Košík

Včera sa konal FOMC meeting, pričom najbližší bude až 22.03.23. Dovtedy budeme vidieť 2x dáta o inflácii a 2x dáta o nezamestnanosti. Čiže máme zhruba rétoriku a politiku na 2 mesiace. Môj názor je, že samotné zvýšenie aj tlačovka boli dosť BULLISH. Powell síce povedal tie svoje tradičné veci, ale to už trh nevystraší.

TOP body z včerajšieho FEDu

👉 Fed je pevne odhodlaný vrátiť infláciu späť k cieľu 2%
👉 Čaká nás ďalšia práca
👉 Plný účinok rýchleho sprísnenia sa ešte len prejaví
👉 Naďalej očakávame zvýšenie sadzieb, aby sa dosiahol dostatočne reštriktívny postoj
👉 Reštriktívny postoj bude pravdepodobne ešte nejaký čas potrebný
👉 Inflácia zostáva výrazne nad cieľom
👉 Dlhodobé inflačné očakávania zostávajú stabilné
👉 Nedávne údaje ukazujú vítané zníženie inflácie
👉 Potrebujeme viac dôkazov, aby sme si boli istí, že inflácia má klesajúcu tendenciu
👉 Fed naďalej venuje veľkú pozornosť rizikám, ktoré inflácia predstavuje
👉 FOMC prechádza k pomalému tempu zvyšovania sadzieb, aby vyhodnotil účinky a pokrok
👉 Znižovanie inflácie bude pravdepodobne vyžadovať rast pod trendom
👉 Fed bude pokračovať v nastúpenom kurze, pokiaľ nebude práca dokončená

Pozeral som celú tlačovku a otázky a odpovede čo ma zaujali.

1. Powell mi neprišiel tak úplne striktný ako som čakal. Áno počuli sme tie otrepané vety ako stále musíme zvyšovať a podobne, ale to počúvame v podstate už rok. Neprišlo nejako nič extra, čím by podľa mňa Powell schladil trhy.

2. Powell aj Fed je názoru, že inflácia teraz klesla veľmi rýchlo, ale niekedy počas roku sa môžeme dostať do bodu, kedy inflácia zase porastie. Táto myšlienka bola celkom zaujímavá. Aj samotný Powell pri jednej otázke priznal, že inflácia ide veľmi dobre dole, ale že z čísel ktoré majú sa môže stať, že sa počas roka dostanú do bodu kedy inflácia nebude klesať ale naopak rásť. Hlavne inflácia v niektorých konkrétnych sektoroch.

Prečítajte si tiež: Bude AI tým správnym investičným trendom?

BYBIT banner

3. Powell jasne naznačil, že ešte vôbec nemáme vyhrané. Okrem toho, že samotný Powell pripustil, že dobre aktuálne je ten trend poklesu inflácie dobrý, ale počas roka sa môžeme dostať do bodu kedy bude rásť, tak sám povedal, že tento proces bude ešte dlhý.

4. Fed momentálne vôbec nerozmýšľa o tom, že by sadzby znížil ani to nevidí, že sa tak stane v tomto roku.

5. Reportéri sa ho pýtali aj otázky či je vôbec možné, znižovať infláciu a držať takto vysokú zamestnanosť? Toto je niečo čo riešime aj my. Nezamestnanosť v USA je stále na rekordnom minime a aktuálne na každého 1 nezamestnaného existujú 2 voľné miesta čo znamená veľmi dobrý trh práce. Čiže aj to málo nezamestnaných keby chceli tak môžu robiť čiže hovoríme o dobrovoľne nezamestnaných. Powell je názoru, že áno Fed je schopný to urobiť tak aby inflácia klesla aj bez toho, že by sa EXTRÉMNE a Powell použil slovo EXTRÉMNE zvýšila nezamestnanosť. Čiže asi s nejakým zvýšením ráta, ale nie extrémom.

6. Zaujímavá bola aj otázka od reportérov na rekordný DLH USA. Pýtali sa ho či bol Fed prizvaný na tieto rokovania a čo by sa stalo ak by kongres nenavýšil dlhový strop? Sám Powell povedal, že toto nie je vec Fedu a nie sú tam prizvaný a uznal, že ak by dlhový strop nebol navýšený kongresom, tak by Fed zrejme nevedel zabezpečiť stabilitu a bol by to problém – technicky by sa jednalo o bankrot USA.

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.