0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

21.10.21 Do kryptomien ide investovať aj PIMCO - správca aktív v hodnote 2,2 bilióna dolárov

Schválenie Bitcoin futures ETF či prekonanie ATH tejto kryptomeny. Tieto novinky sú pre kryptomenový svet určite veľmi podstatné aj keď sa dá povedať, že takmer s istotou jedna z nich ovplyvnila druhú. Vplyv na trh ale bude mať určite aj ďalšia správa, ktorá uzrela svetlo sveta iba včera. Je ňou skutočnosť, že ďalší obrovský správca aktív sa rozhodol vstúpiť do kryptomien oveľa aktívnejšie, ako tomu robil doteraz.

PIMCO a obchodovanie kryptomien

Spoločnosť PIMCO, Pacific Investment Management Company LLC, je registrovaným správcom majetku, ktorý podlieha reguláciám U.S. Securities and Exchange Commission (SEC), avšak povolenia na obchodovanie a sprostredkovanie svojich služieb má po celom svete. Hlavným biznisom tejto spoločnosti je sústredenie sa na fixed-income investície, pričom spravuje táto spoločnosť viac ako 2,2 bilióna dolárov pre rôzne typy inštitúcii ako napríklad centrálne banky, penzijne fondy, individuálni investori či rôzne korporácie.

Prečítajte si tiež: Bitcoin futures ETF sú tu - čo to pre kryptomeny znamená?

PIMCO je jeden z najväčších hráčov v tejto kategórii a preto oficiálne správa, ktorú sme sa dozvedeli včera od CIO (Chief Investment Officer) tejto spoločnosti, určite zapríčinila bullish reakcie v kryptomenovom svete. Daniel Ivascyn zo spoločnosti PIMCO sa vyjadril v rozhovore s Leslie Picker pre CNBC, že táto spoločnosť sa aktuálne pozerá po možnostiach, ako sa do kryptomenového sveta zapojiť.

„Aktuálne sledujeme možnosti obchodovania kryptomien vrámci našich stratégii, ktoré nasledujú trendy, avšak sústreďujeme sa aj na prácu na strane fundamentu. Pôjde tak určite o postupný proces, počas ktorého strávime veľa času prieskumom a rozhovormi s našimi investormi. Určite ale budeme robiť malé krôčiky v tomto sektore, ktorý rýchlo rastie.“

PIMCO do kryptomien investovalo doteraz iba nepriamo, prostredníctvom rôznych spoločností, či hedž fondov, ktoré do kryptomien nejaký ten kapitál už vložili. Táto spoločnosť to ale zatiaľ nespravila, čo sa evidentne môže v najbližších týždňoch zmeniť.

Ivascyn spomenul aj DeFi

Daniel Ivascyn taktiež poukázal aj na to, že nie všetko je iba o obchodovaní kryptomien. Sám pritom poukázal na silný fundament, ktorý je za sektorom decentralizovaných financií a ktorý môže spôsobiť veľký prevrat.

„Svetu decentralizovaných financií musíte porozumieť, pretože bude úplne prevratný a môže s veľkou pravdepodobnosťou spôsobiť výrazné zmeny najmä v našom priemysle, konkrétne v našom biznise.“

Jedným dychom taktiež dodal, že pokiaľ chcú ostať v biznise a udržať si svojich klientov, budú musieť rýchlo reagovať na to, čo sa v danom sektore deje. Sám si ale myslí, že PIMCO má určite všetky potrebné „zbrane“ na to, aby sa táto spoločnosť vedela prispôsobiť nielen svojim klientom, ale takisto aj smerovaniu celého finančného sveta.

Záujem potvrdzujú aj ETF

Táto novinka zo strany PIMCO je iba ďalšou, ktorá potvrdzuje, že o kryptomeny je jednoducho stále väčší a väčší záujem. Ten aktuálne už nie je iba zo strán malých spoločností, či jednotlivcov, ale už ho vidíme aj pri veľkých spoločnostiach či dokonca štátoch. Určite aj to zohralo úlohu v prípade schválenia Bitcoin futures ETF, ktoré sa už tento týždeň obchodovali a ktorých objem za prvé dva dni prekonal jednu miliardu dolárov, čím sa dokonca stalo ETF, ktoré sa na túto sumu dostal najrýchlejšie v histórii.

Kapitál do kryptomien tak bude môcť pritekať nielen od spoločnosti PIMCO, ale takisto aj prostredníctvom ETF, hoci keďže ide o futures, celý proces je komplikovanejší. Pri téme Bitcoin futures ETF ale taktiež treba spomenúť, že boli schválené ďalšie z nich. Povolenie na obchodovanie tohto finančného inštrumentu konkrétne dostala spoločnosť VanEck, ktorej ETF sa začnú obchodovať už zajtra, čo je opäť viac ako bullish správa pre Bitcoin.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://www.cryptoglobe.com/, https://u.today/, https://cryptopotato.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart