Košík

Hoci sa kryptomenám teraz z krátkodobého hľadiska nedarí, negatívnych noviniek nie je ani zďaleka veľa. Práve naopak, množstvo kryptomenových magazínov či portálov sa sústreďuje viac na informovanie o dlhodobom outlooku a snažia sa poukázať na to, že je veľmi pravdepodobné, že bear market ešte nezačal. Napriek tomu sa ale nájdu aj negatívne správy a to momentálne najmä pre podporovateľov kryptomien Cardano (ADA) a Tron (TRX).

Koniec obchodovania aj stakingu

Podľa včerajšieho oficiálneho vyhlásenia spoločnosti eToro, sa koncom roka prestanú obchodovať na tejto platforme kryptomeny Cardano a Tron. eToro je aktuálne veľmi populárnou platformou na obchodovanie akcií či iných finančných inštrumentov. Vo svojej ponuke má už ale dlhšie aj kryptomeny, pričom sa však teraz bude musieť ponuka týchto digitálnych aktív zmenšiť.

Práve Tron a Cardano budú vylúčené koncom roka a prestanú sa tak na platforme nielen nakupovať či predávať, ale takisto aj držať. Rovnako nebude umožnená ani možnosť stakingu, pričom posledný deň, kedy majú byť vyplatené staking odmeny má byť 15.január 2022. Odmeny zo stakingu majú byť vyplatené v dolároch.

Prečítajte si tiež: Bitka o poplatky za Ethereum pokračuje

Hlavným dôvodom tohto rozhodnutia majú byť problémy spojené s reguláciami. Viac detailov ale nebolo zverejnených. Rovnako nebol zverejnený ani dôvod, prečo budú vylúčené z danej platformy práve tieto dve kryptomeny.

Budú regulácie spôsobovať problémy?

eToro nie je prvou platformou, ktorá musela obmedziť obchodovanie istých kryptomien. Napríklad kryptomenová burza Kraken musela prednedávnom delistovať kryptomenu Monero (XMR) pre svojich britských používateľov. Monero je v očiach regulátorov „tŕňom v oku“ najmä kvôli vysokej anonymite.

Aj napriek tomu, že takýchto príkladov by sa dalo nájsť určite viac, nie je veľmi pravdepodobné, že by sa z tohto mohol stať nejaký nebezpečný precedens pre kryptomeny. Aj napriek tomu, že sa okrem Krakenu či eTora nájde ešte niekoľko búrz, ktoré sa rozhodli delistovať nejaké konkrétne kryptomeny, celkovo kryptomenovému svetu veľa problémov zatiaľ nehrozí. Určite ale treba túto situáciu podrobne sledovať, pretože ohľadom regulácii sa môže všetko veľmi rýchlo zvrtnúť a môže to skomplikovať prístup ku kryptomenám.

Zdroje: https://www.newsbtc.com/, https://finbold.com/, https://www.reddit.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Twitter : https://twitter.com/Trader_20_
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n