Košík

Vítam vás pri treťom diely vzdelávaco investičnej akadémie zvanej

Svet Investícií

Dnešnou témou bude ,,neviditeľný zabijak vašich peňazí“ – inak povedané aj inflácia. Samozrejme o inflácii sa už učíme aj v škole. Inflácia je znehodnotenie peňazí v jednoduchosti povedané.

Ako je však možné, že drvivá väčšina Slovákov využíva investičné produkty, ktoré neporážajú infláciu? Áno roky 2022 a 2023 sú poznačené veľmi vysokou infláciou, ale za bežných trhových podmienok kedy je inflácia pod 2% ročne, tak podľa štatistík ,,sedí“ drvivá väčšina peňazí Slovákov na produktoch, ktoré nedosiahnu ročne ani 2%. To znamená, že každý Slovák je tým pádom automaticky rok čo rok chudobnejší.

Situácia sa zamotáva ešte práve v tomto období 2022 a 2023. Inflácia je vysoká a trhy stagnujú. Prečo sa tak deje? Ako aktuálne poraziť infláciu? Má inflácia priamy dopad na stagnáciu trhov? 

To a ešte oveľa viac sa dozviete v treťom diely:

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.