Po META kolabuje aj Amazon. Sú kryptomeny vážne tak volatilné? | Trader 2.0

Košík

Aktuálne prebieha veľmi dôležitý týždeň na akciovom trhu. Prebieha týždeň earnings. To znamená, že veľké firmy zverejňujú svoje výsledky za posledný kvartál. Podľa týchto výsledkov, často krát vidíme na akciách daných firiem prepady alebo rasty. To, čo sa však deje tento týždeň nemá obdobu.

1. Meta (cháp Facebook)

Včerajší prepad bol cez -20% za 24 hodín. Celkovo sa akcie META prepadli už o viac ako -74% za posledných 13 mesiacov.

meta grafZdroj: TradingView

2. Credit Suisse

Včerajší prepad za 24 hodín cez -15%. Jedná sa o jednu z najstarší bánk na svete, ktorá sa nachádza vo Švajčiarsku. O banku, ktorá by v bankovej hierarchii mala byť úplne na vrchu a ktorá je symbolom bezpečnosti a stabilita. Táto banka má posledné týždne problémy a jej akcie strmo klesajú. Akcie tejto banky rovnako klesli už o viac ako -74% za posledných 13 mesiacov. Podobný prípad ako Facebook.

Prečítajte si tiež: Veľká súťaž s BYBIT!

BYBIT banner

3. Amazon.

V dnešnom pre-markete (cháp trhu, ktorý sa ešte nezačal obchodovať) je Amazon -20%. Keď sa trh otvorí a Amazon bude stále na týchto hodnotách, tak sa jedná o jeden z najväčších jednodenných poklesov v absolútnej hodnote v miliardách USD v histórii.

Ak nerátam tento pokles (pretože je ešte stále pre-market), tak Amazon klesol za zhruba 12 mesiacov o viac ako -40%. V prípade, ak by sa pre-market potvrdil, tak to bude viac ako o -53% za 12 mesiacov.

amazon grafZdroj: Bloomberg

Záver

Kryptomeny sú nebezpečné, volatilné a hračka pre gamblerov a nie sú podložené žiadnou hodnotou. Keď vám toto niekto povie, tak mu ukážte tento príspevok. Len pre záznam, tak META a Amazon patria do TOP 10 najväčších firiem sveta a toto sa s nimi deje.

MADE MY DAY!! #Bitcoin je cesta

Disclaimer

Exocharts analýzy, 4 traderi, LIVE ROOMY, PREDIKCIE, Longy, Shorty, scalping ale aj HODL, airdropy, cosmos ekosystém, ethereum ekosystém a veľa ďalšieho vás čaká vo FULL členstve Trader 2.0

Chcem sa stať sa členom

Tento článok patrí firme LEA SOLUTION LTD. a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Ďalšie články od autora

Jakub Kraľovanský

Jakub Kraľovanský

Trader 2.0 je môj osobný projekt a zároveň srdcová záležitosť. Po niekoľkých rokoch v kryptomenách som sa rozhodol vytvoriť si vlastnú cestu. Kryptomenám sa venujem od roku 2015 a mojou víziou je šíriť povedomie o kryptomenách medzi bežných ľudí. Trader2.0 je vzdelávací projekt, kde sa zameriavam na prvý kontakt človeka s Bitcoinom až cez návody, tipy a triky, úvod do tradingu až po pokročilé technické analýzy, money management a psychológiu tradingu. Cieľom je uľahčiť ľuďom vstup do kryptomien a napomáhať im pri ich ceste.