0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

21.09.2021 Blockchain na vytváranie vlastných ekonomík: Icon

Icon si kladie za cieľ vybudovať decentralizovanú sieť poháňanú kryptomenami.

Týmto spôsobom Icon opisuje svoj cieľ za vytvorenie digitálneho národa, kde rôzni ekonomickí aktéri môžu vydávať a kontrolovať svoje vlastné formy hodnoty, podľa systému pravidiel, ktoré si vyberú.

Inšpirácia za dizajnom je štruktúra skutočných svetových ekonomík, v ktorých podniky, neziskové organizácie a verejné inštitúcie, všetky využívajú spoločné spôsoby hodnoty, a to štátne meny, ktoré sú  odlišnými, ale interoperabilnými ekonomickými aktérmi.

Myšlienkou je, že počítačové aplikácie môžu použiť Icon softvér ako infraštruktúru na vytvorenie vlastných mien a ekonomík. Počítače so softvérom (uzly) sa potom môžu rozhodnúť podporovať ekonomiky v ekosystéme podľa ich záujmov.

Icon Rrepublika pôsobí ako centrum operácie Icon blockchain, ktorý riadi proces, ktorým sa v každom bloku razy nová kryptomena ICX.

Ako funguje ?

Icon sa spolieha na dôkaz o algoritme konsenzu príspevku (Proof of Contribution), aby ste si vybrali uzly, ktoré by mali pridať nové bloky do blockchainu. PoC je variantom delegovaného dôkazu o podiele (Proof of Stake), ktorý sa považuje za efektívnejší a demokratickejší ako PoS.

Myšlienka, ktorú používajú iné hlavné kryptomeny, ako je Tron a EOS, je to, že neurčovaním blokov prostredníctvom súťaže (ako ťažba) môže sieť rýchlejšie dosiahnuť konsenzus.

Icon blockchain zaisťuje spoluprácu medzi piatimi hlavnými komponentmi, ktoré sú:

Zástupca spoločenstva (C-REP) - Zvolené uzly z každej komunity môžu dôveryhodné komunikovať s Icon republik. C-reps prijíma ICX pre ich prácu.

Icon commity - sieť uzlov v rámci jedného riadiaceho systému a môžu tu pôsobiť s vlastným súborom pravidiel a konsenzuálnych algoritmov.

Uzly spoločenstva (C-Nodes) – pôsobi, ako infraštruktúra pre každú komunitu a sú zodpovedné za riadenie a zachovanie bloku spoločenstva.

Icon republic - riadiaca štruktúra siete a rozhodujúci výbor pre operácie blockchain, ktorý sa skladá z uzlov Icon spoločenstiev.

Uzly občanov - nemajú hlasovaciu silu, ale majú schopnosť vykonávať transakcie v rámci spoločenstva, s inými komunitami a s Icon republikou.

Ako funguje Loopchain

Loopchain je algoritmus, ktorý napája Icon blockchain, integrujúce správy medzi všetkými uzlami, ktoré tvoria Icon republiku.

Na dosiahnutie tohto cieľa, Loopchain používa niečo, čo sa nazýva algoritmus slučky tolerancie (LFT).

Podobne ako iné algoritmy delegovaného dôkazu (DPO), Loopchain prideľuje uzly na skupinové transakcie do blokov, kde pridá tieto bloky do blockchainu a tieto bloky sa distribuujú do iných sieťových uzlov.

Ako sa Icon líši od tradičného bloku PoS, je to, že znižuje počet krokov potrebných pre proces konsenzu.

Konkrétnejšie LFT používa techniku, nazývanú Spinning, ktorá zjednodušuje algoritmus používaný na výber, ktorý môže vytvárať bloky a uzly validátorov, ktoré ich potvrdzujú.

Prečítajte si tiež: CryptoPunks

Token ICX

ICX je Icon natívna minca. Mince ICX možno použiť na rôzne účely, ako sú platby, spustenie inteligentných zmlúv a vytvorenie nových tokenov v sieti.

Zaujímavá je schopnosť ICX transakcie medzi rôznymi kryptomenami vypočítaním výmenného kurzu prostredníctvom nadchádzajúcej decentralizovanej výmeny.

Kto ho používa ?

