Salvádor sa stal tento rok nepochybne jednou z najzaujímavejších krajín v kryptomenovom svete. Hneď niekoľko rozhodnutí prezidenta daného štátu, Nayiba Bukeleho, bolo totižto extrémne orientovaných na kryptomeny. To sa samozrejme nestretáva iba s pozitívnou odozvou, ale takisto aj s negatívnou. Nech už sú reakcie na rozhodnutia Nayiba Bukeleho akékoľvek, on si aktuálne ide aj tak svoje a vôbec nič nenasvedčuje tomu, že by mal v pláne spomaliť. Aj to ukázalo jeho posledné rozhodnutie, o ktorom informoval včera, tak ako tomu už býva zvykom, na svojom Twitteri.
Včera bol posledný 21. deň, 21.roku, 21 storočia. No a keďže je číslo 21 v kryptomenovom svete akýmsi svätým grálom (kvôli 21 miliónom bitcoinov, ktoré sú stanovené ako nemenná celková ponuka), prezident Salvádoru sa rozhodol tento deň osláviť naozaj špeciálne. O 21:00 informoval o tom, že na štátnu súvahu krajiny nakúpil ďalších 21 bitcoinov, v hodnote približne milióna dolárov.
Prečítajte si tiež: Hlavná ekonómka IMF: Kryptomeny by sa nemali zakazovať, ale globálne regulovať
Na rozdiel od predošlých kúp, ktoré mali byť hlavne investičné dlhodobé rozhodnutia, ktoré sme mohli vidieť v posledných troch mesiacoch, tento nákup mal hlavne symbolický význam. Ako aj sám Bukele prostredníctvom svojho Twitteru uviedol, tak celková rozloha Salvádoru je 21 000 km2, čo podľa neho nie je náhoda. Aj týmto tak chce poukázať na akúsi vyššiu silu či symboliku, ktorá má jasne poukazovať na číslo 21 a jeho „nedotknuteľnosť“ v kryptomenovom svete.
Samozrejme, že pri investovaní či obchodovaní určite nemožno prikladať váhu nejakým poverám či „nadprirodzeným silám.“ Poverčivosť totižto nemá nič spoločné s plánom či stratégiou. Na druhú stranu ale treba povedať, že najmä v kryptomenovom svete sa určité „čísla“ či znamenia objavujú pomerne často.
Určite si všetci napríklad spomeniete na obrázok, ktorý pred časom zdieľal aj Elon Musk. Na ňom bol mladý pár sledujúci cenu Bitcoinu na sume 69 000 dolárov a cenu Etherea na sume 4 200 dolárov. Obe tieto čísla nie sú vôbec náhodné a najmä pre mladšie ročníky majú svoj význam.
To potvrdil opäť aj Nayib Bukele, ktorý ešte počas októbra nakúpil pre Salvádor 420 BTC. Rovnako je ale toto číslo opätovne vidieť aj prostredníctvom burzy FTX. Tú založil mladý miliardár Sam Bankman Fried a vo svojom Series B fundraisry získala kapitál v hodnote 420 690 000 dolárov od 69 investorov. Aj v tomto prípade tak môžeme opätovne vidieť opakujúce sa čísla 420, ktoré je spojené najmä s marihuanou, a číslo 69, ktoré má sexuálny podtón.
Opakované objavovanie sa týchto čísiel najmä v kryptomenovom svete nie je znakom povery alebo niečoho iného. Skôr ide o kultúrne zaužívaný slang či vtip, ktorý sa opakuje na miestach, kde sa očakáva veľká podpora komunity mladých ľudí. Čísla ako 420 či 69 sú tak prepojené s kryptomenami najmä vďaka mladým ľuďom či influencerom. Číslo 21 je ale spojené s kryptomenami od počiatku, na čo sa aj včera opätovne pokúsil ukázať Nayib Bukele.
Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://beincrypto.com/, https://u.today/
Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0
Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.
Kontakt :
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber