0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.03.21 Decentralizovaná DEX burza Uniswap. Poznáte ju?

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]

O čom Uniswap je?

Protokol Uniswap , postavený na blockchaine Ethereum, umožňuje používateľom ľahkú výmenu medzi akýmikoľvek tokenmi ERC-20 úplne decentralizovaným spôsobom . To znamená, že používatelia si môžu zvoliť, že budú môcť jednoducho obchodovať s tokenmi na báze Ethere-a priamo zo svojich osobných peňaženiek, bez toho, aby sa počas celého procesu museli vzdať správy finančných prostriedkov.

Kurzy mensi

Ako Uniswap vznikol?

Spoločnosť Uniswap, ktorá bola uvedená na trh v novembri 2018, založil Hayden Adam, mladý, ale talentovaný vývojár / dizajnér. Vďaka grantu 100 000 dolárov od nadácie Ethereum dokázal Hayden a jeho malý tím s menej ako 10 členmi vytvoriť presvedčivý DEX.. Ešte v apríli 2019 uzavrel Uniswap zárodočný náskok spoločnosti Paradigm v hodnote 1 mil. USD. Vďaka tomu Uniswap pokračoval ve vydávaní Uniswap V2 v máji 2020. Uniswap odvtedy spustil svoj natívny riadiaci token.

Uniswap je automatizovaný protokol likvidity a pracuje na základe dvoch inteligentných zmlúv . Je to jedna z najpopulárnejších decentralizovaných búrz alebo DEX. Môžete sa stať poskytovateľom likvidity  poolu na tomto protokole.

Uniswap má 2 hlavné funkcie . Patria sem swapy a pooly.

  • Uniswap Swap umožňuje používateľom vymieňať si menu ETH za iné tokeny ERC20.
  • Uniswap oblasť likvidity umožňuje používateľom zarábať peniaze poskytovaním likvidity. Používatelia zarábajú peniaze vkladaním tokenov do fondu. Na oplátku dostávajú tokeny fondu.

Tento protokol likvidity vám umožňuje prístup k výmene tokenov ERC20. Po pripojení k kryptomenovej peňaženky podľa vášho výberu môžete začať vymieňať mince.

Uniswap odstraňuje koncept kníh objednávok (book orders) v prospech automatizovaného tvorcu trhu . Namiesto určovania ceny, za ktorú sa majú kúpiť alebo predať, používatelia iba vyberú vstupný a výstupný token, zatiaľ čo Uniswap poskytuje trhovú sadzbu. Jednoducho pripojte Metamask, vyberte token, s ktorým chcete obchodovať, token, ktorý chcete prijať, a hotovo! Uniswap automaticky spracuje transakciu a aktualizuje váš zostatok v peňaženke.

Coinbase zaplatí pokutu vo výške 6,5 milióna dolárov...

Prečo by som mal uprednostňovať Uniswap?

V porovnaní s ostatnými konkurentmi DEX má Uniswap veľa výhod pre malých obchodníkov. Konkrétne Uniswap neúčtuje poplatky za zaradenie do zoznamu, nevyžaduje miestne tokeny a predstavuje najlacnejšiu cenu gasu v akomkoľvek DEX. Uniswap je v súčasnosti jedným z najaktívnejších DEXov a rýchlo sa stal skutočnou výmenou za DeFi tokeny.

Vo svete, kde prekážky a bariéry vstupu stále bránia adopcii, poskytuje Uniswap veľmi potrebné skúsenosti s DEX, ktoré obchodníci dlho hľadali . Vzhľadom na uvedené je potrebné zdôrazniť, že v aktuálnej verzii sú v súčasnosti podporované iba aktíva založené na étere. Aj keď je možné zabaliť kryptomeny ako Bitcoin (WBTC) a obchodovať s nimi prostredníctvom Uniswap, v súčasnosti nie sú podporované iné blockchainy iných kryptomien.

Uniswap je zaujímavým riešením obchodovania a vypĺňa tak medzeru v požiadavkách držiteľov a obchodníkov vo svete kryptomien.

Disclaimer
Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart