Košík

Máme za sebou naozaj extrémne zvláštny, ale zároveň aj pestrý týždeň. Nielen na kryptomenových trhoch, ale takisto aj na akciových trhoch sa diali naozaj šialené pohyby potom, čo sa skupina s názvom WallStreetBets z Redditu rozhodla vo veľkom skupovať akcie spoločností ako GameStop, Koss alebo BlackBerry potom, čo boli tieto akcie vo veľkom shortované veľkými hedžovými fondami. Tie iba za posledný týždeň údajne prerobili až 20 miliárd dolárov práve kvôli tomu, ako vysoko sa akcie daných spoločností dostali po skupovaní WSB. Tí sa taktiež pozreli aj do kryptomenového sveta, kde vypumpovali najmä kryptomenu Dogecoin. Aktuálne však vzbudzuje pozornosť úplne iný altcoin.

XRP rastie napriek problémom

O problémoch, ktoré má XRP a teda najmä spoločnosť Ripple sme už informovali. Podľa decembrových vyhlásení amerického regulátora SEC (Security and Exchange Commission) mala totižto táto spoločnosť predávať XRP tokeny ilegálnym spôsobom a tak sa obohatiť o takmer jednu miliardu dolárov. Práve preto je aktuálne proti Ripplu vedené pojednávanie, ktoré sa oficiálne začne už koncom februára stretnutím hlavných právnych predstaviteľov spoločnosti Ripple a jej zakladateľov (Brada Garlinghousa a Chrisa Larsena), ktorí sa takisto budú musieť ešte brániť aj od iných žalôb a protistrany v podobe predstaviteľov SEC.

Prečítajte si tiež: Eclipse útok

Cena tejto kryptomeny v čase oficiálneho oznámenia žalôb padla celkovo za pár dní o takmer 80 % a zdalo sa, že XRP je pomaly koniec. Aktuálne sa však zdá, že opak je pravdou, keďže za posledné 3 dni sa XRP dostalo z ceny 0,244 doláru, až na high približne na hodnote 0,518 doláru. V čase písania článku sa obchoduje približne na hranici 0,44 doláru. Nezdá sa však, že by XRP strácalo paru. A dôvodov na to môže byť hneď niekoľko.

Jedným z nich je pravdepodobne plánovaná obhajoba zo strany spoločnosti Ripple, ktorá už niekoľkokrát vyjadrila svoje rozhorčenie nad celou situáciou. Podľa predstaviteľov Ripple je takýto ťah zo strany SEC úplne neopodstatnený a preto majú v pláne brániť seba a svojich zákazníkov, na čo si mali už aj najať viac ako 20 špičkových právnikov na problematiku spojenú s finančným svetom.

Je za rastom XRP aj sentiment?

Oveľa pravdepodobnejší dôvod, prečo XRP môže rásť, je však fakt, že v poslednej dobe sa o tejto kryptomene oveľa viac hovorí v spojení s WSB, ale takisto aj s jej kryptomenovou verziou SatoshiStreetBets. Práve tieto dve skupiny majú vraj v pláne XRP vypumpovať už zajtra, pričom má byť cieľom dostať sa aspoň na jeden dolár a udržať sa nad touto hranicou minimálne do konca februára.

Podľa spoločnosti Santiment je zvýšená aktivita a záujem o kryptomenu XRP taktiež vidieť aj na tom, že „social volume“ metrika v spojení s XRP sa dostala na level, na ktorom nebola už od septembra 2018. Práve v tom čase sa XRP dostal z 0,32 doláru na 0,77 doláru, čo je rast, aký je očakávaný aj teraz.

Práve informácia o pumpe je skutočne naozaj podporená tým, že na Twitteri, Reddite, Facebooku, či Instagrame sa hromadia informácie, skupiny či príspevky o tom, že 1.2. sa má skutočne začať masívny rast tejto kryptomeny. A preto treba všetkých vopred upozorniť, že takéto niečo je nielenže extrémne rizikové a nemá s obchodovaním nič spoločné, ale taktiež je to aj ilegálne. Ide totižto o manipuláciou trhov, čo určite reputácii XRP nijako nepomôže obzvlášť počas toho, ako je spoločnosť za touto kryptomenou vyšetrovaná jedným z najväčších regulátorov v USA.

Aj keď je síce možné, že skutočne zajtra dôjde ku zvýšenej aktivite a volatilite kryptomeny XRP, tak takýto koordinovaný skok do tejto kryptomeny je vzhľadom na jej povesť viac ako rizikový sám o sebe. Aj keď je možné, že by počas neho mohli šikovnejší investori či obchodníci zarobiť peniaze, ide o extrémny risk a preto neodporúčame nikomu sa takejto pump and dump akcie zúčastniť.

Zdroje: https://en.ethereumworldnews.com/, https://beincrypto.com/, https://zycrypto.com/, https://www.forbes.com/

Disclaimer

Až 13 kryptomien aktualizovaných každý deň, mince so zápalnou šnúrou, fundamenty, vzdelávanie, VIP chat pre všetkých a LIVE ROOM, kde naživo obchodujeme. Kryptomeny jednoducho a zrozumiteľne s Trader2.0

Tento článok patrí firme JKralo s.r.o a je chránený copyrightom. Akéhokoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Kontakt : 
Telegram : https://t.me/jtrader20
Facebook : https://www.facebook.com/kralovanskyjakub
Instagram : https://www.instagram.com/bitcoin_trader2.0/
Web : https://trader20.sk/
E-mail : info@trader20.sk
Youtube kanál : https://www.youtube.com/channel/UCLf520Y_L1DQKURva4npXUA?view_as=subscriber

75486051_1455104544666141_6829501680044736512_n

Leave a Reply