Taliansko zvyšuje daň z kryptomien z 14% na 26% | Trader 2.0

Košík

Taliansko chce od roku 2023 zaviesť daň až do výšky 26% za kapitálové zisky z kryptomien. Dane chce zvýšiť z pôvodných 14 %, kvôli ktorím sa do Talianska začalo sťahovať viac a viac kryptonadšencov a taktiež inštitúcií.

Zvýšená daň z kryptomien

Po vzore Portugalska, ktoré svoju daň z kryptomien zvýšilo od októbra na 28 %, sa aj Taliansko rozhodlo urobiť menšie regulácie v krajine.

Od nového roka je pre všetkých, ktorý majú zisk z krypto aktív nad 2000 €, zákonom daná 26% daň. Ak občania predložia informácie o svojich ziskoch z krypta už 1. januára 2023 dostanú starú daň len 14 %.

Vláda tým chce talianov motivovať, ako to bolo aj v prípade Indie, kde umožnili občanom pravdivo priznať svoj podiel v kryptomien a tým pádom platili menšiu daň, než sa zvýšila.

Doteraz sa s kryptomenami zachádzalo ako s cudzou menou, čo pre nich znamenalo nízku daňovú sadzbu.

Podľa dát od Triple A, drží kryptoaktíva 1,3 milióna Talianov. 57 % predstavujú muži a 43 % ženy. Vek sa pohybuje v rozmedzí od 28 do 38 rokov.

Prečítajte si tiež: Decentralizácia v službách dobra. – Blog od Michala.

BYBIT banner

Nehovoriac o tom, že budúci rok dostali zelenú prevádzkovať v Taliansku svoje služby viaceré burzy. Krach FTX má však za následok aj zvýšené zavedenie kontrol u búrz v Taliansku.

Zavedenie kontrol u búrz v Taliansku.

Každá burza musí v Taliansku prejsť registračným procesom a splniť pár základných a jednoduchých krokov:

každý štvrťrok musia zasielať záznamy OAM – čo sú transakcie ich občanov.

Čiže vláda má nárok vidieť:

  • zákazníkove údaje (meno, priezvisko, dátum narodenia, bydlisko, daňové číslo a podrobnosti z OP)
  • zhrnutie transakcií a to celkové množstvo krypta a jeho hodnotu v eurách každý štvrťrok a tiež počet týchto transakcií

Mnohé krytoburzy získali súhlas prevádzkovania svojich služieb v krajine, pretože všetky tieto kroky splnili.

Regulácie sa však čoskoro zintenzívnia nástupom zákonu MiCA v roku 2024.

Zdroj: beincrypto.com

DISCLAIMER:
Tento článok ma edukačné účely a všetky informácie v ňom majú slúžiť len ako študijné materiály. Neposkytujeme žiadnu z hlavných či vedľajších investičných služieb ani investičné poradenstvo.

 

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora