Košík

Poslanci sa v dnešnom slovenskom parlamente okrem niektorých ďalších zákonov zaoberali aj návrhom poslancov politickej strany SaS na úpravu zdaňovania ziskov z predaja kryptomien.

Hlasovanie

“Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Petra CMOREJA a Mariána VISKUPIČA na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony (tlač 1247) – prvé čítanie. Hlasovanie o tom, aby bol návrh zákona prerokovaný v druhom čítaní.”

Tiež si prečitajte: Crypto Vestibull – nadupaná akcia s celodenným programom

Predstavitelia strany SaS Marán Viskupič a Peter Cmorej, ktorí už nie sú koalíciou, navrhujú zrušiť povinnosť platiť zdravotný odvod (14 %) pri predaji kryptomien, zároveň takzvaný časový test, ktorý platí v prípade, že investori držia kryptomeny dlhšie ako rok, zaplatí len 7% daň zo zisku v porovnaní s 19-25% pri súčasnom nastavení.

Poslanci však v utorok 8. novembra návrh zákona neschválili. Iba 45 hlasov za, 47 proti a 44 sa zdržalo hlasovania.

Preto zostáva v platnosti súčasné nastavenie. Zisky z predaja kryptomien na Slovensku podliehajú dani fyzických osôb vo výške 33 % až 39 % (vrátane zdravotnej dane).

Podrobné hlasovanie si môžete pozrieť tu: Národná rada Slovenskej republiky – hlasovanie poslancov

 

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora