0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.07.21 Tezos (XTZ)

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Tezos je blockchainový projekt, ktorý vyniká kvôli jeho vstavaným mechanizmom na modernizáciu siete. Zmeny v systéme Tezos Blockchain sú návrhy kódu, ktorí vlastnia ľudia s určitým množstvom XTZ, ktorým hlasujú.

Úvod

Platformy Inteligentných zmlúv tvoria jeden z najviac preplnených a konkurencieschopných sektorov v krypto priemysle. Pri riešení súčasných technologických problémov je rozhodujúci pre zrelý priestor. Existuje mnoho rôznych prístupov na splnenie vysokého dopytu po týchto platformách.

Užitočný pre decentralizované finančné aplikácie a manažment digitálnzch aktív je Tezos s jeho pridruženým tokenom XTZ jedným z prominentných hráčov v tomto sektore.

Čo je Tezos?

Tezos je blockchain postavený na podporu a spustenie inteligentných zmlúv pôvodne navrhnutý v roku 2014, TEZOS Mainnet prišiel až v roku 2018 ako konkurent Etherea. Tezos dohliada na nadáciu Tezos, švajčiarsky subjekt, ktorý je zodpovedný za propagáciu, granty, strategické partnerstvá a iné činnosti, ktoré zvyšujú povedomie o ekosystéme Tezos.

Vyvinul ho pôvodne Arthur Breitman spolu s manželkou Kathleen Breitman. Projekt utrpel rôzne oneskorenia vďaka sporu medzi nimi a prezidentom TEZOS Foundation Johannom Geversom. Po svojom štarte však Tezos úspešne prežil aj medvedí trh. Svoju počiatočnú ponuku mincí (ICO) uskutočnil v júli 2017, kde vybrali 232 miliónov dolárov. To z neho robí jeden z najväčších ICO vôbec.

Ako Tezos funguje

Tezos pracuje ako mnohí z jeho konkurentov. Je to platforma na vytváranie a prevádzku decentralizovaných aplikácií (dapps), ako aj na výmenu aktív. Inteligentné zmluvy na Tezos sú napísané v programovom jazyku Michelson, navrhnutý špeciálne pre tento protokol. Ak chcete vykonávať transakcie v sieti, používate gas, ktorý sa konvertuje na poplatky v minci XTZ.

Tezos je Proof of Stake blockchain. Technicky využíva variant DPoS zvaný Delegated Proof of Stake, hoci implementácia je jedinečná pre Tezos. Účastníci, ktorí majú viac ako 8 000 XTZ, sa môžu stať delegátmi a prevádzkovať sieť prostredníctvom pečenia a podpori. Pečenie znamená vytváranie nových blokov (v podstate iné slovo pre staking), zatiaľ čo podpora znamená "dohodnutie sa" na bloku vytvorenom pekárom. Alternatívne, ak držiteľ nemá 8 000 XTZ alebo nechce nastaviť požadovaný hardvér, môže tieto úlohy delegovať na niekoho iného.

Prečo je Tezos dôležitý

Tezos má niekoľko kľúčových rozdielov od ostatných platforiem inteligentných zmluvných v blockchainovom priestore.

Tezos používa „samonápravu“, ktorá umožňuje aktualizácie siete bez nutnosti forku do dvoch rôznych sietí. Spomente si, čo sa stalo s Bitcoinom a Bitcoin Cash. Cieľom Tezos je zabrániť týmto scenárom.

Z dôvodu samoobsluhy sa Tezos ľahko prispôsobí stále sa meniacej sa regulačnej politike a technológií. Zatiaľ čo Ethreeum 2.0 je veľký skok pre ETH, vyžaduje sa fork, čo je v podstate nový a samostatný blockchain. Tezos by však mal byť schopný vykonať pozmeňujúce a doplňujúce návrhy a pokračovať bez veľkého narušenia v takýchto prípadoch.

Prečítajte si aj : OmiseGO (OMG)

Riadenie Tezos

Zmeny v Tezose sledujú model riadenia reťazca. Zmeny v bloku sú predložené delegátmi prostredníctvom aktualizácií kódexov. Zainteresované strany potom môžu hlasovať o tom, či zmeny schvaľujú alebo odmietajú.

Vďaka tomuto modelu riadenia reťazca sa môže kedykoľvek stať radikálne narušiť. Ak delegáti schvalia navrhované zmeny v blockchaine. To môže zahŕňať zmeny systému, ako sú zmeny a doplnenia poplatkov alebo procesu pečenia. To tiež vedie k prosperujúcej komunite založeniej na diskusii o zmenách a nových pravidlách, aby sa systém zlepšil.

Napríklad, v novembri 2020, Tezos prešiel aktualizáciou Delphi, ktorá znížila spotrebu gas o približne 75%. Upgrade, ako tento môže byť významný pre vývoj Defi na Tezos blockchaine a tiež ukazuje, ako môže byť riadenie reťazca svižné, aby sa prispôsobilo novým smerom.

Prípady použitia Tezos

Podobne ako iné blockchainové siete, Tezos je rýchly spôsob, ako overiť finančné transakcie s minimalizovanou dôverou.

V septembri 2019 sa Gendarmedie Cybercrime Division (C3N) stal jedným z prvých vládnych agentúr, ktorá začala používať Tezos na potvrdenie svojich súdnych nákladov.

Tezos možno použiť aj na prenos vlastníctva nelikvidných aktív ako je nehnuteľnosť, umenie a šperky. Napríklad spoločnosť nazývaná MOUNTX využíva Tezos pre tokenizáciu nehnuteľností v Mexiku.

Na záver

Unikátny prístup k modernizácii a hlasovaniu z neho môže urobiť viac agilnú platformu ako niektorí z jeho konkurentov. S „rocky road“ pri spustení Tezos poskytol určitý nástroj a môže byť príťažlivý pre vládnych aj priemyselných zákazníkov.

Zdroje: academy.binance.com, tezos.com, en.wikipedia.org

 

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart