0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.06.21 Irán skonfiškoval 7 000 Bitcoin mining rigov iba z jednej mining farmy

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]Kroky Iránu voči kryptomenám sa začínajú v poslednej dobe veľmi zintenzívňovať. A to nie v ideálnom smere. Iba pred pár týždňami bol ohlásený dočasný 4 mesačný zákaz ťaženia Bitcoinu vrámci celej krajiny, ktorý má trvať minimálne do septembra. Malo ísť o reakciu na nedostatok energie, ktorý v mnohých mestách vrámci krajiny spôsobil blackouty. Navyše iba 2 týždne dozadu sa prezident Iránu, Hassan Rouhani, nechal počuť, že by sa v krajine mala viac rozoberať regulácia kryptomien. No a podľa dnešných správ sa v tejto krajine na nič nečaká a polícia si posvietila na ilegálnych minerov, ktorým zhabala za posledných niekoľko dní viac ako 10 000 mining rigov.

7 000 rigov len z jednej farmy

Podľa dnešného vydania Islamic Republic News Agency (IRNA), bolo neďaleko Teheránu zabavených viac ako 7 000 mining rigov z opustenej továrne. Tie mali slúžiť na ťažbu kryptomien, ktorá je momentálne v krajine ilegálna, čo potvrdil aj Hossein Rahimi, hlavný predstaviteľ policajného zboru v Teheráne.

Prečítajte si tiež: Hashrate ťažby Bitcoinu klesá - je na polročnom minime

Ten navyše potvrdil, že za posledných 48 hodín sa podarilo polícii spraviť približne 50 rôznych obhliadok, kde našli a následne skonfiškovali ďalších 3 000 mining rigov. Hossein Rahimi tiež potvrdil, že najmä skonfiškované mining rigy z opustenej továrne mali mať signifikantný dopad na spotrebu elektrickej energie vrámci hlavného mesta Iránu. Tím expertov z Elliptic tiež potvrdil, že sa odhaduje, že elektrická energie použitá iba na ťažbu kryptomien tvorí až 4 % celkovej spotreby elektrickej energie vrámci krajiny.

Dôvodom môže byť najmä fakt, že elektrická energia vrámci Iránu je pomerne lacná a preto ponúka zaujímavé možnosti na zisk pre veľké mining farmy, ale aj malých minerov. Aj kvôli tomu bola ťažba v krajine stále populárna aj napriek tomu, že  iba pred niekoľkými týždňami došlo k jej dočasnému zákazu. Šéf policajného zboru Teheránu Hossein Rahimi, ale aj prezident Iránu Hassan Rouhani ale upozorňujú na to, že minerom aktuálne hrozia obrovské pokuty, pokiaľ pôjdu proti týmto dočasným nariadeniam.

Čína si taktiež nedáva „servítku pred ústa“

Oveľa horšia situácia pre minerov je pritom v Číne, o čom vás pravidelne informujeme. V tejto ázijskej veľmoci sa podľa posledných správ naozaj začína vo veľkom „štvať“ voči minerom, ktorí sú postupne vyháňaní z veľkého množstva provincií. Zákaz na ťažbu dostali už napríklad v Xinjiang, Inner Mongolia, Yunnan alebo Sichuan.

Aj tieto nie práve lichotivé správy sa tak mohli podpísať nielen pod prepad hashratu, ale takisto aj pod aktuálnu situáciu s cenou. Tá aktuálne vyzerá byť zase pod tlakom najmä zo strany medveďov a to aj napriek tomu, že sa v posledných hodinách veľmi pekne odrazila nahor. Pokiaľ ale budú problémy minerov v tak kľúčových štátoch (z pohľadu miningu) pretrvávať aj naďalej, dlhotrvajúce problémy sa nedajú úplne vylúčiť.

Zdroje:

https://cointelegraph.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart