0
 0,00 0 items

No products in the cart.

21.02.21 JP Morgan: Bitcoin je extrémne nadhodnotený - jeho cena by mala byť približne 25 000 dolárov!

[vc_row type="in_container" full_screen_row_position="middle" column_margin="default" scene_position="center" text_color="dark" text_align="left" overlay_strength="0.3" shape_divider_position="bottom" bg_image_animation="none"][vc_column column_padding="no-extra-padding" column_padding_position="all" background_color_opacity="1" background_hover_color_opacity="1" column_link_target="_self" column_shadow="none" column_border_radius="none" width="1/1" tablet_width_inherit="default" tablet_text_alignment="default" phone_text_alignment="default" overlay_strength="0.3" column_border_width="none" column_border_style="solid" bg_image_animation="none"][vc_column_text]História vzťahu medzi bankou JP Morgan a najväčšou kryptomenou, Bitcoin, je naozaj extrémne pestrá. Aj keď sa už zdalo, že v poslednom období sa táto banka trošku so svojimi vyjadreniami o kryptomenách ukľudnila a prinášala najmä zaujímavý pohľad na tieto digitálne aktíva, jej posledný report má v sebe hneď niekoľko nie práve pozitívne ladených vyjadrení o najväčšej kryptomene.

Hodnota Bitcoinu by mala byť približne 25 000 dolárov

Report zo strany 6.najväčšej banky na svete sa zameral na digitálne financie, FinTech, CBDC ale takisto aj na kryptomeny samotné. Na viac ako 86 stranách nájdete naozaj kopu zaujímavých informácii a iných, možno pesimistickejších a možno trošku konštruktívnejších pohľadov na kryptomeny a preto vám ho odporúčame pozrieť prostredníctvom tohto linku.

Podľa danej banky je ale Bitcoin aktuálne extrémne nadhodnotený. Z ich analýzy vyplýva, že na vyťaženie jedného BTC treba minúť približne 11 000 dolárov, čo by odpovedalo najnižšej možnej cene, na ktorej by sa Bitcoin podľa analytikov JP Morgan mohol nachádzať. Na druhú stranu pritom upozornili, že na to, aby rástol približne rovnakým tempom ako iné aktíva z minulého roka a aby sa vyrovnal rizikovosti investície napríklad ku zlatu, by mal mať hodnotu približne 25 000 dolárov. Tá by zároveň mala byť aj vrchnou hranicou toho, kde by sa cena BTC mala nachádzať, aby bola najväčšia kryptomena ohodnotená férovo.

Prečítajte si tiež: Čo je Sybil útok? 

Veľmi zaujímavý postoj bol vyjadrený aj ku pravdepodobne najväčšej novinke spojenej s Bitcoinom za rok 2021. Tou je (zatiaľ) nákup Bitcoinu za 1,5 miliardy dolárov zo strany spoločnosti Tesla. Zatiaľ čo v kryptomenovom svete sa táto udalosť berie ako potvrdenie toho, že inštitúcie skutočne vstupujú do sveta kryptomien, JP Morgan si myslí,  že ide skorej o ojedinelú udalosť. Analytici z JP Morgan pritom tvrdia, že postoj vrámci spoločností voči Bitcoinu má byť stále zatiaľ pomerne opatrný, pretože má byť investícia do tejto kryptomeny vnímaná ako volatilná a riskantná.

Najväčší risk má byť pritom spojený s Tetherom. Ten má byť aktuálne jednou z najväčších hrozieb pre kryptomenový trh, pretože podľa analytikov JP Morgan má Tether obrovský vplyv na Bitcoin a celkovo kryptomenový svet, čo by v prípade problémov tohto stablecoinu mohlo spôsobiť extrémnu korekciu. Spôsobené to má byť preto, že viac ako 50 až 60 % všetkých obchodov v BTC je práve voči USDT.

Bublina či inovácia?

„Bublina jednej generácie môže hravo byť inováciou ďalšej generácie.“

Aj takýto názor sa však nachádzal v danom reporte. Áno vyplýva z neho, že JPM si skutočne myslí o Bitcoine, že je bublina. Avšak to si v aktuálne situácii myslí nejeden finančný či bankový analytik. JPM pritom poukázalo na obdobia, kedy sa bublina v jednom období pretransformovala na inováciu v ďalšom období. Zlato v 70tych rokoch, japonské akcie v 80tych rokoch či technologické akcie v roku 90tych všetky pôsobili na prvý pohľad ako bubliny.

Niektoré z nich aj praskli, pričom ale platí, že takmer každá z nich si dokázala nájsť svoje uplatnenie v ďalšej generácii, pričom sa práve prostredníctvom implementovania daných finančných nástrojov či investícii otvorili dvere inovácii. Rovnaký prípad sa pritom určite môže stať aj pri kryptomenách.

Zdroje: https://zycrypto.com/, https://zincable.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Mohlo by ťa zaujímať

cart