo zmenární napríklad Swap lighting

PS: V prípade, že ste si ťažbu odskúšali a chcete investovať do zostavenia vlastnej ťažobnej farmy, kontaktujte nás tu: https://trader20.sk/mining/

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart