0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

22.03.2022 Centrálna banka Ruska odporučila monitorovanie transakcií

Centrálna banka Ruska (CBR) odporučila, aby obchodné banky zvýšili monitorovanie transakcií používateľov. Monitorovanie transakcií by malo byť zamerané na obchádzanie špeciálnych ekonomických opatrení CRBR na boj proti odlevu cudzej meny do zahraničia. Odporúčanie zahŕňa užší dohľad nad obchodovaním s kryptomenami.

Tento návrh uvádza skúmanie krypto obchodovania, ktoré je údajne jedným zo spôsobov stiahnutia kapitálu v Rusku. Toto bolo spomenuté v liste podpredsedom CBR Yuri Isaevom. List bol zaslaný iným bankovým organizáciám, aby začali kontrolovať abnormálnu transakčnú činnosť, ktorá zahŕňa aj všetky z bežných výdavkov. V prípade potreby musia byť podozrivé transakcie zablokované a informácie o nich by mali byť prenesené do služby federálneho finančného monitorovania (ROSfinmonitoring).

Osobitné opatrenia na obmedzenie odlevu cudzej meny prijali ešte v prvých dňoch vojny. Opatrenia majú obmedziť ruských obyvateľov na zahraničných forexových transakciách na 5 000 USD. Nákup nehnuteľností, cenných papierov a rôznych vecí od rezidentov neprenosných jurisdikcií vyžaduje autorizáciu.

Prečítajte si tiež: Yellen říká, že ministerstvo financí bude monitorovat kryptoměny

Podpredseda Združenia Ruských bánk, Aleksey Voylukov, vysvetlil novinárom, že odporúčania CBR majú v úmysle zabrániť šíreniu schém voči obmedzeniu. Malo by to zabrániť, aby obchádzali uložené limity, najmä prostredníctvom krypto výmen.

Toto obmedzenie nie je žiadne prekvapenie vzhľadom na to, že viac, ako 10 miliónov ruských občanov kolektívne drží okolo 5 biliónov rubľov (63 miliárd dolárov) v kryptomenách. Visa a MasterCard a vlastná vláda ukladá tvrdé obmedzenia transakcií, takže mnohým ruským občanom zostalo krypto, ako jediná možnosť presunúť svoje fondy.

Napriek rozšíreným rozprávkam ruských oligarchov, ktorí sa snažia skryť svoje bohatstvo, je to v konečnom dôsledku o obyčajných ľuďoch. Ľudia sa spoliehajú na infraštruktúru digitálnych aktív uprostred prudkej inflácie a sprísnenia menovej kontroly vládou.

 

Podozrivé transakcie zablokujú

Službu Federálneho finančného monitorovania Ruska (ROSFinmonitoring) musia banky informovať o podozrivých transakciách, aby ich mohli okamžite zablokovať. Počas začiatku vojny Ruska a Ukrajiny schválili osobitné opatrenia, ktoré znamenali obmedzenie odtoku financií v cudzej mene ako súčasť ekonomických sankcií.

Nákup nehnuteľností, cenných papierov a tiež iné aktíva z iných nepriateľských národov alebo jurisdikcií si vyžadujú povolenie od vlády. Okrem toho Rusko zabezpečilo, že obmedzuje transakcie v cudzej mene na 5000 dolárov spolu s implementáciou hotovostného kapitálu vo výške 10 000 USD pre ľudí, ktorí cestujú do zahraničia.

 

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/central-bank-of-russia-tightens-p2p-transactions-monitoring-including-those-in-crypto,https://bitcoinist.com/central-bank-of-russia-scrutinises-p2p-crypto/,https://globalonlinemony.com/central-bank-of-russia-tightens-p2p-transactions-monitoring-including-those-in-crypto/

Mohlo by ťa zaujímať

cart