Schopnosť každej komunity vytvoriť svoje vlastné blockchainy a mince podnietilo podnikanie v rôznych oblastiach:

Financie: Komunita Kórea Financial Investment Consortium, ktorá je podporená 25 firmami cenných papierov, vyvinula službu s názvom reťazové ID. Táto služba môže bezpečne overiť a generovať overenie digitálnych podpisov bez toho, aby potrebovali dohľad tretích strán. Týmto spôsobom sú byrokratické vybavovania v rámci spoločností obídené, čo šetrí čas a až miliardy dolárov ročne.

Poistenie: Hlavné poisťovne a nemocnice v Južnej Kórei začali pilotný projekt na automatizáciu procesu poistenia a na výmenu lekárskych záznamov a autentifikácie pacienta prostredníctvom blockchain bez sprostredkovateľov.

Vzdelanie: V roku 2017 sa v hlavných kórejských univerzitách spustila univerzitná minca (U-minca). Mince sa môže vynaložiť na areálu a v neďalekých študentských oblastiach, predovšetkým v predajných automatoch.

Zdravotníctvo: Presný informačný systém zdravotníckych nemocníc (P-JEHO), ktorý zahŕňa hlavné nemocnice v Južnej Kórei, navrhuje bezpečnú metódu, ktorá využíva technológiu blockchain na výmenu lekárskych údajov v rámci sektora v celosvetovom meradle.

Osobné informácie Bezpečnosť: ICon decentralizované ID (DID) ukladá digitálne identifikačné informácie, ako sú licencie vodiča a vstupné karty v bezpečnom decentralizovanom systéme. Aplikácie umožnili používateľom prístup k vlastným identifikačným údajom prostredníctvom smartfónu alebo iných podobných zariadení. To zaisťuje lepšiu bezpečnosť, pretože údaje, ktoré sú uložené na centrálnom serveri, sú zraniteľné voči počítačovým útokom.

Ako majú zabezpečenú sieť ?

Icon sieť je zabezpečená použitím dôkazu protokolu o príspevku (PoC), ktorý využíva slučku s algoritmom tolerancie. Loopchain funguje ako priradenie uzlov na bloky so skupinovými transakciami, ďalej distribuovať tieto bloky do iných uzlov. Ďalej v riadku príkazu sú validačné uzly, ktoré kontrolujú platnosť blokov a potvrdzujú generáciu nových blokov.

Loopchain používa mechanizmus, ktorý znižuje počet krokov potrebných na generovanie nových blokov a overenie blokových údajov a transakcii v blokoch.

Čo robí Icon iným?

Icon ponúka takmer jedinečnú príležitosť vybudovať aplikácie a prepojiť ich s inými dapps a ekonomikami v rámci verejného bloku a decentralizovanej štruktúry, ktorá funguje s účinným protokolom PoS.

Technológia Icon má rôzne prípady použitia v rámci decentralizovaného modelu ekonomiky, takže užívatelia siete môžu napríklad ukladať lekárske záznamy, záznamy o poistení a ďalšie dôležité údaje na vysokej úrovni bezpečnosti. Užívatelia Icon môžu tiež vytvoriť svoje vlastné tokeny a kryptomeny ako národné meny pre ich individuálnu ekonomiku postavenú a založenú na sieti.

ICX tiež umožňuje rýchle transakcie a rýchle validácie vďaka PoC, čo je ďalším bodom jedinečnosti v technickom pláne Icon.

Kto stojí za týmto projektom ?

Kórejsko-americký podnikateľ a investičný bankár Min Kim je mozog Iconu. Pomocou svojej spoločnosti Fintech založenej v Južnej Kórei. Kim sa navyše podieľa na pomoci pri vytváraní siete a jeho sprístupnenie pre operácie krížového reťazca. Výhodou práce s IconLoopom bolo jeho úzke spojenie s Južnými Kórejskými a Soul Metropolitnými vládami, pre ktoré vyvíja verejné a súkromné blockchain riešenia.

Zdroj: https://phemex.com/academy/what-is-icon-icx , https://kriptomat.io/icon/ , https://www.kraken.com/learn/what-is-icon-icx , https://www.gemini.com/cryptopedia/icon-network-enterprise-blockchain

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Mohlo by ťa zaujímať

cart