0
 0,00 0 položiek

Žiadne produkty v košíku.

21.03.2022 QCB skúma možnosť spustenia digitálnej meny

QATAR Central Bank (QCB) údajne skúma možnosť spustenia digitálnej meny a vydávanie licencií digitálnej banky.

Podľa vedúceho sekcie Fintech na QCB, Alanood Abdullah al Muftah očakáva, že centrálna banka stanoví smer pre svoje budúce zameranie.

Al Muftah poznamenal, že QCB tiež určí či Katar môže vytvoriť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC). Poznamenal:

"Každá centrálna banka by mala študovať digitálne banky, vzhľadom na ich rastúci význam na globálnom trhu. Vidíme aj smer trhu smerom k digitálnej mene. Stále sa však skúma či máme mať  digitálnu menu alebo nie."

Zatiaľ, čo komentoval regulačný Sandbox Kataru, Al Muftah uviedol, že tri firmy v sektore platieb v súčasnosti skúšajú riešenia s centrálnou bankou. Uviedol tiež, že QCB uvažuje o iných firmách, ktoré majú záujem o využitie Sandbox.

Prečítajte si tiež: Ukrajinská vláda žádá Binance, Coinbase a další velké krypto burzy, aby zastavily podporu pro rubl

Čo je regulačný Sandbox?

Autorizovaný regulačný Sandbox je súbor zariadení, ktoré umožňujú fintech spoločnosti otestovať nové produkty, služby, obchodné modely a metódy doručenia v reálnom svete, zatiaľ, čo prijímajú zrýchlené schválenie a dohľad.

Súkromná Katarská banka Dukhan Bank medzitým skúma možnosť vytvoriť digitálnu banku v Katare. Inštitúcia by sa stala len digitálnou banku. Podľa správy, Dukhan Bank zvažuje aj blockchain technológie v sektore platieb.

Digitálne bankové plány Dukhan Bank

Narayanan Srinivasan, vedúci operácií a digitálny dôstojník v Dukhan Bank, uvádza v správe, že jeho banka zvažuje možnosť spustenia digitálnej banky v Katare. Srinivasan však upozornil, že jeho banka vytvorí len digitálnu banku. Povedal:

"Nechceme to uponáhľať. Musíme zistiť model ekonómie. Bohužiaľ, nie je príliš veľa prípadov použitia, buď vo forme úspechu alebo zlyhania, aby sme sa rýchlo rozhodli, že toto je niečo, čo môžeme urobiť. Musíme zistiť, ako to uvedieme na trh."

Hoci súkromné virtuálne meny, ako sú Bitcoin (BTC) rástli v popularite, vládne CBDC sa rýchlo zrýchlili. Podľa údajov z Atlantickej rady, od júna 2019, 87 národov v súčasnosti vyvíja svoju vlastnú digitálnu menu, pričom len 14 dokončilo pilotnú fázu. Deväť krajín už realizovalo CBDC.

Zdroj: https://cointelegraph.com/news/qatar-exploring-digital-banks-and-central-bank-digital-currencies,https://news.bitcoin.com/qatar-central-bank-studying-digital-banks-and-cbdcs/,https://tokeneo.com/qatar-explores-digital-currencies-and-digital-banks/

Mohlo by ťa zaujímať

cart