0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.09.21 Gensler s ďalším vyhroteným názorom – SEC pôjde určite tvrdo po kryptomenách

Securities and Exchange Commission (SEC) je jedným z najväčších a najhlavnejších finančných regulátorov v USA. Dopad tohto regulátora je ale určite väčší ako iba na túto krajinu, keďže sa často jeho rozhodnutiami môžu riadiť aj iní regulátori po svete. Už ale aj samotný dopad SEC v USA vie určite narobiť poriadne škody (v prípade pozitívnych regulácii poriadny prínos) o čom sa pravdepodobne presvedčíme v dohľadnej dobe aj pri kryptomenách. Hlavný predstaviteľ SEC, Gary Gensler, sa totižto stále častejšie vyjadruje na témy kryptomien a ich regulácii, pričom by sme iba ťažko hľadali v jeho vyjadreniach aj nejaké slová chvály či porozumenia voči kryptomenám.

Gensler nemá na kryptomeny práve pozitívny pohľad

Včerajšie interview Garyho Genslera s reportérom z Washington Post, Davidom Ignatiusom, prinieslo niekoľko vyjadrení z úst predstaviteľa SEC, ktoré nemôžu utiecť žiadnemu kryptomenovému fanúšikovi. Predseda SEC totižto opätovne ukázal, že jeho postoj voči kryptomenám (respektíve krypto tokenom, ako ich on nazýva) nie je ani zďaleka pozitívny a že sa bude snažiť tento sektor zregulovať tak veľmi, ako to len pôjde.

V danom rozhovore napríklad uviedol, že plánuje požiadať o pomoc s regulovaním tohto sektora aj CFTC (Commodity Futures Trading Commission), čo je ďalší americký regulátor obrovského kalibru. Dokonca aj spomenul, že obaja títo regulátori by veľmi benefitovali aj z pomoci Kongresu, čím si podľa niektorých už Gensler snaží pripraviť pôdu na to, aby návrhy zákonov týchto regulátorov prešli bez problémov aj priamo v Kongrese.

Prečítajte si tiež: Decentralizovaná fundraising platforma: Solanium

Gensler rovnako aj upozornil, že aktuálne zákony sú príliš všeobecné na to, aby boli schopné regulovať moderné finančné nástroje ako napríklad kryptomeny. Povedal, že si myslí, že je napríklad potrebná regulácia lending či trading platforiem. Rovnako aj vyjadril, že pokiaľ k tomu príde, tak v kryptomenovom svete sa môže veľa ľudí razom veľmi popáliť.

Stablecoiny sú ako žetóny z pokru

Okrem iného ale nezabudol ani rypnúť do toho, v akom stave je podľa neho (alebo aj podľa iných regulátorov) aktuálne kryptomenový svet. Prirovnanie kryptomien ku Divokému Západu neprekvapí už hádam nikoho, avšak Gensler ho posunul ešte trošku ďalej. Podľa neho sú totižto stablecoiny ako žetóny z pokru práve na tomto Divokom Západe. Podľa neho sú práve tieto pokrové žetóny takmer „v každom kasíne“ čím sa podporuje gambling a hazard vrámci toho sveta.

Gensler tiež povedal, že si myslí, že kryptomeny v takom stave, v akom sú teraz, nemôžu prežiť z dlhodobého hľadiska.

„Nemyslím si, že je možné, že by z dlhodobého hľadiska mohlo prežiť päť či šesť tisíc súkromných foriem peňazí. História nám to tiež ukazuje.“

Vplyv SEC už napríklad pocítila aj burza Coinbase. Tá dostala od SEC varovanie, aby neponúkala rôzne lending produkty na svojej platforme, pretože by inak mohlo dôjsť ku súdnemu sporu zo strany SEC práve voči danej burze. SEC tak ani zďaleka nezaháľa a plánuje do kryptomenového sveta určite zasahovať viac, ako tomu robila doteraz a vplyv či silu tohto reulátora pravdepodbne bude v kryptomenách cítiť.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/, https://forkast.news/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart