0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.09.2021 Decentralizovaná fundraising platforma: Solanium

Solanium je decentralizovaná fundraising platforma a Crypto Launchpad postavený na Solane, najrýchlejšom blockchaine na svete.

Platforma umožňuje používateľom zúčastniť sa na novo vydaných tokenoch a obchode s využitím natívnej decentralizovanej výmeny (DEX) a integrovanej peňaženky. Používatelia sa môžu zúčastniť aj na Solanium pomocou natívneho SLIM tokenu a podieľať sa na riadení platformy pomocou tokenu správy xSlim.

Solanium sa zaväzuje, že Solana Blockchain bude prístupná všetkým. Plus, Solanium kladie veľký dôraz na silné užívateľské rozhranie (UI) a užívateľské skúsenosti (UX). Okrem toho SOLANIUM predstavuje silné partnerstvá na podporu rastu a adopcii v celom Ekosystéme Solana.

Používatelia, ktorí poskytujú likviditu do bazénov Solanium likvidity, môžu zarobiť SLIM-LP tokeny. Obidva SLIM tokeny (SLIM a SLIM-LP) môžu byť stakovane a zarábať tokeny xSlim.

Držitelia získavajú oprávnenia na platforme fee distribution Rewards a šancu získať airdrop. Multi-tiered staking mechanizmus poskytuje spravodlivý a rovnaký prístup k udalostiam Token LaunchPad v závislosti od počtu tokenov, ktoré sú stakovane a ako dlho.

Staking mechanizmus funguje spôsobom, ktorý odmeňuje účastníkov na širšie stakovacie obdobie. To znamná, že menší držitelia, ktorí uzamknú tokeny na dlhšiu dobu, môžu dostať rovnaké odmeny ako držitelia s viac tokenmi a s kratším obdobím uzamknutia.

Solana Blockchain

Tento blockchain je najrýchlejší na svete. Solana Blockchain je schopný spracovať až 50 000 transakcií za sekundu (TPS). To vytvára blockchain pre širokú škálu nových decentralizovaných finančných prostriedkov (DEFI) aplikácií vrátane Solanium. Okrem toho je Solana Blockchain vysoko škálovateľný a nevyžaduje pomoc pri riešení vrstvy 2.

Solana Blockchain sa tiež stala jednou z najrozšírenejších inteligentných blokov v priemysle. Okrem toho tím Solana pozostáva zo softvérových expertov z Google, Microsoft, Twitter a mnohých ďalších veľkých mien.

Jedným z jedinečných vlastností Solana Blockchain sú vstavané hodiny. Solana Blockchain bol týmto spôsobom prvým svojím druhom k transakciám Timestamp. Hodiny boli vytvorené vylepšením ťažobného algoritmu SHA256, rovnaký algoritmus používaný Bitcoin Blockchain. Tento blockchain v  kombinácii s procesom Proof of Stake kombinuje bezpečnosť, vysokú priepustnosť a škálovateľnosť.

Prečítajte si tiež: Sorare spojení sportu a NFT

Solanium DEX

Počiatočná fáza platformy vidí zavedenie vlastného grafického používateľského rozhrania (GUI) pre decentralizovanú výmenu (DEX).

Akonáhle sú finálne Solanium bazény, môžu tvoriť trh, ktorý by začal obchodovať cez povolené sérum DEX. V súčasnosti existuje niekoľko hosťovaných front-ends, ktoré uľahčujú obchodovanie cez sérum DEX.

Väčšina z nich je fork archív v sére alebo zdieľa podobný dizajn. Vlastné Solanium GUI sa však vytvára od nuly, môže sa pochváliť rôznymi novými funkciami. To zahŕňa vlastnú mriežku, manažéra transakcií, plus responzívne a dynamické súbory údajov zhromaždené pomocou sérového aplikačného programovacieho rozhrania (API).

Solanium DEX by mal poskytnúť obchodné skúsenosti podobné ako centralizovaná krypto výmena z hľadiska užívateľských skúseností a rozhrania. Solanium tiež poskytuje užívateľom návody a vysvetlenie, ako spraviť výmenu.

Solana bazény

Jedným z hlavných prvkov platformy sú Solanium bazény. Solanium bazény umožňujú používateľovi používať akúkoľvek Solana penaženku kďe môžu vytvárať likviditu a distribuovať SPL tokeny pomocou elegantného užívateľského rozhrania (UI). Používatelia len niekoľkými kliknutiami môžu používať bazény likvidity na mieru. Navyše môžu používatelia vytvoriť vlastné UI pre svoje bazény.

Solanium Staking

Slim tokeny sú uzamknuté pre voliteľný zámok, s maximálnym zámkom na 1 rok. Uzamknutie SLIM tokenu v staking zmluve, užívateľ dostane tokeny xSLIM. xSLIM Tokeny nie sú prenosné.

Výška xSLIM je založená na množstve SLIM tokenov uzamknutých a čas odomknutia tokenov. Zostatok xSLIM sa od času zámku lineárne znižuje. Uzamknuté tokeny Slim nie je možné vybrať predtým, ako uplynie Timelock. Avšak, je možné rozšíriť timelock alebo zvýšiť množstvo vložených Slim tokenov.

xSLIM Token kvalifikuje užívateľa za distribúciu poplatkov, hlasovacie práva a exkluzívny alebo skorší prístup do bazénov.

Riadenie

Nativny token xSlim je token riadenia ekosystému Solanium. Spočiatku bude riadenie platformy kombinovať hlasovanie o reťazci s centralizovanou aplikáciou, kde účastníci môžu zaregistrovať svoje peňaženky a hlasovať o návrhoch na vykonaní zmien platformy.Neskôr sa tento proces stane plne decentralizovaným.

Množstvo hlasov je úmerné množstvu držaných tokenov xSlim. To znamená, že čím viac xSlim tokenov užívateľ drží v čase hlasovania, tým viac jeho hlasovanie môže ovplyvniť výsledok.

Akonáhle bude zavedený plne decentralizovaný model riadenia, za pokladnicu Solanium budú zodpovední držitelia xSlim tokenov. To umožní komunite rozhodnúť, ktoré projekty by mali dostať finančné prostriedky, koľko by mali dostať, a koľko by sa malo vyčleniť na rozvoj ekosystému. Okrem toho má každý Solanium bazény majú fixný poplatok 5%. Všetci držitelia xSlim tokenov dostanú distribúciu poplatkov získaných z bazénov.

Zdroj: https://academy.ivanontech.com/blog/what-is-solanium-and-the-slim-token , https://morioh.com/p/ca6673195f9a

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart